Żuławska miłość. Dobrosława

Dobrosława ma już dość miejskiego gwaru i obowiązków, których nie brakuje, zwłaszcza, że jej chłopak nie pali się nawet do małych domowych prac. Powracające, migreny, praca w studenckiej jadłodajni sprawiają, że dziewczyna chce coś zmienić w swoim życiu. Chwilą wytchnienia jest dla niej rękodzieło. Kiedy przyjaciółka namawia ją na wyjazd do malowniczego, spokojnego miejsca, nie zastanawia się zbyt długo. Razem z Miriam i swoim chłopakiem wyruszają na Żuławy, aby nacieszyć się wiejskim klimatem. Dobrusia jest zachwycona i wciela w życie plany, które zdecydowanie zmienią jej dotychczasowy los. Poznaje również Tyberiusza, który bardzo mocno wejdzie w jej myśli.
Czy Kornel pogodzi się z planami swojej dziewczyny? Jakie zmiany szykuje dla niej żuławski klimat?

Historia malownicza, spokojna i zdecydowanie oddająca piękno Żuław. Momentami autorka tak dobrze wszystko opisała, że czułam się jakbym to ja mieszkała w wiejskim domku. Bohaterowie niczym żywioły różnią się od siebie tak bardzo ,że nie ma chwili na nudę. Dobrosława spokojna, ale stanowcza, dążąca do celu i jej przeciwieństwo Miram, która dodała szaleństwa opowiadaniu. Kornel i Tyberiusz też są jak ogień i woda. Jeden wieczny gbur, drugi zaradny przystojniak. Wisienkami dopełniającymi cała fabułę i wnoszącymi odrobinę humoru są Agata, matka Dobrusi, oraz Łucja, której oryginalności nie można zabrać .
"Żuławska miłość.Dobrosława" to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, ale już wiem, że na pewno nie ostatnie. Feeria barw, którą spotkamy w tej książce jest nie do podrobienia.
Polecam! Jest to wyjątkowa historia, która swoją lekkością i spokojem pochłonie Was całkowicie i tak jak Dobrusia zakochacie się w Żuławach.

Informacje dodatkowe o Żuławska miłość. Dobrosława:

Kup książkę Żuławska miłość. Dobrosława

Zakochana zakonnica
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Zakochana zakonnica

Patrycja to pełna energii i chęci do działania dziewczyna, która często angażuje się w pomoc przykościelną. Tam poznaje siostry zakonne i zaprzyjaźnia...

Antoś
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Antoś

"Jąkało! Kulawa ofermo!” – te słowa wbijały się w serce Antosia niczym cierń. Każdego dnia. Jego życie odmieniło się, kiedy poznał… przyjaciela...