Żuławska miłość. Dobrosława

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-05-11
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381959858
Liczba stron: 392
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Ocena: 5 (4 głosów)

Dobrosława mieszka w Gdańsku i pracuje w jadłodajni studenckiej, tkwi w związku z Kornelem. Pewnego dnia kobieta rzuca pracę i pragnie poświęcić się swojej pasji, postanawia w związku z tym wyjechać na Żuławy. Na miejscu pozjae Tyberiusza, który razem z dziadkiem ratuje ją z opresji. Jak pobyt na Żuławach wpłynie na życie Dobrusi? Jakie decyzje podejmie?

To już moje kolejne spotkanie z twórczością Pani Sylwii, poprzednim razem czytałam serię Żuławską, która ogromnie mi się podobała. Cieszę się, że ponownie mogłam się wybrać razem z autorką i jej bohaterami do tej malowniczej krainy, bo opisy krajobrazów, które wplata do fabuły autorka są po prostu cudowne. Nie miałam wcześniej okazji być w tamtych stronach, ale w tym roku wybieram się do Krynicy Morskiej, więc będę przejeżdżała przez Żuławy i już nie mogę się tego doczekać! Autorka ma bardzo lekkie i przyjemne pióro, co sprawia, że przez jej książki się po prostu płynie. Fabuła niezwykle mnie zaciekawiła i wciągnęła już od pierwszych stron. Historia ta opowiedziana jest oczami Dobrusi, co pomogło nam doskolane poznać kobietę, dowiedzieć się co czuje, myśli i z czym się codziennie mierzy. Zabrakło mi punktu widzenia Tyberiusza, bo byłam również szalenie ciekawa co siedzi w głowie tego mężczyzny. Bohaterowie drugoplanowi również wiele wnoszą do tej historii i myślę, że bez nich nie byłaby ona taka sama - niezwykła, emocjonująca i pokrzepiająca.
Dobrusia właściwie z dnia na dzień zmienia swoje życie, wywracając je całkowicie do góry nogami. Pragnie oddać się swojej pasji, która swoją drogą bardzo mnie zaintygowała, przy okazji poznając okolicznych mieszkańców swojej chatki, którzy w większości są życzliwi. Bardzo fajnie została nakreślona relacja pomiędzy Dobrusia, a Tuberiuszem, przyznaje, że czasami parskałam śmiechem czytając nich potyczki słowne. Autorka na przykładzie głównej bohaterki pokazuje, że nigdy nie jest za późno na zmiany, czasami żeby zrobić ważny krok do przodu, trzeba się kawałek cofnąć, by inaczej spojrzeć na siebie i otaczający nas świat. Poraz kolejny świetnie spędziłam czas z książka autorki i po cichu liczę, że kolejnymi jej książkami będą historie Miriam i Beaty, bo bardzo mnie intrygują dalsze losy przyjaciółek Dobrosławy. Polecam! Moja ocena 9/10.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Żuławska miłość. Dobrosława

Kup książkę Żuławska miłość. Dobrosława

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Krok do miłości
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Krok do miłości

W cieniu żuławskich wierzb odnajdziesz miłość Ewa ma poważne kłopoty. Jednego dnia traci wszystko, co było jej drogie. Nawet jej ukochany wystawia jej...

Nasze niebo. Opowieści z Wiary
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Nasze niebo. Opowieści z Wiary

Pełna ciepła i humoru opowieść o wyjątkowej wsi i jej nietuzinkowych mieszkańcach. Nasze niebo to trzecia część docenionego przez czytelników...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy