Zwycięstwo. Narodziny Floty

Tom 3 cyklu Flota

"Zwycięstwo" to trzeci i ostatni tom cyklu "Flota Geneza". Według mnie jest to godne zwieńczenie całej serii Jacka Campbella, która bardzo przypadła mi do gustu, choć nie jestem wielkim fanem science-fiction.

Rob Geary i Mele Darcy ponownie muszą stanąć do walki, która z góry wydaje się przesadzona. Jednak nasi bohaterowie już niejednokrotnie wychodzili z takich opałów. Więcej czasu na stronach tej powieści, dostają również inni bohaterowie, dzięki czemu zmagania obserwujemy z różnych perspektyw, zarówno oczami wojskowych, jak i dyplomatów.

Całość, jak to u Campbella, jest ciekawa i napisana bardzo dobrym stylem. W ciągu całej tej serii nigdy nie miałem poczucia znudzenia fabułą czy bohaterami. Podoba mi się nie tylko to o czym autor pisze, ale też jak pisze.

Co ważne, każdy tom tej serii utrzymuje, a nawet podnosi poziom poprzedniej powieści. Zdecydowanie nie żałuję, że sięgnąłem po "Flotę Genezę", a zaopatrzyłem się już nawet w pierwszy tom cyklu "Zaginiona flota".

Więcej moich recenzji znajdziecie na Instagramie @chomiczkowe.recenzje, gdzie serdecznie zapraszam

Informacje dodatkowe o Zwycięstwo. Narodziny Floty:

Kup książkę Zwycięstwo. Narodziny Floty

Zaginiona flota. Przestrzeń zewnętrzna. Dreadnaught
Jack Campbell0
Okładka ksiązki - Zaginiona flota. Przestrzeń zewnętrzna. Dreadnaught

Seria Jacka Campbella to najlepsza militarna fantastyka, jaką znam - Catherine Asaro, laureatka nagrody Nebula. John "Black Jack" Geary, bohater Sojuszu...

Zaginiona flota. Zwycięski
Jack Campbell0
Okładka ksiązki - Zaginiona flota. Zwycięski

Space opera, która jest klasą sama dla siebie Kapitan John „Black Jack” Geary, dar Żywego Światła Gwiazd dla Floty Sojuszu w ponad stuletniej...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska