Życie i przygody Świętego Mikołaja

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o świętym Mikołaju. Podobno wraz ze swoimi elfami zamieszkuje Laponię bądź biegun północny.
L. Frank Baum - autor "Czarnoksiężnika z Krainy Oz", stworzył całkiem inna historię, która mnie porwała.
Nimfa leśna znajduje w lesie porzucone niemowlę. Postanawia się nim zaopiekować. Dziecko dorasta wśród leśnych, mitycznych stworzeń. Uczy się odróżniać dobro od zła i jak szanować innych mieszkańców lasu. Mikołaj, jako jedyny człowiek zamieszkujący las Burzee postanawia zamieszkać wsród innych ludzi. Pewnego wieczoru chcąc jakoś zagospodarować swój czas wziął kawałek drewna i zaczął strugać - tak powstała jego pierwsza zabawka.
Książka odpowiada chyba na wszystkie nurtujące pytania. Jak to się dzieje, że Mikołaj podróżuje saniami? Jak mieści się w kominie? Jak udaje mu się obdarować wszystkie dzieci w ciągu jednej nocy?

Instagramowe konta pełne są zdjęć świątecznych książek. Nic dziwnego, chyba większość osób czeka na święta Bożego Narodzenia. To wspaniały czas. Można wyciągnąć piękne, świąteczne dekoracje, czekać na strojenie choinki i wszystkie pyszności wigilijnego stołu.
Ta książka jest jednak inna od większości spotkanych na zdjęciach czy półkach w księgarni.

Książka mnie urzekła. Jest bardzo ciepła i pełna uroku. Bardzo mi się podobała. Mikołaj jest niesamowicie dobrym człowiekiem i pragnie uszczęśliwić każde dziecko. Dba też o swoich leśnych przyjaciół i zawsze zwraca się o poradę do madrzejszych od siebie. Styl pisania autora jest bardzo przyjemny i lekki. Książka zaciekawiła mnie do tego stopnia, że naprawdę chciałam wiedzieć co dalej spotka Mikołaja, więc wciągnęła mnie od samego początku.
Książka została podzielona na trzy części: młodość, dorosłość i starość. Rozdziały są krótkie, a książka jest przepiękne wydana. Niesamowicie spodobały mi się ilustracje przed każdą częścią i rozdziałem. Wielkie brawa dla wydawania zysk i s-ka za to wydanie.

Myślę że to idealna lektura na przedświąteczne, zimowe wieczory.

Informacje dodatkowe o Życie i przygody Świętego Mikołaja:

Kup książkę Życie i przygody Świętego Mikołaja

Czarnoksiężnik z krainy Oz
L. Frank Baum0
Okładka ksiązki - Czarnoksiężnik z krainy Oz

Czarnoksiężnik z krainy Oz to niezapomniana przygoda dwunastoletniej Dorotki, która za sprawą potężnego tornada trafia do magicznej krainy Oz. Dziewczynka...

Czary w Krainie Oz
L. Frank Baum0
Okładka ksiązki - Czary w Krainie Oz

Po tym, jak księżniczka Ozma zakazuje praktykowania magii na terenie krainy Oz, jeden z jej poddanych - młody chłopiec z kraju Manczkinów - odnajduje...