Życie last minute

Ten moment kiedy bierzesz do ręki książkę, otwierasz, wąchasz i podświadomie wiesz, że to będzie dobrze spędzony czas.

Iza jest graficzką komputerową, która w pracy radzi sobie całkiem dobrze. Niestety takiego szczęścia nie ma w życiu prywatnym. Wciąż leczy rany po wieloletnim związku z żonatym mężczyzną. Mieszka w swoim mieszkaniu razem z bratem.
Pewnego dnia w drzwiach jej mieszkania staje matka, która oświadcza, że sprzedała cały swój dobytek i wprowadza się do nich.
Iza jest w szoku, nigdy nie była blisko z matką, ale jak to mówią matka to matka.
Z czasem okaże się, że to tylko kropelka w morzu tego co przygotowało jej życie...
Jest to moje kolejne spotkanie z piórem autorki i napewno nie ostatnie. Autorka po świetnym i smacznym torcie szpinakowym dołączyła do grona moich ulubionych pisarek.
Powieść, którą zaserwowała nam autorka porusza bardzo ważny temat związany z chorobą, a dokładnie ze stwardnieniem rozsianym.
Początkowo cicha choroba, która osłabia, zaburza sen, powoduje skurcze mięśni, bóle nog, a w efekcie końcowym doprowadza do wózka inwalidzkiego.
Autorka na przykładzie historii świetnie wykreowanych bohaterów pokazuje jak żyć, jak walczyć o swoje i nie poddawać się.
Jest to świetna obyczajówka o kobiecej sile, o przyjaciołach, o rodzinie, która stoi za nami murem. Książkę czyta się niemal na jednym "oddechu", a kiedy dochodzimy do zakończenia przeciągamy, aby ta przygoda się nie skończyła.
Brawa dla autorki za cudowny dar stworzenia pięknej, realnej historii. Za bohaterów, którzy są z krwi i kości, prawdziwi i wiarygodni.
Dziękuję za piękną, pełną emocji powieść o przesłaniu, które na długo pozostanie w mojej głowie.

Informacje dodatkowe o Życie last minute:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2022-09-07
ISBN: 9788382741902
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Literatura przygodowa

Zobacz opinie o książce Życie last minute

Kup książkę Życie last minute

Moje greckie lato
Kamila Mitek0
Okładka ksiązki - Moje greckie lato

Pełna emocji opowieść o miłości i gotowaniu pod słonecznym greckim niebem. Agata ma własną firmę cateringową i ucieka w pracę, by nie myśleć o swoim nieudanym...

Na śniadanie... tort szpinakowy
Kamila Mitek0
Okładka ksiązki - Na śniadanie... tort szpinakowy

Główna bohaterka, Joanna Lisek, rozwodzi się z mężem i okazuje się, że nagle musi stanąć na własnych nogach i zacząć wszystko od nowa. Ciąg niespodziewanych...