Życie pszczół

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2017-08-30
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7779-423-4
Liczba stron: 480
Tytuł oryginału: La vie des abeilles
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Franciszek Mirandola
Dodał/a opinię: KuLtUrAlNiEbp

Ocena: 6 (4 głosów)

 Autora niniejszej książki poznaliśmy już przy okazji książki "Inteligencji kwiatów".  Tym razem rzecz ma się o pszczołach. Dostrzegalnych jest wiele analogii do poprzedniej książki tegoż autora. Zarówno szata graficzna, ilustracje i styl pisania są identyczne. Dlatego zdecydowałam się na lekturę:) Tak, jak w przypadku książki poprzedniej mamy tu bardzo ładną i klimatyczną  - oraz solidną - oprawę, a także wyklejkę. 

Sama treść została podzielona na części, a te na poszczególne rozdziały. Mamy wobec tego np: - "U progu ula", jako swoisty wstęp i zaproszenie do świata, o którym będzie mowa dalej.  - "Rój" - takie swoiste przedstawienie bohaterów "powieści". - "Budowa miasta" - wyeksponowanie określonych zadań i podział ról mieszkańców ula. - "Rozwój gatunku" - o podtrzymaniu życia i ciągłej rotacji w roju.          Co ciekawe autor posłużył się takim językiem i stylem, aby być zrozumianym nie tylko przez pszczelarzy  i zagorzałych miłośników pszczół, ale także amatorów i laików. Dosłownie każdy może tę książkę przeczytać i w rezultacie stwierdzi, że była bardzo interesująca:)  Za pomocą prozy, poezji, traktatu autor nakreślił szczegółowo temat zarówno od strony naukowej, filozoficznej i fabularnej w jednym. Nie znajdziemy więc tu trudnej i niezwykle fachowej terminologii. Dowiemy się natomiast wszystkiego o pszczołach i ich fascynującym życiu w normalny i przystępny dla każdego sposób. Dzięki plastyczności opisów czujemy się jakbyśmy na bieżąco obserwowali to, co dzieje się w ulu.          Serdecznie zapraszam i zachęcam do zgłębienia wiedzy o tych niezwykle pracowitych i pożytecznych owadach. Dowiecie się wielu ciekawych rzeczy, np: jak komunikują się pszczoły, na czym polega harmonijny podział prac w ulu, czym jest tzw."lot miłosny" i "rzeź samców" oraz i przede wszystkim dlaczego pszczoły należy chronić i dlaczego są tak ważne w naszym życiu.

Zobacz opinie o książce Życie pszczół

Kup książkę Życie pszczół

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Inteligencja kwiatów
Maurice Maeterlinck0
Okładka ksiązki - Inteligencja kwiatów

Historia nauki dowodzi, że wiek XIX był czasem chemii, XX fizyki, a XXI prawdopodobnie będzie wiekiem biologii. Nauki biologiczne należą do tych, które...

Zobacz wszystkie książki tego autora