Recenzja książki: Ukojone serce. Podróż kobiety do pełni zaufania

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Bardzo często myślimy, że w dzisiejszych czasach niezwykle trudno być zadowolonym. Oczywiście, bywają momenty, gdy jesteśmy zadowoleni, jednak najczęściej są one chwilowe – jak zaskoczenie z przyjazdu dawno niewidzianego przyjaciela czy też śmiech z trafionego żartu. Mimo dostatku i dostępu do wszystkiego, co materialne, wciąż w naszym życiu brakuje spełnienia. Wiedzą o tym przede wszystkim kobiety, które zawsze znajdą wymówkę bądź argument, by być niezadowolonymi. Do takich właśnie zwyczajnych kobiet, niespokojnych, poszukujących bądź zagubionych kieruje swoje słowa Linda Dillow w książce Ukojone serce

Bywamy niezadowolone z naszego wyglądu, z sytuacji życiowej, z męża, z zachowania dzieci, z relacji z przyjaciółmi, z pracy zawodowej, z mieszkania, z braku pieniędzy, krótko mówiąc: ze wszystkiego. Rodzący się w sercu niepokój o jutro, o zdrowie dzieci, o niezapłacone rachunki sprawia, że zachwiane zostają dobre stosunki z domownikami, nie mówiąc już o relacji z Bogiem. Dlaczego wątpimy, że wszystko, co dzieje się wokół nas, jest dziełem Boga? Dlaczego zakładamy, że Boży plan wobec nas nie jest do końca trafiony? Dlaczego same chcemy prowadzić życie wyznaczonymi przez siebie torami, nie zważając na to, co przygotował dla nas Bóg? Dlaczego panicznie boimy się przyszłości i wymyślamy szereg zagrożeń, które być może kiedyś nas dotkną? To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi szuka Linda Dillow i w jasny i przystępny sposób prezentuje swe przemyślenia czytelniczkom.

Ukojone serce to publikacja, w której autorka pokazuje kobietom, jak cieszyć się życiem, jak dziękować Bogu za to, co im ofiarował bądź też czego doświadczyły. Pokazuje, jak budować silną i trwałą relację z Wszechmocnym – jak w pełni mu zaufać, choć nasze życie nie zawsze jest takie, jakim sobie wyobrażamy. Linda Dillow tłumaczy, jak wiele radości może przynieść pełne oddanie się w Bożą opiekę, powierzenie Mu naszych trudów i cierpień oraz kierowanie do Niego szczerych i pełnych wdzięczności modlitw. Autorka uczy kobiety akceptacji – siebie, swojego otoczenia, najbliższych. Zaufanie Bogu i zaakceptowanie tego, co dla nas przygotował, sprawi, że zadowolenie zagości w naszych sercach.

Publikacja Lindy Dillow składa się z osobistych wskazówek autorki, a oparta jest na jej doświadczeniach zarówno z życia osobistego, jak i zawodowego. Zawiera też poruszające świadectwa kobiet, które odkryły swoją drogę do zadowolenia, fragmenty Pisma Świętego oraz modlitwy, jakie każda z czytelniczek może kierować do Boga. Linda Dillow pisze o swoich doświadczeniach z pełną szczerością i otwartością. Nie ukrywa, że miewa chwile słabości czy zwątpienia, jednak zawsze wtedy szuka pocieszenia u Boga. Wiele kobiet, którym pomagała Linda Dillow, potwierdza, jak wiele zdziałał w ich życiu Bóg, gdy całkowicie mu zawierzyły. Bardzo inspirujące są przytaczane i interpretowane przez autorkę fragmenty Biblii. Warto zastanowić się nad nimi, w głębi serca przemyśleć ich treść, a nawet nauczyć się ich na pamięć, by w chwili zwątpienia podeprzeć się nimi.

Publikacja kończy się dwunastotygodniowym studium biblijnym, do udziału w którym Linda Dillow zachęca swoje czytelniczki. Kolejne „zadania” nie są trudne, wymagają jedynie odrobiny wolnego czasu i chęci. Autorka krok po kroku prowadzi czytelniczki przez trudy zaakceptowania siebie, zerwania z niepokojem i odnalezienia wewnętrznej radości oraz wdzięczności. Studium pozwoli raz jeszcze zagłębić się w treści zawarte w książce Ukojone serce i znaleźć w niej nowe, inspirujące fragmenty. Powoli, krok po kroku, przez dwanaście tygodni każda z kobiet ma szansę poznać swoje wnętrze, powierzyć Bogu swoje problemy i doznać pełni Jego łaski i pokoju.

Ukojone serce to książka kierowana do kobiet w różnym wieku, z różnym bagażem doświadczeń, na różnych etapach życia. Pisana jest przystępnym, łatwym w odbiorze językiem. Każda z czytelniczek znajdzie w książce fragment, który szczególnie ją poruszy, z którym mocno się utożsami. Szczególnie zapadną w pamięć świadectwa kobiet, które borykały się z prawdziwymi problemami – prześladowaniem, ciężkimi chorobami, czy też trudną sytuacją w państwie. Książkę czyta się z jednej strony jak poradnik, który zawiera szereg sprawdzonych sposobów, jak uleczyć niespokojne serce, a z drugiej - jak fascynujący dziennik czy nawet pamiętnik kobiety, która pragnie się otworzyć i pokazać czytelniczkom swoje życie. Z wszystkimi jego dobrymi i nieco słabszymi stronami.

Kup książkę Ukojone serce. Podróż kobiety do pełni zaufania

Zobacz opinie o książce Ukojone serce. Podróż kobiety do pełni zaufania
Autor
Twórcza partnerka
Linda Dillow0
Okładka ksiązki - Twórcza partnerka

Czy życie małżeńskie może być fascynującą, pełną pasji przygodą? Być twórczą partnerką swego męża, jego najlepszą przyjaciółką i niezastąpioną...

Jaką żoną jestem?
Linda Dillow0
Okładka ksiązki - Jaką żoną jestem?

W książce Jaką żoną jestem? Linda Dillow stawia przed tobą wyzwanie, by zadać samej sobie ryzykowne pytanie: - Co czuje mój mąż, mając mnie za żonę...