Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2011-12-31
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7516-348-3
Liczba stron: 256
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 0 (0 głosów)

Zdrowie człowieka w ogromnym stopniu uzależnione jest od sposobu odżywiania. Posiłki powinny nie tylko uwzględniać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, ale również – dzięki odpowiedniemu podaniu – zachęcać do spożycia tego, co organizmowi doda zdrowia i urody. Sztuka gotowania tylko na pozór jest niełatwa do opanowania. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się niezwykle trudne, a czasami wręcz nudne, z lekturą Joanny Krzyżanek bez wątpienia okaże się łatwe, proste i przyjemne. Powód jest oczywisty, bowiem Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej daje czytelnikowi nie tylko mnóstwo radości, ale przede wszystkim - wskazówek praktycznych.

 

Przebywająca od dziesięciu lat na emeryturze tytułowa Lamelia Szczęśliwa czyni z Gabrysi Gałki i Kajtka Kurka mistrzów kuchni. Każdemu z siedemnastu rozdziałów autorka przyporządkowała jedną lekcję, podczas której Gabrysia i Kajtek poznają podstawowe zasady gotowania, z równoczesnym naciskiem położonym na upragnione zdrowie. Wszystkie lekcje zostały poprzedzone interesującymi opowiadaniami, ściśle związanymi z tematem.

 

Po przeanalizowaniu podanych treści, czytelnik (wraz z dziećmi oddanymi pod opiekę Lamelii Szczęśliwej) z pewnością nie popełni rażących pomyłek. Bezbłędnie skomponuje posiłek, warunkujący prawidłową przemianę materii. Zrozumie potrzebę dostarczania organizmowi odpowiednich składników odżywczych i witamin. Nauczy się gotować na parze oraz wykonywać przetwory. Doceni dobroczynny wpływ mleka, a także owoców, warzyw i zbóż. Pozna tajemnice przypraw i miodu oraz zalety oleju i oliwy. Dodatek stanowią praktyczne informacje dotyczące anatomii człowieka oraz zasad prawidłowego odżywiania.

 

Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej nie tylko bawi, ale przede wszystkim - uczy. Zaproponowano w niej proste potrawy oraz takie o średnim stopniu trudności. Wyliczono potrzebne składniki oraz podano dokładny sposób przyrządzenia. Kolorowe zdjęcia gotowych dań swoim wyglądem wywołują chęć do natychmiastowego spożycia. Wkomponowanie gotowej potrawy w „dekoracyjną” otoczkę składa się na miły dla oka efekt. Twarda oprawa jest odporna na zabrudzenia i zniszczenie. Format książki, większy od przeciętnego, pozwala na zastosowanie dużych liter.

 

Opublikowaną nakładem wydawnictwa Święty Wojciech Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej, z powodzeniem można nazwać poradnikiem kulinarnym. Przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych, uczy przyrządzać potrawy łatwe, tanie i pożywne, co z pewnością zaowocuje poprawą zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Pozostaje już tylko życzyć smacznego!

Kup książkę Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej

Zobacz opinie o książce Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej
Inne książki autora
Księga porad językowych Lamelii Szczęśliwej
Joanna Krzyżanek0
Okładka ksiązki - Księga porad językowych Lamelii Szczęśliwej

To barwny, zabawny i intrygujący poradnik językowy, dzięki któremu będziecie mówili poprawnie. Dowiecie się również, co to znaczy: „mówi, co mu ślina...

Księga gramatyki Lamelii Szczęśliwej
Joanna Krzyżanek0
Okładka ksiązki - Księga gramatyki Lamelii Szczęśliwej

Bohaterką ksiąg ortografii i gramatyki jest nauczycielka Lamelia Szczęśliwa. Lamelia mieszka w dużym domu z kolorowymi okiennicami i trzema kominami, przy...

Reklamy