Recenzja książki: Boże obietnice dla kobiet

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Kobieta i mężczyzna na równi przeznaczeni są do uczestnictwa w Bożym planie zbawienia. Odpowiadając na zaproszenie Stwórcy do wiecznej przyjaźni, przedstawiciele obu płci zobowiązani są do postępowania zgodnie z wolą Bożą, bez względu na mnożące się kłopoty i trudności dnia codziennego. Ponieważ rola zarówno jednych, jak i drugich jest uzależniona od zajmowanego stanowiska oraz systematycznie podejmowanych działań, należy pamiętać o tym, iż życiowe wyzwania muszą być realizowane z pełną świadomością i odpowiedzialnością. Boże obietnice dla kobiet to propozycja wydawnictwa Koinonia, ucząca kobiety – reprezentujące jedynie z pozoru słabszą płeć – umiejętności dostrzegania w życiu tego, co dobre i piękne oraz postępowania w zgodzie z własnym sumieniem.

W niewielkiej książeczce znalazły się myśli zaczerpnięte z Pisma Świętego Starego- i Nowego Testamentu (przy każdej zaznaczono dokładne źródło). Jack Countryman zgromadził w jednym miejscu biblijne fragmenty, nie opatrując ich własnym komentarzem. Pomimo tego, lektura absolutnie nie jest nużąca. Przeciwnie, w miarę czytania kolejnych refleksji rośnie apetyt na następne. Tak więc w dwunastu rozdziałach autor skierował bezpośrednio do kobiet zapewnienie, że Bóg towarzyszy kobietom w codziennych czynnościach, zachęca je do świętowania z radością, uczy korzystania z Jego obietnic, błogosławi na drogach wiary, pociesza w przeciwnościach, wzmacnia w chwilach prób, pomaga w duchowym wzroście oraz dzieli się swoją miłością. Budującymi refleksjami zostało opatrzone również życie dynamicznych kobiet wiary: Maryi – Matki Jezusa, Elżbiety – matki Jana Chrzciciela, Sary – żony Abrahama, Anny – matki Samuela, Rut – prababki Dawida i Lidii – sprzedawczyni purpury.

Ukierunkowanie biblijnych fragmentów na kobiety akcentuje rolę, jaką mają one do spełnienia w rodzinie, środowisku zawodowym, społeczeństwie. Jest to tym bardziej ważne, że bycie żoną, matką, babcią czy przyjaciółką wymaga przykładu własnego życia: twórczej obecności w trudach codzienności, odpowiedzialności za słowa i czyny, a także pozytywnego oddziaływania na ludzi spotykanych każdego dnia. Właśnie dlatego słowa zawarte w oddanym do rąk czytelniczek poradniku są tak bardzo istotne.

Propozycja wydawnictwa Koinonia jest poradnikiem jasno określającym rolę kobiety we współczesnym świecie. Pomoc w przyswojeniu oraz wprowadzeniu w życie rozważań stanowi osobista część ćwiczebna, zawierająca miejsce na własną refleksję, dotyczącą szczególnie ważnych wersetów, propozycji modlitw, próśb modlitewnych i odpowiedzi na nie oraz notatek. Warto jeszcze tylko dodać, że ta, przed którą stoją odpowiedzialne zadania, odnajdzie w Bożych obietnicach pozytywne myśli. Doceni wartość kobiecości i nauczy się spełniać życiową misję z radością. Ufając Bogu bez zastrzeżeń, przejdzie przez życie w sposób piękny i twórczy.

Kup książkę Boże obietnice dla kobiet

Zobacz opinie o książce Boże obietnice dla kobiet