Recenzja książki: Bransoletka

Recenzuje: Patiopea

Weronika jest nastolatką z licznymi problemami. Rodzice, którzy próbują jej uprzykrzyć życie, ciągłe obowiązki i brak osoby, którą obchodziłoby zdanie głównej bohaterki. Dziewczyna jednak pozwala się wplątać w wyjazd na obóz teatralny, który stopniowo zaczyna odmieniać jej życie i postrzeganie świata. Nowi znajomi, przygody, a także pierwsza miłość i nastoletnie problemy.

Fabuła rozwija się powoli, a autorka opisuje kolejne wydarzenia w sposób bardzo szczegółowy - tak, by można było poznać i zrozumieć zachowanie głównej bohaterki oraz otoczenie, w jakim żyje. Pierwszych kilka rozdziałów raczej nie porywa, trudno zaangażować się w opisywane wydarzenia. Dopiero z czasem akcja nabiera tempa, a lektura okazuje się naprawdę wciągająca.

Ewa Nowak - jedna z najpopularniejszych autorek książek dla młodzieży - porusza wiele ważnych tematów, począwszy od pierwszej miłości, przez brak akceptacji, walkę o niezależność, niepełnosprawność czy nawet homoseksualizm. Skłania do refleksji, do zastanowienia się nad ważnymi sprawami, uczy. Lekcje teatru, jakie odbiera Weronika, stają się dobrymi lekcjami również dla czytelników.

Interesująco wypada w powieści wątek miłosny. Nie jest ani przesłodzony, nie przytłacza i nie dominuje w powieści. Rozwija się stopniowo i trudno przewidzieć, jaki będzie jego finał. Dużym zaskoczeniem okazuje się zakończenie powieści. Pozostaje w pamięci, zmuszając do przemyślenia, jak dalej mogły potoczyć się losy bohaterów.

Ewa Nowak nadała swoim bohaterom prawdziwą głębię. Wraz z kolejnymi rozdziałami czytelnik może obserwować, jak postaci się zmieniają, ewoluują. Przy tym jednak powieść okazuje się napisana naprawdę lekko, jest wciągająca. To lektura na dłuższą chwilę, która oprócz rozrywki skłania także do myślenia. Bransoletka to po prostu książka, którą warto poznać.

Kup książkę Bransoletka

Zobacz opinie o książce Bransoletka
Autor
Bransoletka
Ewa Nowak
Prawda nas wyzwoli
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Prawda nas wyzwoli

,,Najlepiej modli się ten, kto uczciwie żyje" - przysłowie angielskie "Ewo, Twoja inicjatywa wyśmienita, temat znakomity, dialog konieczny, choć spóźniony...

Szarka
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Szarka

Tytułowa Szarka to młody wilczek, który trafia pod opiekę do kilkuletniej Gabrysi. Spędzająca zimowe ferie u dziadków na wsi dziewczynka...