Recenzja książki: Cecylka Knedelek i kanapki z kanapy

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Miłośnicy przygód Cecylki Knedelek znów będą usatysfakcjonowani, bowiem do ich rąk trafia kolejna pozycja, w której wręcz roi się od ciekawych pomysłów, za sprawą których zwykła, szara codzienność staje się nader urozmaicona. Przenieśmy się więc wyobraźnią do dobrze nam znanego Starego Knedelkowa, gdzie wszyscy mieszkańcy powoli dojrzewają do wprowadzenia zasadniczych zmian w swoim dotychczasowym życiu: wystarczy wymienić panią Ludmiłę, pana Alojzego, Antka, Joasię, Lusię i Lucię, no i oczywiście Cecylkę Knedelek – mieszkankę różowego domu przy ulicy Naleśnikowej 5 oraz jej wierną towarzyszkę, gąskę Walerkę.


Ponieważ w życiu każdego z nas nie może zabraknąć dobroczynnych zmian, również w Starym Knedelkowie reforma stała się widoczna: okazało się bowiem, że wysłużony czerwony rondel z grubym dnem wcale nie musiał wylądować na złomowisku. Otrzymał on nowe przeznaczenie; wychodek zmienił swój status, stając się eurowychodkiem; siedem kolorowych rybek zastąpił czekoladowy potwór z wielką różową głową; pewna piękna dama nabrała szacunku do widocznego na zdjęciu swego wizerunku; wreszcie bliźniaczki – o czym od dawna marzyła ich mama – zaliczyły szpinak do ulubionych potraw. Całości dopełnia zasługujący na najwyższe uznanie pomysł pierzastej gąski Walerii oraz druga część książki - czternaście przepisów na wyśmienite i pomysłowe kanapki.


To właśnie z tej części czytelnik zaczerpnie inspiracje do eksperymentów w kuchni. Wśród prostych przepisów powodzeniem będą się cieszyć przede wszystkim przepiórcze myszki na ciabatce, żabki truskawkowo-ananasowe, tulipanki na orzechowych bułeczkach, ślimak z warzywami, francuskie cukierki ze szpinakiem, pomidorowe biedronki na grahamce, żytnie serca z białym środkiem oraz stokrotka w toście. Na uwagę zasługują również trójkąty z serami, łódeczki z jajecznicą, grahamowe koszyczki, serowe warkocze, faszerowana bagietka oraz doskonale wszystkim znane kółko i krzyżyk.


Kolejna z serii przepiękna książka o sympatycznej Cecylce Knedelek została opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność. Pozycja ta nie tylko bawi, ale przede wszystkim - uczy. Napisana w sposób ciekawy i bardzo zabawny, stanowi lekturę niezwykle pociągającą. Dodać trzeba, że Joanna Krzyżanek i Zenon Wiewiurka to duet, który jak dotąd nigdy nie zawiódł. I tym razem spełnił pokładane w autorach nadzieje. Tekst oraz ilustracje wzajemnie się uzupełniają, ułatwiając zrozumienie i zapamiętanie podanych treści. Twarda okładka umożliwia wielokrotne sięganie po lekturę. Wszystko to sprawia, że książka Cecylka Knedelek i kanapki z kanapy szybko stanie się elementem ułatwiającym polubienie nie zawsze docenianych prac domowych (przede wszystkim - przygotowywanie śniadań, stanowiących przecież podstawę codziennego menu). Posłuży pomocą rodzicom, od których zależy stopień „wtajemniczenia” swoich pociech w to, co zaliczane jest do obowiązków dorosłego życia.

Kup książkę Cecylka Knedelek i kanapki z kanapy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Cecylka Knedelek i kanapki z kanapy
Książka
Cecylka Knedelek i kanapki z kanapy
Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka
Inne książki autora
Dobre uczynki Cecylki Knedelek
Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka0
Okładka ksiązki - Dobre uczynki Cecylki Knedelek

Pewnego razu, całkiem przypadkiem, w ręce Cecylki Knedelek i w skrzydełka jej najlepszej przyjaciółki gąski Walerii wpadł pewien tajemniczy pamiętnik....

Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek
Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka0
Okładka ksiązki - Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek

Absolutnie niezwykły słownik ortograficzny dla dzieci! Cecylka Knedelek postanowiła stoczyć walkę... walkę z bykami! Tak, tak! Dobrze przeczytaliście –...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy