Recenzja ksi捫ki: Ch這pak taki jak ty

Recenzuje: Katarzyna Krzan

Ameryka雟kie miasteczko, gdzie gra si w baseball i pije piwo po szkole. To tu dorasta Joss. Jej 篡cie nie jest us豉ne ró瘸mi, odk康 omal nie zabi jej w豉sny ojciec, a matka odesz豉 z innym m篹czyzn. Joss zosta豉 z tat, trenerem baseballu w jej szkole. Oczywi軼ie dziewczyna jest wybitna w sporcie, co jest wprost proporcjonalne do jej buntu. Pije, pali, chodzi na wagary. W weekendy za wyci庵a pijanego niemal瞠 do nieprzytomno軼i ojca z lokalnych barów. Tato wcze郾ie wyje盥瘸 do szko造 – otwiera si這wni na poranne treningi dla swoich zawodników. (…) My郵, 瞠 woli po prostu jecha samochodem w pojedynk. Tych kilka razy, kiedy jecha豉m z nim do szko造, przez ca陰 drog si kócili鄉y. On mi mówi, 瞠 marnuj swój talent, niewystarczaj帷o intensywnie trenuj帷 i urywaj帷 si z zaj耩, a ja ripostowa豉m, 瞠 pos逝cham go w dniu, kiedy zacznie mnie traktowa jak córk, a nie jak jednego ze swoich podopiecznych.

Prze這m nast瘼uje, gdy w mie軼ie pojawia si Wes. Ch這pak wraz z dwoma innymi zosta adoptowany i w豉郾ie sprowadzi si do jej miasta. Joss jest pewna, 瞠 to w豉郾ie on kilka la temu uratowa jej 篡cie, gdy p璠zi na ni samochód ojca. Wtedy ch這piec nazywa si Christopher i w ostatniej chwili odci庵n掖 j na bok. A potem znikn掖 z miasta. Trafi do rodziny zast瘼czej, straci pami耩. Przez lata Joss stara豉 si dowiedzie, co si z nim sta這, by móc mu podzi瘯owa. A teraz zjawia si znowu jako przystojny Wes, który z miejsca wpada jej w oko. To musia by on. Przez ca造 wieczór 瘸逝j, 瞠 nie zrobi豉m cho熲y jednego zdj璚ia Wesowi Stokesowi, samym jego oczom. Wed逝g mnie s takie same, ale teraz martwi si, 瞠 tylko to sobie wyobra瘸m – fragmenty moich marze próbuj przedosta si do rzeczywisto軼i. Historia opowiadana jest przez dziewczyn w czasie tera幡iejszym, a gówne problemy, z jakimi zmaga si musi gówna bohaterka, to alkoholizm jej ojca-trenera, to窺amo嗆 Wesa (Joss podejrzewa, 瞠 jest ch這pcem z jej dzieci雟twa, ale sam zainteresowany niczego nie pami皻a) oraz stosunek do treningów.

Burzliwy zwi您ek bohaterów pe貫n jest piwa, kótni, papierosów i skandalicznego zachowania. To nie mo瞠 sko鎍zy si dobrze. I faktycznie, m這dzi popadaj w coraz wi瘯sze tarapaty. I tylko Wes zdaje si zachowywa zdrowy rozs康ek, jest kim w rodzaju anio豉 stró瘸 ma這 roztropnej Joss.

Zdrada, alkoholizm, dorastanie, problemy w szkole, mi這嗆 i… sport. To wszystko znajdziemy w powie軼i Ch這pak taki jak ty. To nie jest lekka i zabawna ksi捫ka dla m這dzie篡. Ginger Scott próbuje pokaza, jak g喚boka wi篥 mo瞠 陰czy dwoje m這dych ludzi. Jedno balansuje na granicy 篡cia i 鄉ierci, drugie – próbuje je chroni. I pewnie cz窷 czytelników spodziewa豉by si w tym miejscu elementów fantastycznych, anielskich skrzyde wyrastaj帷ych z ramion bohaterskiego ch這paka, który jawi si jako idea. Jest inaczej, a fina powie軼i otwiera nowe mo磧iwo軼i fabularne dla kolejnej cz窷ci.

Patologii jest w powie軼i sporo, ale nie przekracza si granic, m這dzie jest zbuntowana, ale tak naprawd w normie. Du膨 rol w ksi捫ce odgrywa sport jako element 陰cz帷y bohaterów. Spotykaj si na boisku i tam mog czu si prawdziwie sob. Ginger Scott udaje si pozostawa bardzo blisko rzeczywisto軼i, blisko m這dzie篡 i jej autentycznych problemów. To niecz瘰te w powie軼iach dla nastolatków.

Tagi: Ch這pak taki jak ty, Ch這pak taki jak ty recenzja, Ch這pak taki jak ty ksi捫ka, Ginger Scott Ch這pak taki jak ty, Ginger Scott recenzja, Ginger Scott ksi捫ka, Ginger Scott

Kup ksi捫k Ch這pak taki jak ty

Zobacz tak瞠

Zobacz opinie o ksi捫ce Ch這pak taki jak ty
Ksi捫ka
Ch這pak taki jak ty
Ginger Scott
Inne ksi捫ki autora
Zapadnij w serce
Ginger Scott 0
Ok豉dka ksi您ki - Zapadnij w serce

Autorka ksi捫ki ,,Ch這pak taki jak ty" przywraca wiar w drug szans Po tragicznych wydarzeniach z przesz這軼i Rowe próbuje pouk豉da sobie 篡cie...

Dziewczyna taka jak ja
Ginger Scott 0
Ok豉dka ksi您ki - Dziewczyna taka jak ja

Wyczekiwana kontynuacja bestsellera "Ch這pak taki jak ty"! Joss kilkakrotnie unikn窸a 鄉ierci. Za ka盥ym razem ratowa j jeden ch這pak. Ch這pak, który...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Sekret Heleny