Ch這pak taki jak ty

Data wydania: 2018-05-18
Kategoria: Dla m這dzie篡
Tytu orygina逝: A Boy Like You

Ocena: 5 (13 g這s闚)

Dzie, w którym powinna zgin望, by tym samym dniem, w którym rozpad豉 si jej rodzina, a Josselyn Winters przesta豉 by mi陰 dziewczynk z s御iedztwa, organizuj帷 wy軼igi dla wszystkich dzieci. Tego samego dnia znikn掖 te Christopher, ch這piec, który uratowa jej 篡cie.

Osiem lat po dniu, który pogrzeba jej dzieci雟two, Joss spotyka nowego ucznia swojej szko造. Chocia Wes na pierwszy rzut oka wydaje si kim obcym, to dziewczyna nie mo瞠 oprze si wra瞠niu, 瞠 zna go doskonale. Przyci庵a ich do siebie jaka si豉, jakby dzielili tragiczne wspomnienie. Dlaczego wi璚 ch這pak przedstawia si innym imieniem, skoro na Joss spogl康aj oczy Christophera? Czy bohater z jej dzieci雟twa wróci, aby uratowa j po raz drugi?

Joss tylko przy nim czuje si jak tamta ma豉 dziewczynka, której obraz ukry豉 w najdalszych zakamarkach wspomnie. Wes jednak nie wie, 瞠 Josselyn, któr wtedy ocali przed 鄉ierci, tak naprawd zgin窸a tego samego dnia. Nowej Josselyn ju nie da si uratowa. Nowej Josselyn nale篡 si ba.

__

"Po wielu dniach wci捫 nie mog doj嗆 do siebie po przeczytaniu tej niesamowitej ksi捫ki".

- Wil Loves Books

___

O autorce

Ginger Scott - autorka wielu ksi捫ek young adult i new adult, b璠帷a jedn z najpopularniejszych na Amazonie. Oprócz pisania wci庵aj帷ych romansów uwielbia sport, który ch皻nie wplata w swoje powie軼i. Od zawsze operowa豉 s這wem, wspó逍racuj帷 przy edycji magazynów i prowadz帷 bloga. Ch皻nie opowiada historie olimpijczyków, polityków, aktorów, przest瘼ców i naukowców. Prywatnie mama, zawodowo urodzona pisarka. Debiutowa豉 w 2013 roku, a jej pi徠a ksi捫ka "This is Falling" zdoby豉 pierwsze miejsce w rankingu Amazona w kategorii m這dzie穎wej.

Kup ksi捫k Ch這pak taki jak ty

Zobacz tak瞠

Avatar u篡tkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2018-07-16, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2018, Mam,
Ameryka雟kie miasteczko, gdzie gra si w baseball i pije piwo po szkole. To tu dorasta Joss. Jej 篡cie nie jest us豉ne ró瘸mi, odk康 omal nie zabi jej w豉sny ojciec, a matka odesz豉 z innym m篹czyzn. Joss zosta豉 z tat, trenerem baseballu w jej szkole. Oczywi軼ie dziewczyna jest wybitna w sporcie, co jest wprost proporcjonalne do jej buntu. Pije, pali, chodzi na wagary. W weekendy za wyci庵a pijanego niemal瞠 do nieprzytomno軼i ojca z lokalnych barów. Tato wcze郾ie wyje盥瘸 do szko造 – otwiera si這wni na poranne treningi dla swoich zawodników. (…) My郵, 瞠 woli po prostu jecha samochodem w pojedynk. Tych kilka razy, kiedy jecha豉m z nim do szko造, przez ca陰 drog si kócili鄉y. On mi mówi, 瞠 marnuj swój talent, niewystarczaj帷o intensywnie trenuj帷 i urywaj帷 si z zaj耩, a ja ripostowa豉m, 瞠 pos逝cham go w dniu, kiedy zacznie mnie traktowa jak córk, a nie jak jednego ze swoich podopiecznych. Prze這m nast瘼uje, gdy w mie軼ie pojawia si Wes. Ch這pak wraz z dwoma innymi zosta adoptowany i w豉郾ie sprowadzi si do jej miasta. Joss jest pewna, 瞠 to w豉郾ie on kilka la temu uratowa jej 篡cie, gdy p璠zi na ni samochód ojca. Wtedy ch這piec nazywa si Christopher i w ostatniej chwili odci庵n掖 j na bok. A potem znikn掖 z miasta. Trafi do rodziny zast瘼czej, straci pami耩. Przez lata Joss stara豉 si dowiedzie, co si z nim sta這, by móc ...

Opinie o ksi捫ce - Ch這pak taki jak ty

Drodzy czytelnicy, ci m這dzi, ale równie ci nieco starsi oraz ju zupe軟ie dojrzali. Chc Wam dzi zaproponowa bardzo ciekaw powie嗆 autorstwa Ginger Scott pt. „Ch這pak taki jak ty”. Ksi捫ka zosta豉 wydana z ko鎍em maja nak豉dem Wydawnictwa Kobiecego w serii YOUNG, a zatem czeka ju na Was w ksi璕arniach.

Oto dlaczego warto po ni si璕n望…

Ginger Scott w interesuj帷y sposób opowiedzia豉 bardzo 篡ciow histori dziewczyny, która na skutek traumatycznych zdarze przemienia si z grzecznego dziecka w nieszcz窷liw, sfrustrowan i zagubion nastolatk. Ta opowie嗆 o ponadczasowej wymowie jest zaskakuj帷a, niejednoznaczna, a przy tym pouczaj帷a i wzruszaj帷a. Bo oto poznajemy grup dobrych przyjació z s御iedztwa, których 陰czy wiek, szko豉 i zainteresowania, min. bejsbol. Jest w鈔ód nich osiemnastoletnia Joss Winters, której przed laty zawali si 鈍iat. Matka odesz豉 gdy dziewczynka mia豉 dziewi耩 lat i zostawi豉 córk pod opiek ojca. To zdarzenie odcisn窸o g喚bokie pi皻no na psychice dziecka, tym bardziej, 瞠 w豉郾ie wtedy ma豉 Joss cudem unikn窸a 鄉ierci w wypadku, którego sprawc by jej tato. To szkolny kolega Christopher uratowa jej wówczas 篡cie. Od tamtej pory Joss nie widzia豉 ch這pca, który dos這wnie znikn掖 bez 郵adu. Dziewczynka nawet nie mog豉 mu podzi瘯owa za uratowanie 篡cia, ale wci捫 ma w pami璚i jego b喚kitne oczy i mocny u軼isk opieku鎍zych ramion. Min窸o sporo lat, które dla Joss by造 prawdziwym koszmarem. Ojciec – uznany trener dru篡ny bejsbolu nie mog帷 si pogodzi ze zdrad i odej軼iem swojej by貫j 穎ny zapija swoje niepowodzenia alkoholem. Dziewczyna od jakiego czasu poddaje si autodestrukcji si璕aj帷 po leki, alkohol i u篡wki. Tylko dzi瘯i przyjacio這m utrzymuje si jeszcze na powierzchni, cho ma coraz wi瘯sz pokus, aby si璕n望 dna. W tak trudnym momencie w 篡ciu Joss pojawia si tajemniczy Wess Stokes – jeden z trzech braci, którego spojrzenie ja郾ieje takim samym b喚kitem, jak oczy Christophera.

Kim jest tajemniczy ch這pak? Jak rol odegra w 篡ciu Joss?

Powie嗆 Ginger Scott nie jest wolna od rodzinnych dramatów. Kiedy uczestniczymy w 篡ciu zagubionej i nieszcz窷liwej Joss, która sama siebie skazuje na powoln zag豉d serce nas boli na my郵 o tym co b璠zie dalej. Zadajemy sobie pytanie, co si sta這 z t rz康n sukcesów, waleczn dziewczyn? Kiedy przypatrujemy si poczynaniom jej oboj皻nego, wci捫 pijanego ojca mamy ochot nim potrz御n望, albo zwyczajnie go udusi. Kiedy patrzymy na paczk m這dych ludzi, którzy pomimo takich, czy innych zachowa s dla siebie oparciem, w ka盥ej chwili gotowi do pomocy to odzyskujemy wiar w ludzi. Jak wi璚 widzicie opowie嗆 ta wzbudza szereg przeró積ych emocji. Sama fabu豉 nie jest niczym nowym, ale autorka potrafi zaskoczy czytelnika serwuj帷 mu kolejne niespodzianki. Ksi捫k 鈍ietnie si czyta. I mimo, 瞠 historia dotyczy grupy m這dych ludzi, licealistów, to jest idealna w odbiorze tak瞠 dla starszych czytelników. Problemy takie jak porzucenie, depresja, alkoholizm, brak mi這軼i i akceptacji maj charakter ponadczasowy. Ale mamy tu te t瘰knot, nienawi嗆, ból, zagubienie, samotno嗆 i wiele jeszcze innych uczu, które trafiaj prosto do serca.

Zako鎍zenie jest nietuzinkowe i zapowiada niemniej intryguj帷e nast瘼ne wydarzenia. A powiem Wam, 瞠 sprawdzi豉m i mam nadziej, 瞠 nied逝go b璠ziemy mogli pozna dalsze losy bohaterów tej powie軼i w cz窷ci drugiej zatytu這wanej „Dziewczyna taka jak ja”. Wszystko w r瘯ach wydawców, którym dzi瘯uj serdecznie za egzemplarz tej zaskakuj帷ej i naprawd wartej przeczytania ksi捫ki. Si璕nijcie po ni, bo warto!

Avatar u篡tkownika - namikobooks
namikobooks

RECENZJA #7
Tytu: „Ch這pak taki jak ty”
Cykl: Jak my (tom 1)
Autor: Ginger Scott
Wydawnictwo Kobiece
Seria: Young

Jeszcze osiem lat temu Josselyn Winters by豉 beztroskim dzieckiem, które po szkole bawi這 si i organizowa這 wy軼igi ze swoj najlepsz przyjació趾 Taryn. Jeden dzie zmieni wszystko. To w豉郾ie wtedy rozpad豉 si jej rodzina i 篡cie. I to wtedy uratowa j ch這piec, który by szkolnym po鄉iewiskiem. Christopher. Zaraz po tym, jej niebieskooki bohater rozp造n掖 si w powietrzu.
Joss - dziewczyna która wiele przesz豉 i która nadal walczy z przeszkodami w jej 篡ciu, osiem lat pó幡iej jest ju inn osob. W jej szkole pojawia si Wes, który przyci庵a j do siebie jak magnes i  który bardzo przypomina jej ch這pca sprzed lat. Czy Wes to Christopher? A mo瞠 po prostu Joss widzi go w ka盥ym napotkanym ch這paku? Z jednej strony dziewczyna jest pewna, 瞠 to on, z drugiej za zastanawia si czy przypadkiem nie zaczyna wariowa. Czy Wes jest w stanie j naprawi? Po tym, co przesz豉 jej rodzina, wydaje si to niemo磧iwe. Jak potocz si losy ojca Joss i czy wreszcie przypomni sobie, 瞠 ma córk?
Naprawd nie spodziewa豉m si, 瞠 m這dzieówka z serii YOUNG mo瞠 mnie tak zachwyci. „Ch這pak taki jak ty” jest to ksi捫ka, która wci庵nie nie tylko m這dych ludzi, ale i doros造ch. Mo瞠cie mi zaufa. To nie jest jaka tam oklepana historia o mi這軼i nastolatków. Jest to powie嗆 o konsekwencjach trudnego dzieci雟twa, relacjach ojca z córk, o u篡wkach, i o tym, jak jedno wydarzenie mo瞠 wywróci nasze 篡cie o sto osiemdziesi徠 stopni. Zako鎍zenie by這 naprawd zaskakuj帷e. Po przeczytaniu w g這wie k喚bi這 mi si wiele pyta a autorka pozostawi豉 mnie w g喚bokim szoku.  Nie mog si doczeka przeczytania drugiej cz窷ci cyklu.
Bardzo dzi瘯uj Wydawnictwu Kobiecemu za mo磧iwo嗆 przeczytania i zrecenzowania tej powie軼i.
namiko.books

Nikt nie chcia si z nim zaprzyja幡i. Traktowano go jako gorszego tylko dlatego, 瞠 nie mia mamy i taty. Popychano go i wy鄉iewano. Gdy szed, na ma造ch, wydawa by si mog這 niewinnych twarzyczkach, pojawia si grymas odrazy, wstr皻u. Mówiono o nim, 瞠 jest dziwny. Nie mia nowych ubra. Nikt nie przyprowadza go do szko造. Nikt go nie kocha. O鄉iolatek o anielskiej twarzy i du篡ch smutnych oczach nie mia nikogo, kto móg豚y go przytuli. Pragn掖 akceptacji, ale dzieciaki w szkole nienawidzi造 go z jakiego niezrozumia貫go powodu. Nie mia przyjació ani znajomych. Nie chcia chodzi do szko造, ale by豉 tam ona. Dziewczynka o zadziornym charakterku, pe軟a energii i zawsze u鄉iechni皻a. Chcia by jej przyjacielem. Nie ucieka豉 od niego jak inne dzieciaki. Mo瞠 nie sp璠za豉 z nim czasu, ale niekiedy obdarowywa豉 go u鄉iechem. By豉 jego ca造m 鈍iatem. Chcia si sta wartym jej przyja幡i. Dziewczynka nie zwraca豉 na niego zbytniej uwagi. Wiedzia豉, 瞠 pokazywanie si z nim oznacza wykluczenie. Nie rozumia豉 tego, ale czu豉. Ten ch這piec nie by dla niej. Musia豉 go sobie odpu軼i. Nie rozmy郵a豉 o nim zbyt cz瘰to. Czasami si do niego u鄉iecha豉. Niekiedy usiad豉 przy jego stoliku. Nigdy si do niej nie odzywa. Nuci tylko cichutko pod nosem. By dziwnym ch這pcem. Niechcianym. Dziewczynka mia豉 szcz窷liw rodzin, ale pewnego dnia sta這 si co strasznego. Widz帷 przed sob rozp璠zaj帷y si samochód, czu豉, 瞠 tego nie prze篡je. Wiedzia豉, 瞠 zginie. Pojazd ju prawie j uderzy, ale w豉郾ie wtedy pojawi si ten dziwny, ma造 ch這piec i zas這ni j w豉snym cia貫m. Dziewczynka nie wiedzia豉, co si dzieje. Kiedy w ko鎍u zrozumia豉, 瞠 on j ocali, chcia豉 mu podzi瘯owa. Niestety ch這piec znikn掖, a ona zosta豉 sama ze swoj ci璕le rosn帷 mi這軼i do swojego bohatera. Nie wiedzia豉 go od kilku lat, ale mimo to nie mog豉 o nim zapomnie. Chcia豉 go odnale潭. Kocha豉 go. A on znikn掖...

,,Ch這pak taki jak ty" od pierwszego wejrzenia w zapowiedziach zwróci moj uwag. Utrzymana w mrocznych, ale równie intryguj帷ych klimatach ok豉dka z przykuwaj帷ym wzrok m篹czyzn i pobudzaj帷y ciekawo嗆 opis, zach璚i造 mnie od samego pocz徠ku. Czu豉m, 瞠 ta powie嗆 mo瞠 okaza si 鈍ietna, ale zacz窸am sam siebie upomina, aby przesta chwali dzie przed zachodem s這鎍a, poniewa po zapoznaniu si z fabu陰 mo瞠 okaza si zwyczajn, nudn pozycj, jakich pe軟o na rynku wydawniczym. Tak wi璚 oczekiwa豉m przesy趾i z ksi捫k stworzon przez Ginger Scott, ale równie by豉m ni troch zaniepokojona. Gdy wreszcie ,,Ch這pak taki jak ty" trafi w moje r璚e... W豉郾ie, co? Czy ta ksi捫ka nale篡 do kolejnych szablonowych powie軼i, które s a tak md貫, 瞠 to wr璚z boli? A mo瞠 historia Josselyn okaza豉 si tak dobra, i nie mog doczeka si kontynuacji? Je瞠li jeste軼ie ciekawi, jak zmieni造 si moje odczucia po zapoznaniu si z powie軼i, zapoznajcie si z dalsz cz窷ci recenzji. Zapraszam!

,,Trzyma mnie, dopóki wszystkie dzieci nie rozchodz si do domów.
Trzyma mnie, dopóki nie przyje盥瘸 policja.
Trzyma mnie, dopóki mu nie mówi, 瞠 ju nie mo瞠 mnie pu軼i.
A potem znika.
Na dobre."

,,Na krótk chwil - dos這wnie dwie sekundy - wszystko nieruchomieje. Autobus ju si nie ze郵izguje, most jako si trzyma, wokó nas p璠zi woda, a reszta jezdni pozostaje wysoko nad nami, ale si nie ruszamy. 安iat nad podtrzymuje."

Osiem lat temu Josselyn Winters - s這dka, nie鄉ia豉 dziewczynka z wielkimi marzeniami - zgin窸a...

Dzie, który zapisa si w pami璚i pewnej przera穎nej dziewczynki i bohaterskiego ch這pca, nigdy nie powinien si wydarzy. Ca貫 ich 篡cie leg這 w gruzach. Normalny dzie w szkole, potyczki z innymi dzie熤i, 鄉iech i nieokie透nana rado嗆. Powrót do domu mia by szcz窷liwy dla nich oboje. Ma豉 Josselyn niczego si nie spodziewa豉. Wracaj帷 do swojej rodziny, w my郵ach mia豉 tylko przygotowanie nagród na organizowane zawody w bieganiu w鈔ód rówie郾ików. S這dka dziewczynka prawie zgin窸a, zniszczona przez najbli窺ze jej osoby. Czu豉, 瞠 to koniec, ale wtedy pojawi si ch這piec, który j uratowa. To w豉郾ie w obj璚iu jego ramion Josselyn czu豉 si ostatni raz bezpieczna, ale Christopher znikn掖, a mi豉 dziewczynka z s御iedztwa zgin窸a. Jej miejsce zaj窸a Joss - zgorzknia豉, zniszczona m這da kobieta, która pragn窸a 鄉ierci.

Przez osiem lat Josselyn Winters tak naprawd nie istnia豉, jej miejsce zaj窸a Joss - arogancka i wzbudzaj帷a strach dziewczyna...

Joss od tamtego tragicznego dnia, gdy straci豉 wszystko, co by這 dla niej wa積e, ju nigdy nie by豉 przyjazn dziewczynk organizuj帷 dla przyjació wy軼igi w bieganiu. Sta豉 si hard, pe軟 gniewu nastolatk, która 鄉ier z ch璚i przywita豉by z otwartymi r瘯ami. Zraniona m這da kobieta nie ma ju si, aby walczy. Nikt nie mo瞠 jej pomóc, a przynajmniej tak my郵i. Gdy wszystko si rozpada, w szkole dziewczyny pojawia si nowy ch這pak. Wes przyci庵a j do siebie niczym magnes. Staje si jej oaz w trakcie najwi瘯szej burzy, ale skrywa równie pewn tajemnic. Cho przedstawia si innym imieniem i twierdzi, 瞠 nigdy wcze郾iej si nie spotkali, Joss czuje, 瞠 go zna. Ch這pak, który ponownie pokazuje jej, jak 篡 ma oczy Christophera - ch這pca, który kiedy ocali jej 篡cie. Czy Wes zdo豉 ocali Josselyn przed sam sob? Kim tak naprawd jest tajemniczy ch這pak? Czy Christopher powróci? A mo瞠 osiem lat temu znikn掖 na zawsze?

,,Min窸o osiem lat, odk康 patrzy豉m, jak pewien ch這piec balansuje na murku, nie chc帷 dopu軼i do pobrudzenia ulubionych butów. I serce mi mówi, 瞠 w豉郾ie by豉m 鈍iadkiem tego, jak ten sam ch這pak robi to ponownie."

,,Ch這pak taki jak ty" przeniesie was na stare boisko do baseballu, gdzie serce przejrzy wszystkie k豉mstwa i tajemnice, a nienawi嗆 rozb造郾ie niczym najpot篹niejsza gwiazda, aby zosta st逝miona przez niezwykle trudne decyzje prowadz帷e do przebaczenia. Historia Josselyn porusza niezwykle wa積e tematy definiuj帷e okres dorastania oraz radzenia sobie lub nie z problemami. Opowiada o nast瘼stwach zagmatwanego dzieci雟twa, alkoholizmie oraz narkoma雟twie, pragnieniu 鄉ierci i opadni璚iu z si. Cho Ginger Scott w swojej niesamowicie wci庵aj帷e, trzymaj帷ej w napi璚iu i skradaj帷ej serce powie軼i ukazuje ca陰 gam konsekwencji wynikaj帷ych z braku wsparcia i okrucie雟twa, to przekazuje czytelnikowi najwa積iejsz wiadomo嗆: nigdy nie rezygnuj ze swoje 篡cia! Powie嗆 przedstawia pot璕 mi這軼i i walk o lepsze jutro, która mimo tego, 瞠 jest niezwykle bolesna, to 篡cie, które zyskamy, okazuje si warte wszelkich przelanych 貫z. ,,Ch這pak taki jak ty" to wyj徠kowa pozycja dla m這dzie篡, jak i starszych czytelników, którzy poszukuj pozycji poruszaj帷ej wa積e zagadnienia, ale równie b璠帷ej istn pere趾 powoduj帷 oderwanie si od rzeczywisto軼i!

,,To zabawne, w jakim stopniu to imi sta這 si cz窷ci mojego 篡cia. Jego twarz. Jego oczy. To, jak jego szybki oddech synchronizowa si z dudnieniem mojego serca tego dnia, kiedy powinnam zgin望."

,,Ch這pak taki jak ty" zabierze was w pe軟 przygód, 鄉iechu i 貫z podró przez 篡cie pragn帷ej 鄉ierci m這dej dziewczyny, która czuje wy陰cznie odr皻wienie, dopóki do jej szko造 nie do陰cza pewien tajemniczy ch這pak twierdz帷y, 瞠 nigdy wcze郾iej jej nie widzia, ale równie posiadaj帷y oczy ch這pca, który kilka lat temu uratowa jej 篡cie. Ginger Scott stworzy豉 powie嗆 posiadaj帷 niezwyk陰 moc zaginania rzeczywisto軼i i przenoszenia czytelnika do ksi捫kowego 鈍iata, który opuszcza si ze z豉manym sercem, ale równie iskierk nadziei przeganiaj帷 mrok. Polecam!

Avatar u篡tkownika - paulina0944
paulina0944

Joss w dzieci雟twie uratowa pewien ch這piec. Jednak zaraz po tym wydarzeniu znika. Po kilku latach w 篡ciu dziewczyny pojawia si osoba bardzo podobna do jej bohatera m這do軼i. Problem polega na tym, 瞠 inaczej si nazywa. Czy Christopher mo瞠 by Wesem? Co si wydarzy這 tych kilka lat temu? Czy Wes ponownie uratuje dziewczyn? Czy Joss u這篡 sobie 篡cie i spe軟i marzenia?

Wystarczy這 mi przeczyta opis i od razu wiedzia豉m, 瞠 ta ksi捫ka z豉mie mi serce, poruszy najczulsze punkty i ci篹ko b璠zie mi si po niej pozbiera. I tak si w豉郾ie sta這! Ta ksi捫ka to jedna z moich najwi瘯szych zaskocze tego roku!

Historia jest bardzo smutna i taka przyprawiaj帷a o melancholi. Wszystko co z貫 mo瞠 si komu przydarzy, w豉郾ie sta這 si bohaterom. Po prostu ogrom tragedii a przygniata. To ksi捫ka, która Was zachwyci, ale jednocze郾ie zasmuci.

Bohaterowie s barwni i 鈍ietnie wykreowani. Ka盥a posta by豉 inna i wyj徠kowa. Joss zosta豉 przez los bardzo 幢e potraktowana. Najpierw o ma這 co nie zgin窸a, potem jej rodzice si rozwiedli i ojciec zacz掖 pi. Dziewczyna by豉 zdana sama na siebie. Bardzo szybko musia豉 dorosn望, zacz窸a si buntowa. Przesta豉 si uczy, zacz窸a pali i pi. Jedyne czego nie unika豉 to sportu. To by豉 rzecz, której nie odpuszcza豉 i czu豉 si w tym dobrze i pewnie. Naprawd j polubi豉m i wspó販zu豉m z ca貫go serca za to, co jej si przytrafi這. Za to Wes jest bardzo ci篹ki do opisania. Przez wi瘯szo嗆 ksi捫ki jest bardzo tajemniczy i ma這 o sobie mówi. Nie powiem, uwielbiam go, no ale za ma這 o nim si jeszcze dowiedzia豉m! Bohaterowie drugoplanowi, jak rodze雟two Wesa czy przyjació趾a Joss, byli cudni! Chcia豉bym si z takimi osobami przyja幡i! Byli lojalni, zabawni, pomocni i zawsze mo積a by這 na nich polega!

O dziwo jak na taki m這dzie穎wy romans akcji jest naprawd sporo. Ja przynajmniej nie mia豉m odczucia, 瞠 czego mi brakuje lub powie嗆 nie jest dynamiczna. Bardzo mocno prze篡wa豉m to, co dzia這 si w ksi捫ce i po prost nie mog豉m si od niej oderwa!

Jedyne co mog豉bym lekko zarzuci tej ksi捫ce, to jaki 鈔edni styl pisania. Na pocz徠ku, mimo 瞠 wydarzenia by造 ciekawe, to styl autorki tak mi nie pasowa, 瞠 ksi捫k na jaki czas od這篡豉m. Dlatego tak wol uprzedzi, 瞠by軼ie nie rezygnowali z powie軼i ju na samym pocz徠ku, bo Wam styl nie podpasuje. Pó幡iej jest lepiej, zw豉szcza jak b璠 relacje z meczy i opisy rzutów czy odbi.

Dlatego je瞠li macie ochot na naprawd dobr i emocjonuj帷 powie嗆, to Ch這pak taki jak ty, b璠zie idealnym wyborem. Ja jedynie mog czeka na kontynuacj, bo zako鎍zenie mnie zniszczy這 i jestem z豉, 瞠 nie mam drugiego tomu od razu pod r瘯. Jednak mam nadziej, 瞠 si璕niecie po t powie嗆, bo naprawd warto!

Joss by豉 mi陰 dziewczyn, a w organizowanych przez ni wy軼igach, ka盥e dziecko chcia這 wzi望 udzia. Podczas jednego z takich wy軼igów, 篡cie dziewczyny diametralnie si zmienia. Tego dnia powinna umrze, lecz cichy ch這pak Christopher ratuj j i krótko po tym zdarzeniu znika. Mija 8 lat, które bezpowrotnie odbi造 pi皻no na Josselyn Winters, która ulega powolnej destrukcji, a ojciec alkoholik i wybitny trener, kompletnie o to nie dba. Kiedy decyduj si na kolejny szokuj帷y wyskok, poznaj Wesa, ch這pak o pi瘯nych oczach i wielkim talencie, lecz to jego dobro i determinacja przyci庵aj Joss. Czy uda mu si ocali Joss przed ostatecznym upadkiem?

Ta ksi捫ka zaczyna si bardzo niepozornie, a i opis niczym nie zaskakuj. To sport mnie zaintrygowa i to ze wzgl璠u na baseball, zdecydowa豉m si przeczyta t ksi捫k i jedyne, co przychodzi mi do g這wy, to Wow! Wielkie, ogromne i pe軟e uznania Wow dla autorki za pomys, tajemnice i kreacj bohaterów.

Josselyn nale篡 do typu bohaterek, które cz瘰to mnie irytuj, a w jej przypadku jest wr璚z odwrotnie. Szybko znalaz豉m z ni ni porozumienia. Jest zagubion i osamotnion dziewczyn, która szuka ratunku, lecz boi si do tego przyzna. Zachowanie jej ojca strasznie mnie denerwowa這, bo lekcewa篡 w豉sn córk. Dlatego jestem w stanie wiele jej wybaczy, ale tak naprawd Joss jest m這da i ma prawo ulega emocjom. Bohaterka ma te inne oblicze. Jest tward i zdeterminowan sportsmenk, która walczy do ko鎍a. Wes to prawdziwa zagadka! Mi造 i sympatyczny z niego ch這pak i podoba mi si, 瞠 nie jest to kolejny Bad Boy ‘s, bo jestem nimi ju troszk zm璚zona. Bohaterowie s nie tylko ciekawi, ale ich mo積a 豉two polubi. Ciesz si, 瞠 autorka pokaza豉 przyja潯, która potrafi by trudna i bolesna, ale warto si wysili i wybaczy, by trwa豉 ona nadal.

W tej ksi捫ce nie ma tanich chwytów i tandetnych afer. Problemy rodzinne mocno odbijaj si na dzieciach i Joss jest tego przyk豉dem. Walka o samego siebie jest ukazana tak, by czytelnik zrozumia, 瞠 wszystko jest mo磧iwe i nie nale篡 poddawa si w豉snym ograniczeniom. To my sami decydujemy, co jest nasz s豉bo軼i. Pocz徠ek tej powie軼i jest niepozorny, lekki i taki zwyczajny, bo nie grzeszy oryginalno軼i. Mia豉m mylne wyobra瞠nie i szybo uleg這 przemianie, bo ka盥a kolejna strona wci庵a豉 mnie coraz bardziej, co pewnie zawdzi璚zam lekkiemu stylowi autorki. Ksi捫k czyta si bardzo szybko i je郵i lubicie ksi捫ki m這dzie穎we, to „Ch這pak taki jak ty” jest pozycj obowi您kow. Ok豉dka nie jest z豉, ale wola豉bym, aby to Joss na niej by豉! To ona jest motorem nap璠zaj帷ym t histori! M康ra i odwa積a fighterka z ogniem w oczach.

I teraz nadszed moment, na który czeka豉m, czyli mój zachwyt nad zako鎍zeniem. Ostatnie strony to prawdziwe szale雟two.  Autorka zrzuci豉 na mnie ogromn bomb i szczerze nie wiem, jak wytrzymam do premiery drugiego tomu. Akcja jest nie tylko szybka, ale tak przewrotna, 瞠 ju sama nie wiem, co mam my郵e. Ostatnie strony czyta豉 bardzo powoli, doszukuj帷 si drugiego dna, by 瘸den wa積y niuansik mi nie umkn掖. Niestety nic nie znalaz豉m i teraz z瞠ra mnie ciekawo嗆. Tyle zmieni這 si w tak krótkim czasie, 瞠 pytania namna瘸j si zawrotnym tempie. Autorka wprowadzi豉 pewien w徠ek, który zmieni ca趾owicie obraz ca貫j tej historii i nawet bez niego, ta ksi捫ka by豉by dobra. Teraz jest po prostu cudowna!

„Ch這pak taki jak ty” to pi瘯na i poruszaj帷 historia, obok której nie mo積a przej嗆 oboj皻nie. Kreacja bohaterów to prawdziwy majstersztyk, zako鎍zenie zaskakuj i wbija w fotel. Jestem w szoku i niecierpliwie wyczekuj kontynuacji, bo nie wyobra瘸m sobie porzucenia Josselyn i Wesa w takim momencie! Wielkie i pozytywne zaskoczenie! Wi璚ej takich ksi捫ek! 9/10.

Avatar u篡tkownika - Molikksiazkowyy
Molikksiazkowyy
Przeczytane:2018-06-01, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam, Ulubione <3 , Okadkowe cudeka :) ,

Poni窺z recenzje, nale篡 przeczyta z uwag i du篡m skupieniem. Je郵i ju sko鎍zysz j czyta i spodoba Ci si ksi捫ka albo po prostu recenzja Drogi Czytelniku, to zostaw po sobie 郵ad w komentarzu.

„- S逝chaj, ty i ja… przyja幡imy si od bardzo dawna. I nie jestem g逝pi… ach… nie zaprzeczaj - mówi, unosz帷 r瘯.”(*¹)

Josselyn w przesz這軼i zosta豉  uratowana przez Christophera przed gro幡ym wypadkiem, po tym zdarzeniu ch這pak znikn掖. Po latach w szkole Joss pojawia si tajemniczy Wes. Wraz z nowym ch這pakiem u dziewczyny pojawia si dziwnie przeczucie, 瞠 jest on jej bohaterem z dzieci雟twa. Z biegiem czasu zbli瘸j si do siebie, nowa znajomo嗆 pomaga Joss zmierzy si z trudn sytuacj rodzinn, jednak los szykuje dla niej jeszcze wi璚ej przeciwno軼i.

AKCJA I FABUx
Akcja ksi捫ki „Ch這pak taki jak ty" mo瞠 nie zachwyca od razu, jednak w miar zag瘰zczania si fabu造 poch豉nia czytelnika ca趾owicie. Fabu豉 ksi捫ki w wi瘯szo軼i jest skoncentrowana na sytuacji rodzinnej bohaterki, kontaktem z ojcem, jednak mi璠zy tym w徠kiem autorka sprytnie przeplata te w徠ek mi這軼i Joss i Wesa. Obydwa w徠ki s stworzone bardzo ciekawie i doskonale rozwini皻e, cho mo瞠 jedynie pod koniec Scott troch naci庵a fabu喚.

STYL I J佖YK
Scott styl pisania ma bardzo lekki, tak瞠 ksi捫k czyta si lekko i przyjemnie. Bardzo dynamicznie opisuje prze篡cia bohaterki i jej uczucia. Jednak, mimo tego niektóre ciekawe sytuacje s opisane do嗆 powierzchownie i niedbale, co budzi czasem lekki niedosyt wra瞠.

POSTACIE

JOSSELYN
Do postaci gównej bohaterki mam mieszane uczucia, mimo tego, 瞠 j bardzo polubi豉m. Do嗆 cz瘰to zachowuje si egoistyczne, zw豉szcza wzgl璠em swojego ojca. Bardzo powoli docieraj do niej sygna造, jakie dostaje od niego, 鈍iadcz帷e o tym, 瞠 chce on naprawi swój kontakt z ni. Dopiero jej przemiana sprawi豉, 瞠 j polubi豉m.

WES
Moim zdaniem jest on intryguj帷 postaci i bardzo wyró積ia si na tle innych m瘰kich postaci. Mimo 瞠 wszystko, co zwi您ane jest z jego osob, wydaje si,  krystaliczne wiadome, to jednak ma w sobie spor nut tajemniczo軼i. Wydaje si te, 瞠 jest przeciwie雟twem gównej bohaterki i potrafi w do嗆 prosty sposób wp造n望 na ni.

Pozosta貫 postacie.
Oprócz Joss, Wesa na uwag zas逝guje ojciec gównej bohaterki. Poniewa akcja mocno zahacza o t posta, te mamy okazj go dobrze pozna.
Niepotrzebn postaci dla mnie w ksi捫ce by豉 posta McKanny „przyjació趾i" Wesa. Od razu wida, 瞠 zosta豉 stworzona, by „wzbudza zazdro嗆" gównej bohaterki, ale nie do ko鎍a autorce uda這 si stworzy jej posta do tej roli.

„- A potem odnajdziemy Wesa i go przekonany, 瞠by wróci do domu.”(*²)

Ksi捫ka „Ch這pak taki jak ty" wywar豉 na mnie niezwykle, bardzo pozytywne wra瞠nie. Ostatnio do嗆 rzadko mia豉m okazj czyta tak 鈍ietn m這dzieówk, która nie opiera豉 gównie na w徠ku mi這snym. Scott stworzy豉 niebywa造 pomys na swoj ksi捫k, a jego potencja wykorzysta豉 w 110% i skrad豉 mi tym samym kawa貫czek serca. Historia przedstawiona w ksi捫ce wydaje si banalna, ma這 zaskakuj帷a, ale jednak ma w sobie co, co czyni j niesamowit i urokliw. Czytaj帷 j mo積a,  powiedzie moje emocje zmienia造 si wraz z emocjami gównej bohaterki, no mo瞠 oprócz momentu, gdy jej zachowanie wydawa這 mi si totalnie g逝pie. Po wci郾i璚iu si w fabu喚 stara豉m si drug Josselyn i 篡豉m jej 篡ciem.
Wielkie wra瞠nie zrobi豉 na mnie ko鎍ówka ksi捫ki i mam nadziej, 瞠 jak najszybciej do moich r彗 trafi druga cz窷 historii Joss i Wesa

Recenzja pochodzi z bloga: https://slowamiksiazek.blogspot.com/2018/05/chopak-taki-jak-ty-ginger-scott.html

Josselyn Winters by豉 dziewi璚ioletni dziewczynk, kiedy Christopher j uratowa, a nast瘼nie znikn掖 z jej 篡cia. Osiem lat pó幡iej siedemnastoletnia Joss poznaje trzech nowych uczniów, baseballistów. TK'a, Leviego oraz Wessa. To w豉郾ie Wess przykuwa jej najwi瘯sz uwag i to w豉郾ie w nim zaczyna dostrzega ch這paka, który przed laty uratowa jej 篡cie. Kiedy dziewczyna mówi mu o swoich przypuszczeniach ten jest bardzo zdezorientowany i nie ma poj璚ia o czym ona mówi. Czy ten nowy ch這pak, to faktycznie Christopher czy po prostu 逝dz帷o jest do niego podobny?

Joss to siedemnastoletnia dziewczyna, która od o鄉iu lat musi si zmaga z wielkim baga瞠m. Ju nie jest t sam pe軟 篡cia dziewczynk, któr by豉 w wieku dziewi璚iu lat. Ta obecna Joss jest lekkomy郵na i czasami podejmuje g逝pie decyzje zagra瘸j帷e jej 篡ciu. Josselyn jest przyjemn postaci i przez wi瘯szo嗆 czasu j lubi豉m, aczkolwiek momentami mia豉m problem z jej zachowaniem. Wtedy musia豉m sobie przypomnie, 瞠 jest to ksi捫ka dla m這dzie篡 i opowiada ona histori nastolatki, która ma swoje problemy, buntuje si i w pewnym rodzaju próbuje zwróci na siebie uwag. Wess to cichy, skromny i nie鄉ia造 ch這pak. Jest dla Joss anio貫m stró瞠m, który chroni jej przy ka盥ej okazji. Zawsze jest tam dla niej, kiedy go potrzebuje. Moje serce dodatkowo skrad Kyle, najlepszy przyjaciel Josselyn. Obawia豉m si, 瞠 b璠zie to jeden z tych ksi捫kowych dupków, którzy specjalnie wszystko niszcz, ale zaskoczy mnie bardzo pozytywnie i okaza si by 鈍ietnym ch這pakiem. Z reszt w tej ksi捫ce ka盥a posta drugoplanowa mia豉 istotn rol. Ka盥a przyja潯 by豉 wspania豉, bo oni wszyscy wspierali siebie nawzajem.

Nawet nie wiem co napisa. Czy istniej s這wa, które s w stanie opisa, jak si czuje po przeczytaniu tej lektury? Jestem w ogromnym szoku. To by emocjonalny rollercoaster. Chocia przyznaje, 瞠 pierwsze rozdzia造 mnie nie porwa造 i mia豉m obawy co do dalszej cz窷ci, ale kiedy akcja si rozwin窸a.. wow! Z r瘯 na sercu mog napisa, 瞠 przy co najmniej dwóch sytuacjach mia豉m 透y w oczach. Relacja mi璠zy Wessem a Josselyn by豉 bardzo wyj徠kowa: pod wzgl璠em ich przyja幡i, jak i tej romantycznej cz窷ci. To by這 co niepowtarzalnego, uroczego i bardzo fajnie by這 uczestniczy w tej drodze, któr musieli przej嗆, 瞠by do siebie dotrze. Ale dodatkowo zaintrygowa豉 mnie relacja Joss z jej ojcem. Nie potrafili si dogada i obydwoje bardzo cierpieli z powodu sytuacji, która wydarzy豉 si kilka lat wcze郾iej. Koniec w ko鎍u obydwoje musieli zmierzy si z rzeczywisto軼i i po woli powróci do tej normalno軼i. Jedyn rzecz, której nie lubi i do której musz si przyczepi: niektóre dziwne sytuacje, które ci篹ko by這 nazwa rzeczywistymi. Mam nadziej, 瞠 to nie pójdzie w kierunku paranormalnym, bo b璠 bardzo zawiedziona. ZAKO哸ZENIE. Chyba najwi瘯szym zaskoczeniem dla czytelnika by這 to, co wydarzy這 si pod koniec ksi捫ki. Z jednej strony p瘯這 mi serce, a z drugiej czuj dezorientacj. Chce wiedzie co wydarzy si dalej!!???

“Zawsze b璠 o ciebie walczy. Nie potrafi inaczej.”

"Ch這pak taki jak ty" to nie jest tylko historia dwójki m這dych ludzi, mi璠zy którymi zrodzi這 si jakie uczucie. To tak瞠 historia o przetrwaniu, rodzinie, wcale i przyja幡i.

Avatar u篡tkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2019-11-06, Ocena: 5, Przeczyta貫m, 52 ksi捫ki 2019,
Avatar u篡tkownika - wmoichkregach
wmoichkregach
Przeczytane:2018-09-06, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2018,

Ksi捫ka, która wci庵n窸a mnie od samego pocz徠ku. Historia dziewczyny, która zostaj uratowana i w dzieci雟twie i ju w nastolatnim 篡ciu przez tajemniczego Christophera. Bardzo podoba豉 mi si postawa gównej bohaterki, szalona zbuntowana nastolatka, od której odesz豉 matka, a jej ojciec popada w alkoholizm. Jedynie "nowo" poznany ch這pak stara si jej pomóc, by przywróci jej dawne 篡cie. Co mi si bardzo spodoba這 to to, i b璠zie druga cz窷. By豉m za豉mana 瞠 "Christopher" zagin掖 i nie chcia豉m by zgin掖. Jednak ostatni rozdzia rozpali we mnie nadziej i ciekawo嗆. I ju z zapartym tchem czekam na przet逝maczenie kolejnej cz窷ci.

Nast瘼na ksi捫ka z kategorii m這dzie穎wych przez któr uroni豉m 透... Ksi捫ka która wkurzy豉 mnie swoim zako鎍zeniem, przez nie moje serce i rozum d逝go b璠 toczy boje kto ma racje...
Joss dziewczyna która wiele przesz豉 i która nadal walczy z przeszkodami w jej 篡ciu. Joss jako ma豉 dziewczyna zosta豉 uratowana przez ch這pca imieniem Christopher, który po tym wydarzeniu znika z jej 篡cia. Osiem lat pó幡iej w jej szkole pojawia si Wes który bardzo przypomina jej ch這pca z przed lat. Czy Wess oka瞠 si Christopherem?
Ksi捫ka jest niesamowita, na豉dowana emocjami jak i obfituje w wiele wydarze. Joss w swoim 篡ciu mierzy si z wieloma przeciwno軼iami.. i to chyba mnie najbardziej zaciekawi這 i wbi這 fotel... ile cz這wiek mo瞠 znie嗆, ile granic mo瞠 przekroczy i sk康 bierze si造 kiedy ju prawie jest na dnie...
Polecam gor帷a ka盥emu, kto lubi literatur inteligentn po陰czon z emocjami.

Inne ksi捫ki autora
Zapadnij w serce
Ginger Scott 0
Ok豉dka ksi您ki - Zapadnij w serce

Autorka ksi捫ki ,,Ch這pak taki jak ty" przywraca wiar w drug szans Po tragicznych wydarzeniach z przesz這軼i Rowe próbuje pouk豉da sobie 篡cie...

Dziewczyna taka jak ja
Ginger Scott 0
Ok豉dka ksi您ki - Dziewczyna taka jak ja

Wyczekiwana kontynuacja bestsellera "Ch這pak taki jak ty"! Joss kilkakrotnie unikn窸a 鄉ierci. Za ka盥ym razem ratowa j jeden ch這pak. Ch這pak, który...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Hotel ostatniej szansy