Ch這pak taki jak ty

Kategoria: Dla m這dzie篡
Tytu orygina逝: A Boy Like You
Doda/a opini: Monika Szulc

Ocena: 5.09 (11 g這s闚)

Joss by豉 mi陰 dziewczyn, a w organizowanych przez ni wy軼igach, ka盥e dziecko chcia這 wzi望 udzia. Podczas jednego z takich wy軼igów, 篡cie dziewczyny diametralnie si zmienia. Tego dnia powinna umrze, lecz cichy ch這pak Christopher ratuj j i krótko po tym zdarzeniu znika. Mija 8 lat, które bezpowrotnie odbi造 pi皻no na Josselyn Winters, która ulega powolnej destrukcji, a ojciec alkoholik i wybitny trener, kompletnie o to nie dba. Kiedy decyduj si na kolejny szokuj帷y wyskok, poznaj Wesa, ch這pak o pi瘯nych oczach i wielkim talencie, lecz to jego dobro i determinacja przyci庵aj Joss. Czy uda mu si ocali Joss przed ostatecznym upadkiem?

Ta ksi捫ka zaczyna si bardzo niepozornie, a i opis niczym nie zaskakuj. To sport mnie zaintrygowa i to ze wzgl璠u na baseball, zdecydowa豉m si przeczyta t ksi捫k i jedyne, co przychodzi mi do g這wy, to Wow! Wielkie, ogromne i pe軟e uznania Wow dla autorki za pomys, tajemnice i kreacj bohaterów.

Josselyn nale篡 do typu bohaterek, które cz瘰to mnie irytuj, a w jej przypadku jest wr璚z odwrotnie. Szybko znalaz豉m z ni ni porozumienia. Jest zagubion i osamotnion dziewczyn, która szuka ratunku, lecz boi si do tego przyzna. Zachowanie jej ojca strasznie mnie denerwowa這, bo lekcewa篡 w豉sn córk. Dlatego jestem w stanie wiele jej wybaczy, ale tak naprawd Joss jest m這da i ma prawo ulega emocjom. Bohaterka ma te inne oblicze. Jest tward i zdeterminowan sportsmenk, która walczy do ko鎍a. Wes to prawdziwa zagadka! Mi造 i sympatyczny z niego ch這pak i podoba mi si, 瞠 nie jest to kolejny Bad Boy ‘s, bo jestem nimi ju troszk zm璚zona. Bohaterowie s nie tylko ciekawi, ale ich mo積a 豉two polubi. Ciesz si, 瞠 autorka pokaza豉 przyja潯, która potrafi by trudna i bolesna, ale warto si wysili i wybaczy, by trwa豉 ona nadal.

W tej ksi捫ce nie ma tanich chwytów i tandetnych afer. Problemy rodzinne mocno odbijaj si na dzieciach i Joss jest tego przyk豉dem. Walka o samego siebie jest ukazana tak, by czytelnik zrozumia, 瞠 wszystko jest mo磧iwe i nie nale篡 poddawa si w豉snym ograniczeniom. To my sami decydujemy, co jest nasz s豉bo軼i. Pocz徠ek tej powie軼i jest niepozorny, lekki i taki zwyczajny, bo nie grzeszy oryginalno軼i. Mia豉m mylne wyobra瞠nie i szybo uleg這 przemianie, bo ka盥a kolejna strona wci庵a豉 mnie coraz bardziej, co pewnie zawdzi璚zam lekkiemu stylowi autorki. Ksi捫k czyta si bardzo szybko i je郵i lubicie ksi捫ki m這dzie穎we, to „Ch這pak taki jak ty” jest pozycj obowi您kow. Ok豉dka nie jest z豉, ale wola豉bym, aby to Joss na niej by豉! To ona jest motorem nap璠zaj帷ym t histori! M康ra i odwa積a fighterka z ogniem w oczach.

I teraz nadszed moment, na który czeka豉m, czyli mój zachwyt nad zako鎍zeniem. Ostatnie strony to prawdziwe szale雟two.  Autorka zrzuci豉 na mnie ogromn bomb i szczerze nie wiem, jak wytrzymam do premiery drugiego tomu. Akcja jest nie tylko szybka, ale tak przewrotna, 瞠 ju sama nie wiem, co mam my郵e. Ostatnie strony czyta豉 bardzo powoli, doszukuj帷 si drugiego dna, by 瘸den wa積y niuansik mi nie umkn掖. Niestety nic nie znalaz豉m i teraz z瞠ra mnie ciekawo嗆. Tyle zmieni這 si w tak krótkim czasie, 瞠 pytania namna瘸j si zawrotnym tempie. Autorka wprowadzi豉 pewien w徠ek, który zmieni ca趾owicie obraz ca貫j tej historii i nawet bez niego, ta ksi捫ka by豉by dobra. Teraz jest po prostu cudowna!

„Ch這pak taki jak ty” to pi瘯na i poruszaj帷 historia, obok której nie mo積a przej嗆 oboj皻nie. Kreacja bohaterów to prawdziwy majstersztyk, zako鎍zenie zaskakuj i wbija w fotel. Jestem w szoku i niecierpliwie wyczekuj kontynuacji, bo nie wyobra瘸m sobie porzucenia Josselyn i Wesa w takim momencie! Wielkie i pozytywne zaskoczenie! Wi璚ej takich ksi捫ek! 9/10.

Kup ksi捫k Ch這pak taki jak ty

Zobacz tak瞠

Zobacz opinie o ksi捫ce Ch這pak taki jak ty
Inne ksi捫ki autora
Zapadnij w serce
Ginger Scott 0
Ok豉dka ksi您ki - Zapadnij w serce

Autorka ksi捫ki ,,Ch這pak taki jak ty" przywraca wiar w drug szans Po tragicznych wydarzeniach z przesz這軼i Rowe próbuje pouk豉da sobie 篡cie...

Dziewczyna taka jak ja
Ginger Scott 0
Ok豉dka ksi您ki - Dziewczyna taka jak ja

Wyczekiwana kontynuacja bestsellera "Ch這pak taki jak ty"! Joss kilkakrotnie unikn窸a 鄉ierci. Za ka盥ym razem ratowa j jeden ch這pak. Ch這pak, który...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Tylko dla doros造ch