Ch這pak taki jak ty

Kategoria: Dla m這dzie篡
Tytu orygina逝: A Boy Like You
Doda/a opini: Molikksiazkowyy

Ocena: 5 (13 g這s闚)

Poni窺z recenzje, nale篡 przeczyta z uwag i du篡m skupieniem. Je郵i ju sko鎍zysz j czyta i spodoba Ci si ksi捫ka albo po prostu recenzja Drogi Czytelniku, to zostaw po sobie 郵ad w komentarzu.

„- S逝chaj, ty i ja… przyja幡imy si od bardzo dawna. I nie jestem g逝pi… ach… nie zaprzeczaj - mówi, unosz帷 r瘯.”(*¹)

Josselyn w przesz這軼i zosta豉  uratowana przez Christophera przed gro幡ym wypadkiem, po tym zdarzeniu ch這pak znikn掖. Po latach w szkole Joss pojawia si tajemniczy Wes. Wraz z nowym ch這pakiem u dziewczyny pojawia si dziwnie przeczucie, 瞠 jest on jej bohaterem z dzieci雟twa. Z biegiem czasu zbli瘸j si do siebie, nowa znajomo嗆 pomaga Joss zmierzy si z trudn sytuacj rodzinn, jednak los szykuje dla niej jeszcze wi璚ej przeciwno軼i.

AKCJA I FABUx
Akcja ksi捫ki „Ch這pak taki jak ty" mo瞠 nie zachwyca od razu, jednak w miar zag瘰zczania si fabu造 poch豉nia czytelnika ca趾owicie. Fabu豉 ksi捫ki w wi瘯szo軼i jest skoncentrowana na sytuacji rodzinnej bohaterki, kontaktem z ojcem, jednak mi璠zy tym w徠kiem autorka sprytnie przeplata te w徠ek mi這軼i Joss i Wesa. Obydwa w徠ki s stworzone bardzo ciekawie i doskonale rozwini皻e, cho mo瞠 jedynie pod koniec Scott troch naci庵a fabu喚.

STYL I J佖YK
Scott styl pisania ma bardzo lekki, tak瞠 ksi捫k czyta si lekko i przyjemnie. Bardzo dynamicznie opisuje prze篡cia bohaterki i jej uczucia. Jednak, mimo tego niektóre ciekawe sytuacje s opisane do嗆 powierzchownie i niedbale, co budzi czasem lekki niedosyt wra瞠.

POSTACIE

JOSSELYN
Do postaci gównej bohaterki mam mieszane uczucia, mimo tego, 瞠 j bardzo polubi豉m. Do嗆 cz瘰to zachowuje si egoistyczne, zw豉szcza wzgl璠em swojego ojca. Bardzo powoli docieraj do niej sygna造, jakie dostaje od niego, 鈍iadcz帷e o tym, 瞠 chce on naprawi swój kontakt z ni. Dopiero jej przemiana sprawi豉, 瞠 j polubi豉m.

WES
Moim zdaniem jest on intryguj帷 postaci i bardzo wyró積ia si na tle innych m瘰kich postaci. Mimo 瞠 wszystko, co zwi您ane jest z jego osob, wydaje si,  krystaliczne wiadome, to jednak ma w sobie spor nut tajemniczo軼i. Wydaje si te, 瞠 jest przeciwie雟twem gównej bohaterki i potrafi w do嗆 prosty sposób wp造n望 na ni.

Pozosta貫 postacie.
Oprócz Joss, Wesa na uwag zas逝guje ojciec gównej bohaterki. Poniewa akcja mocno zahacza o t posta, te mamy okazj go dobrze pozna.
Niepotrzebn postaci dla mnie w ksi捫ce by豉 posta McKanny „przyjació趾i" Wesa. Od razu wida, 瞠 zosta豉 stworzona, by „wzbudza zazdro嗆" gównej bohaterki, ale nie do ko鎍a autorce uda這 si stworzy jej posta do tej roli.

„- A potem odnajdziemy Wesa i go przekonany, 瞠by wróci do domu.”(*²)

Ksi捫ka „Ch這pak taki jak ty" wywar豉 na mnie niezwykle, bardzo pozytywne wra瞠nie. Ostatnio do嗆 rzadko mia豉m okazj czyta tak 鈍ietn m這dzieówk, która nie opiera豉 gównie na w徠ku mi這snym. Scott stworzy豉 niebywa造 pomys na swoj ksi捫k, a jego potencja wykorzysta豉 w 110% i skrad豉 mi tym samym kawa貫czek serca. Historia przedstawiona w ksi捫ce wydaje si banalna, ma這 zaskakuj帷a, ale jednak ma w sobie co, co czyni j niesamowit i urokliw. Czytaj帷 j mo積a,  powiedzie moje emocje zmienia造 si wraz z emocjami gównej bohaterki, no mo瞠 oprócz momentu, gdy jej zachowanie wydawa這 mi si totalnie g逝pie. Po wci郾i璚iu si w fabu喚 stara豉m si drug Josselyn i 篡豉m jej 篡ciem.
Wielkie wra瞠nie zrobi豉 na mnie ko鎍ówka ksi捫ki i mam nadziej, 瞠 jak najszybciej do moich r彗 trafi druga cz窷 historii Joss i Wesa

Kup ksi捫k Ch這pak taki jak ty

Zobacz tak瞠

Zobacz opinie o ksi捫ce Ch這pak taki jak ty
Inne ksi捫ki autora
Zapadnij w serce
Ginger Scott 0
Ok豉dka ksi您ki - Zapadnij w serce

Autorka ksi捫ki ,,Ch這pak taki jak ty" przywraca wiar w drug szans Po tragicznych wydarzeniach z przesz這軼i Rowe próbuje pouk豉da sobie 篡cie...

Dziewczyna taka jak ja
Ginger Scott 0
Ok豉dka ksi您ki - Dziewczyna taka jak ja

Wyczekiwana kontynuacja bestsellera "Ch這pak taki jak ty"! Joss kilkakrotnie unikn窸a 鄉ierci. Za ka盥ym razem ratowa j jeden ch這pak. Ch這pak, który...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Okna z widokiem na Weron