Recenzja książki: Dorysowanki. Rozwijaj wyobraźnię (zeszyt zielony)

Recenzuje: Monika Witczak

Dorysowanki to niezwykła książeczka, która pozwoli dziecku na lepsze poznanie samego siebie i otaczającego je świata, a także na rozwój wyobraźni i twórczą ekspresję. W środku znaleźć można obrazki do pokolorowania, pytania i polecenia, a także miejsce na własne rysunki. Autorzy zadbali, by dzieci mogły nie tylko dać upust swojej twórczej wenie, ale także by nauczyły się czegoś.

Książka przeznaczona jest dla dzieci od siódmego roku życia. Oprócz wspierania zdolności artystycznych, Dorysowanki również wspomagają ćwiczenie pisania i precyzyjnego wyrażania myśli na papierze.

Szata graficzna jest utrzymana w zabawnym, nieco karykaturalnym stylu. Charakterystycznym dodatkiem do wszystkich rysunków jest fosforyzujący zielony kolor, który nadaje kolorowance niezwykłości. Wśród obrazków do pokolorowania są także schematy, pokazujące jak samodzielnie krok po kroku narysować dinozaura, piłkarza, statek kosmiczny, potwora czy robota. Dzieci mogą skorzystać z podpowiedzi lub spróbować własnych sił.

W książeczce znajdziemy pytania o ulubiony zespół i ukochanego piłkarza, o najlepsze wakacje, ulubioną kreskówkę i program telewizyjny. Ale są też bardziej poważne tematy, dotyczące sfery emocji, rodziny, przyjaciół, fragmenty zmuszające do zastanowienia się nad sobą i otoczeniem: najważniejszy wynalazek, najszczęśliwsza i najsmutniejsza chwila w życiu, pytanie o to, kim dziecko chce zostać, gdy dorośnie. Na uwagę zasługują również pytania dotyczące adresata książeczki, które pomogą dziecku przyjrzeć się samemu sobie i opisać swój wygląd.

Dorysowanki są interesującą propozycją dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym. Nie tylko uczą i bawią, ale pozwalają też kreatywnie i twórczo spędzić czas. Dorysowanki to świetna alternatywa dla elektronicznych gier i rozrywek.

Kup książkę Dorysowanki. Rozwijaj wyobraźnię (zeszyt zielony)

Zobacz opinie o książce Dorysowanki. Rozwijaj wyobraźnię (zeszyt zielony)
Moja Bajeczka. Auta. Słynny kaskader
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Moja Bajeczka. Auta. Słynny kaskader

Czy bajka jest duża, czy mała, ma swoją magiczną moc, dlatego proponujemy serię Moja bajeczka, która może towarzyszyć dzieciom w domu, na spacerze...

Polska mapa archeologiczna skala 1:700 000
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Polska mapa archeologiczna skala 1:700 000

- Najstarsze ślady człowieka na ziemiach Polski - Grobowce megalityczne sprzed 6000 lat - Kręgi kamienne Gotów - Rekonstrukcje średniowiecznych grodów...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis