Recenzja książki: Femme fatale

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Femme fatale Katarzyny Nowakowskiej to udana kontynuacja erotycznej serii pisarki, która debiutowała pod pseudonimem K.N. Haner.

W nowej powieści Katarzyny Nowakowskiej powracamy do losów Julii, bohaterki Skandalu. Rozbita, zniechęcona, sfrustrowana brakiem kontaktu ze strony niedawnego ukochanego kobieta decyduje się na wyjazd do Francji. Jej zadaniem w Paryżu będzie udzielenie pomocy francuskiemu przedsiębiorcy, Gaspardowi, który pragnie otworzyć tam hotel. Problem w tym, że Julia kompletnie nie ma pojęcia o prowadzeniu takiego biznesu. Jednak temperament, gotowość do mierzenia się z wyzwaniami, bezpośredniość i dynamika sprawiają, że dla Julii nie ma rzeczy niemożliwych. Nic dziwnego, że Gaspard szybko zwraca na nią uwagę, a potem dzieli się z nią wszystkim, co Francuzi wiedzą o miłości. I pewnie Julii w końcu udałoby się zapomnieć o przeszłości, gdyby nie to, że wkrótce na jej progu staje były szef i kochanek. A wówczas tłumione emocje i pożądanie uderzają w nią ze zdwojoną siłą.

Powieści Katarzyny Nowakowskiej mocno odróżniają się na tle książek, które pisarka wydaje pod pseudonimem K.N. Haner. Sceny łóżkowe opisywane są w sposób dużo bardziej delikatny, a erotyki jest wyraźnie mniej, choć wraz z biegiem fabuły bohaterowie spędzają ze sobą w łóżkach coraz więcej czasu.

W Skandalu i Femme fatale zwraca także uwagę postać głównej bohaterki. Julia to interesująca osoba. Z jednej strony: gotowa do mierzenia się z każdym wyzwaniem zawodowym, biorąca się z życiem za bary. Kobieta, która żadnej pracy się nie boi – powiedzielibyśmy kiedyś. Z drugiej: za wszelką cenę pragnąca miłości i akceptacji, której nie znalazła w domu rodzinnym. Czuła. Zagubiona. I próbująca znaleźć szczęście w ramionach to jednego, to drugiego partnera. Znać, że bardzo szybko przyswoiła lekcje Gasparda, znanego playboya, który korzysta z życia bez ograniczeń. Tylko czy ta droga doprowadzi ją do szczęścia? Kto okaże się dla niej właściwym partnerem? Aby się o tym przekonać, trzeba dalej śledzić serię Katarzyny Nowakowskiej.

W Femme fatale są świetne restauracje, cudowne francuskie pejzaże, jest paryska atmosfera i codzienność ludzi bajecznie bogatych. Nie brak erotyki, zmysłowe napięcie pomiędzy bohaterami Katarzyna Nowakowska ukazuje bardzo sprawnie, a i fabuła biegnie całkiem szybko – wprost do kolejnego cliffhangera. Jest więc więcej niż pewne, że czytelnicy Skandalu i Femme fatale sięgną po kolejną powieść o Julii, gdy tylko ta trafi do księgarń. Miłośnicy powieści „z pieprzykiem” z pewnością będą zachwyceni.

Tagi:

Kup książkę Femme fatale

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Femme fatale
Książka
Femme fatale
Katarzyna Nowakowska
Inne książki autora
Skandal
Katarzyna Nowakowska0
Okładka ksiązki - Skandal

Jako K.N. Haner rozpaliła wyobraźnię tysięcy Polek. Teraz pisze pierwszą powieść pod własnym nazwiskiem! ONA przyzwyczaiła się do spełniania oczekiwań...

Zagrywka
Katarzyna Nowakowska0
Okładka ksiązki - Zagrywka

NOWA SERIA KRÓLOWEJ ROMANSÓW K.N. HANER W męskim świecie obowiązują twarde zasady. Kobieta, która chce w nim przetrwać, albo musi...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje