Recenzja książki: Gwiazdy widzą wszystko

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Czasami zdarza się, że nie jesteśmy niczemu winni, nie wchodzimy w towarzystwo niebezpiecznych ludzi, a niespodziewanym zbiegiem okoliczności znajdujemy się w samym środku niezrozumiałych dla nas, zagrażających naszemu życiu wydarzeń. W takim punkcie znalazła się też Oliwia, bohaterka książki Danuty Korolewicz Gwiazdy widzą wszystko.

recenzja Gwiazdy widzą wszystko

Oliwia to młoda, dwudziestosiedmioletnia kobieta, która tuż po swoich urodzinach wyrusza na urlop w Bieszczady. Czeka ją długa droga, bowiem z Grudziądza to paręset kilometrów. Przed wyjazdem Oliwia chce zerwać ze swoim chłopakiem, ale podczas ich spotkania postanawia ostatecznie odwlec to jeszcze w czasie. Po drodze kobieta zostaje zatrzymana przez policję w celu kontroli samochodu. Gdy wchodzi do radiowozu, zostaje odurzona. Budzi się w pięknej, lecz obcej rezydencji, a wszyscy, których spotyka zwracają się do nie per „Jolanta". Dziewczyna nie ma pojęcia, czy trafiła w wir niesamowitych zdarzeń i przydzielono jej do odegrania rolę innej kobiety, czy też straciła pamięć i niczego nie kojarzy z przeszłości?

Gwiazdy widzą wszystko to powieść obyczajowa z elementami gangsterskiego kryminału. Kolejne rewelacje, jakie serwuje czytelnikom autorka, z pewnością wzbudzą zdumienie i niedowierzanie czytelników. W co wplątała się Oliwia? Co jej grozi? Czy dziewczyna jest tym, za kogo się podaje, czy też raczej osobą, którą widzą w niej ludzie z nowego otoczenia?

Akcja powieści toczy się błyskawicznie. Pomysły Oliwii-Jolanty na ucieczkę z pilnie strzeżonej rezydencji często się nie udają, ale dzięki temu czytelnik widzi desperację i walkę o wolność uwięzionej dziewczyny. Autorka wplata w powieść wątki mafijne, handel ludźmi, zmuszanie do prostytucji czy też machlojki finansowe i liczne oszustwa. Miłośnicy powieści obyczajowych z wątkami kryminalnymi będą z pewnością usatysfakcjonowani.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Gwiazdy widzą wszystko

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Gwiazdy widzą wszystko
Książka
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Inne książki autora
Rejs po miłość
Danuta Korolewicz 0
Okładka ksiązki - Rejs po miłość

Dwudziestoletnia Julita, piękna, odważna i pełna radości życia dziewczyna, jest szczęściarą – z wzajemnością zakochała się w bogatym przystojniaku...

Magia księżycowej nocy
Danuta Korolewicz0
Okładka ksiązki - Magia księżycowej nocy

Czym różni się prawdziwa miłość od pozornego uczucia? Jaką siłę ma taka miłość? Krystian i Marzena są idealną parą, młodzi, piękni, bogaci. Na ich...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy