Recenzja książki: Jaką żoną jestem?

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Małżeństwo jest związkiem pomiędzy kobietą i mężczyzną, który został zawarty w celu wspólnego życia oraz współdziałania dla dobra założonej rodziny. Podniesione przez Chrystusa do rangi sakramentu, cieszy się nierozerwalnością oraz trwałością. By wspólne życie mogło przebiegać w miłości, wzajemnym zrozumieniu i zgodzie, potrzeba dojrzałości i odpowiedzialności małżonków. Linda Dillow, przekonana o szczególnych umiejętnościach posiadanych przez kobiety, zwraca się w swojej książce Jaką żoną jestem? bezpośrednio do nich. Pytania zawarte w publikacji bez wątpienia odegrają zasadniczą rolę, przyczyniając się do poprawy relacji małżeńskich i rodzinnych.


Wszystkie poruszone zagadnienia dotyczą rodzinnego ciepła, małżeńskiego szczęścia, chwil spędzanych wspólnie oraz wszystkiego, co powinno łączyć, a niestety – bardzo często – dzieli. Sytuacje analizowane przez autorkę to takie, w których każda żona i matka odnajdzie rzeczywistość doskonale jej znaną z codziennego życia. W siedmiu „ryzykownych pytaniach” tkwi zaproszenie do szczegółowej analizy własnych marzeń i pragnień, wymagań i oczekiwań, planów i zamierzeń. Zawarte w pytaniach refleksje szybko doprowadzą czytelnika do konstruktywnych wniosków, a te z kolei przyczynią się do uzdrowienia małżeńskich i rodzinnych relacji.


Każdy z siedmiu rozdziałów posiada właściwy sobie schemat, na który składa się myśl wprowadzająca, kilka rozbudowanych refleksji oraz modlitwa. Z treści szczegółowych warto wymienić wypowiedzi doświadczonych żon i mężów, fragmenty listów, pozytywne i negatywne opisy życiowych sytuacji innych małżeństw, wnioski z przeprowadzonych ankiet, cytaty pochodzące z osobistych notatek autorki, konkretne propozycje (Deklaracja Celu Małżeństwa, Zakładka Wdzięczności, czerwona bransoletka, „test lustra”) oraz przykładowe ćwiczenia, które zostały wypracowane przez uczestniczki studium biblijnego, prowadzonego przez Lindę Dillow.


W wielu miejscach tekstu czytelnik znajdzie odniesienie do Pisma Świętego (podano fragmenty tekstów Starego- i Nowego Testamentu wraz z siglami, natomiast wykaz skrótów wszystkich ksiąg biblijnych zamieszczono na końcu książki). Ponieważ zaś teoria zawsze powinna iść w parze z praktyką, autorka opracowała Studium biblijne do refleksji na dziesięć lub dwanaście tygodni. Oprócz słowa wstępnego do uczestniczek oraz osoby prowadzącej, Studium zawiera konkretne ćwiczenia, przyporządkowane poszczególnym dniom wszystkich tygodni. Dodatek stanowią przypisy (niestety, dostępne są tylko pozycje obcojęzyczne).


Napisana w przystępny sposób książka Jaką żoną jestem? to doskonały poradnik, przeznaczony dla kobiet żyjących w związku małżeńskim. Bez względu na staż, zawsze jest czas na wprowadzanie zmian cementujących „popękane” relacje, uzdrawiających kryzysy, poprawiających trudną codzienność. Dzięki lekturze łatwiej zostać żoną nie z przypadku, ale według najlepszego projektu.

Tagi: Jaką żoną jestem?, Jaką żoną jestem? recenzja, Jaką żoną jestem? książka, Linda Dillow Jaką żoną jestem?, Linda Dillow recenzja, Linda Dillow książka, Linda Dillow

Kup książkę Jaką żoną jestem?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Jaką żoną jestem?
Książka
Jaką żoną jestem?
Linda Dillow
Inne książki autora
Twórcza partnerka
Linda Dillow0
Okładka ksiązki - Twórcza partnerka

Czy życie małżeńskie może być fascynującą, pełną pasji przygodą? Być twórczą partnerką swego męża, jego najlepszą przyjaciółką i niezastąpioną...

Ukojone serce. Podróż kobiety do pełni zaufania
Linda Dillow0
Okładka ksiązki - Ukojone serce. Podróż kobiety do pełni zaufania

Odkryj tajemnicę radości i wewnętrznego pokoju. Większość z nas warunkuje swoje poczucie zadowolenia okolicznościami, uzależnia je od własnych uczuć czy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
100 pytań o jedwabiu
praca zbiorowa;
100 pytań o jedwabiu
Pokaż wszystkie recenzje