Recenzja książki: Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha

Recenzuje: truskawka2

Dzieciom nieraz zdarzają się problemy z wymową. Seplenienie, zastępowanie „r" inną, łatwiejszą do wymówienia głoską – to wybrane przykłady. Rodzice prowadzą wtedy malucha do logopedy. Ten zaleca ćwiczenia. Trzeba je powtarzać systematycznie. Jednak kto powiedział, że mają być nudne? Mogą być przecież fascynującą zabawą, co udowadnia ta publikacja. Dziecko może naśladować chrapanie sennego misia. Włożyć ołówek pod nos i udawać, że ma wąsy. Zmienić język w trąbę słonia. Naśladować odgłosy wydawane przez zwierzaki z zabawnych rymowanek. Zrobić z buzi balonik. To tylko część niesamowitych pomysłów, okraszonych zabawnymi rysunkami.

Otworzyłam szeroko usta. Nie po to, żeby ćwiczyć. Z czystego zachwytu.

dr Kalina Beluch

Kup książkę Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha

Zobacz opinie o książce Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha
Aleksandra Sadowska-Krajewska0
Okładka ksiązki - Wargi parskają i pięknie głoski wypowiadają. Ćwiczenia logopedyczne dla starszaka

Podnoszenie kompetencji językowych u dzieci jest niezwykle ważne, rzutuje bowiem na rozwój ich osobowości, buduje pewność siebie i kształtuje prawidłowe...

Sekret Heleny
Lucinda Riley;