Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2018-04-11
Kategoria: Edukacyjne

Sprawność aparatu oddechowego i aparatu artykulacyjnego ma ogromny wpływ na prawidłową mowę dzieci. Ćwiczenia doskonalące i rozwijające motorykę narządów artykulacyjnych oraz kształtujące prawidłowy tor oddechowy stanowią podstawową część terapii logopedycznej. Pozwalają na świadome kierowanie ruchami narządów artykulacyjnych, usprawniają mięsień języka, wargi, podniebienie miękkie i żuchwę. Dzięki nim dziecko rozróżnia wdech i wydech, poszerza pojemność płuc i wzmacnia mięśnie oddechowe.

Ćwiczenia zamieszczone w książeczce mogą również być podstawą zajęć przeprowadzanych w ramach profilaktyki logopedycznej. Przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym, mogą być wykorzystywane przez logopedów, nauczycieli oraz rodziców do samodzielnej pracy w domu.

Wszystkie zadania powinny być wykonywane dokładnie, powoli, każde z nich powtarzamy z dzieckiem co najmniej pięciokrotnie. Rolą d

orosłego jest pokazanie poprawnie wykonanego ćwiczenia i zachęcenie dziecka do wspólnej pracy. Potraktujmy ćwiczenia jako zabawę, a wówczas będą one dla naszych pociech prawdziwą przyjemnością i wykonywać je będą z radością.

Miłej zabawy!

Kup książkę Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Dzieciom nieraz zdarzają się problemy z wymową. Seplenienie, zastępowanie „r" inną, łatwiejszą do wymówienia głoską – to wybrane przykłady. Rodzice prowadzą wtedy malucha do logopedy. Ten zaleca ćwiczenia. Trzeba je powtarzać systematycznie. Jednak kto powiedział, że mają być nudne? Mogą być przecież fascynującą zabawą, co udowadnia ta publikacja. Dziecko może naśladować chrapanie sennego misia. Włożyć ołówek pod nos i udawać, że ma wąsy. Zmienić język w trąbę słonia. Naśladować odgłosy wydawane przez zwierzaki z zabawnych rymowanek. Zrobić z buzi balonik. To tylko część niesamowitych pomysłów, okraszonych zabawnymi rysunkami. Otworzyłam szeroko usta. Nie po to, żeby ćwiczyć. Z czystego zachwytu. dr Kalina Beluch ...

Opinie o książce - Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha

Aleksandra Sadowska-Krajewska0
Okładka ksiązki - Wargi parskają i pięknie głoski wypowiadają. Ćwiczenia logopedyczne dla starszaka

Podnoszenie kompetencji językowych u dzieci jest niezwykle ważne, rzutuje bowiem na rozwój ich osobowości, buduje pewność siebie i kształtuje prawidłowe...