Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2018-04-11
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788380954151
Liczba stron: 34

Ocena: 0 (0 głosów)

Sprawność aparatu oddechowego i aparatu artykulacyjnego ma ogromny wpływ na prawidłową mowę dzieci. Ćwiczenia doskonalące i rozwijające motorykę narządów artykulacyjnych oraz kształtujące prawidłowy tor oddechowy stanowią podstawową część terapii logopedycznej. Pozwalają na świadome kierowanie ruchami narządów artykulacyjnych, usprawniają mięsień języka, wargi, podniebienie miękkie i żuchwę. Dzięki nim dziecko rozróżnia wdech i wydech, poszerza pojemność płuc i wzmacnia mięśnie oddechowe.

Ćwiczenia zamieszczone w książeczce mogą również być podstawą zajęć przeprowadzanych w ramach profilaktyki logopedycznej. Przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym, mogą być wykorzystywane przez logopedów, nauczycieli oraz rodziców do samodzielnej pracy w domu.

Wszystkie zadania powinny być wykonywane dokładnie, powoli, każde z nich powtarzamy z dzieckiem co najmniej pięciokrotnie. Rolą d

orosłego jest pokazanie poprawnie wykonanego ćwiczenia i zachęcenie dziecka do wspólnej pracy. Potraktujmy ćwiczenia jako zabawę, a wówczas będą one dla naszych pociech prawdziwą przyjemnością i wykonywać je będą z radością.

Miłej zabawy!

Kup książkę Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha

Zobacz także

Opinie o książce - Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha

Inne książki autora
Wargi parskają i pięknie głoski wypowiadają. Ćwiczenia logopedyczne dla starszaka
Aleksandra Sadowska-Krajewska0
Okładka ksiązki - Wargi parskają i pięknie głoski wypowiadają. Ćwiczenia logopedyczne dla starszaka

Podnoszenie kompetencji językowych u dzieci jest niezwykle ważne, rzutuje bowiem na rozwój ich osobowości, buduje pewność siebie i kształtuje prawidłowe...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy