Recenzja książki: Kolacja z wampirem

Recenzuje: kjakksiazka

Abigail Gibbs jest świetnym przykładem tego, że jeśli bardzo czegoś pragniemy, nasze marzenie ma szansę się spełnić. Wystarczy posiadać motywację, a cel staje się osiągalny. Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem to powieść powstała na bazie publikacji w Internecie. Gibbs i jej pierwsze doświadczenia związane z pisarstwem zostały dostrzeżone przez wielu internautów. Od zaistnienia do wydania pierwszej książki dzieliło autorkę niewiele. Dowiodła, że marzenia się spełniają. Niedawno miała miejsce polska premiera pierwszego tomu cyklu o przygodach Violet i jej przyjaciół-krwiopijców.

Zbieg okoliczności odmienia życie Violet. Młoda dziewczyna staje się świadkiem niewytłumaczalnych, paranormalnych zjawisk. Przebywanie w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze skutkuje tajemniczym porwaniem. Nastolatka trafia w ręce mrocznego księcia, następcy tronu na wampirzym dworze. Elegancja połączona z nowoczesnością i ogromnym bogactwem może namieszać w głowie. Czy Violet zrozumie świat, w którym musi funkcjonować jako więzień polityczny? Czy powstrzyma uczucia i nie ulegnie namiętności?

Pojawienie się MrocznejBohaterki budzi kontrowersje. Dlaczego? Przede wszystkim wampiry stanowią temat mocno już zgrany. To bohaterowie literaccy eksploatowani już na tysiące sposobów - zwłaszcza po niedawnym sukcesie powieści Stephenie Meyer. Nie można jednak skreślać Gibbs za to, że stworzyła książkę młodzieżową, która porusza lubianą przez nastolatków tematykę. Tym bardziej, że choć bohaterami Kolacji z wampirem są rzeczywiście wampiry, to zarys fabuły różni się mocno od Zmierzchu. Wspólne tematy to krwiopijcy, młodzi bohaterowie oraz namiętność wbrew zakazom. Poza tym, wydarzenia opisane w powieści mocno różnią się od ogranego schematu.

Powieść jest skierowana przede wszystkim do nastoletnich odbiorców. Przystępny język z elementami młodzieżowego slangu, lekkość fabuły, błyskawicznie tocząca się akcja - wszystko to sprawia, że Kolację z wampirem czyta się szybko, a lektura nie wymaga zbyt wiele skupienia. To lektura na jedno-dwa popołudnie lub na kilka podróży autobusem. Powieść Abigail Gibbs zdecydowanie powinna trafić w gusta nastoletnich miłośników romansów paranormalnych.

Kup książkę Kolacja z wampirem

Zobacz opinie o książce Kolacja z wampirem
Kolacja z wampirem
Abigail Gibbs