Recenzja ksi捫ki: Mi這嗆 jest...

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Nie bez powodu 鈍i皻y Pawe nazywany jest Aposto貫m Narodów. To, co po sobie pozostawi, w pe軟i oddaje zbawcze przes豉nie Jezusa Chrystusa. Ksi捫ka „Mi這嗆 jest…” to zbiór rozwa瘸 opartych o fragment paw這wego „Hymnu o mi這軼i” (por. 1Kor 13, 1-8a), odbiegaj帷ych jednak od powszechnie rozumianego sposobu przekazywania my郵i. Nie s to wi璚 nudne rozwa瘸nia, ale refleksje znajduj帷e odzwierciedlenie w praktyce codziennego 篡cia. Przemawiaj nie tylko do ludzi m這dych, poszukuj帷ych mi這軼i, ale fascynuj ka盥ego, kto szeroko otwartym sercem dzieli si z innymi.

Oddaj帷 g這s rówie郾ikom m這dego czytelnika, Tomasz Kruczek przekonuje, 瞠 mi這嗆 jest warto軼i, o któr warto si troszczy i zabiega. W interesuj帷y sposób poznaje z wydarzeniami, które wielokrotnie w 篡ciu dziej si naprawd. Zarówno dziecko jak i przedstawiciel m這dzie篡 uto窺amia si z bohaterami kolejnych opowiada. Opisywane sytuacje nie tylko wywo逝j u鄉iech na twarzy, ale s równie powodem wzruszenia i g喚bokiej refleksji. Nie ma bowiem cz這wieka, któremu obca jest rado嗆 i smutek, u鄉iech i p豉cz, dobro i z這. Ka盥y z nas lubi przecie przebywa w towarzystwie przyjació, d捫y do spotka z najbli窺zymi, a tak瞠 poszukuje najlepszych rozwi您a.

Wymienione przez 鈍i皻ego Paw豉 cechy mi這軼i winny by nieod陰cznym elementem ludzkiego dzia豉nia. M這dy czytelnik odnajduje je podczas nauki i zabawy, w 鈔odowisku domowym, na podwórku i w szkole. Uczy si cierpliwo軼i i przebaczenia p造n帷ego z g喚bi serca. Nie zazdro軼i tym, którzy 篡j (mo瞠 tylko na pozór?) pro軼iej, 豉twiej i przyjemniej. W swoim post瘼owaniu kieruje si dobrem drugiego cz這wieka, dla którego potrafi zrezygnowa z w豉snych korzy軼i. Obce s mu równie: gniew, krzywdy wyrz康zane innym oraz niesprawiedliwo嗆.

Przytoczone w豉軼iwo軼i 鈍iadcz o autentycznej mi這軼i, wynikaj帷ej z chrze軼ija雟kiej dojrza這軼i. Chocia akcja ksi捫ki toczy si w 鈔odowisku dzieci i m這dzie篡, adresatami s wszyscy ludzie bez wyj徠ku (wskazuje na to równie rysunek na ok豉dce, przedstawiaj帷y serce wype軟ione po brzegi u鄉iechni皻ymi dzie熤i i lud幟i doros造mi). Poniewa za 篡cie nie polega tylko na braniu, konieczna jest praca nad sob. Nabyta w ten sposób umiej皻no嗆 dawania przyczyni si do praktycznej realizacji przes豉nia paw這wego „Hymnu o mi這軼i”.

Ksi捫ka „Mi這嗆 jest…” zawiera tak瞠 pierwiastek niesko鎍zono軼i. Ostatni rozdzia pokazuje, 瞠 „mi這嗆 nigdy nie ustaje”. Realiów nabiera g這szona przez Ko軼ió prawda o spotkaniu w niebie wszystkich, których kochali鄉y na ziemi. W tej sytuacji nawet 鄉ier nie ma 瘸dnej w豉dzy.

Postawa mi這軼i powinna by bliska ka盥emu. Stanowi帷 wyzwanie prowokuje do natychmiastowego dzia豉nia. A zatem: czy i w twoim codziennym 篡ciu przejawia si mi這嗆 z wszystkimi jej przymiotami? Je瞠li tak jest, oznacza to, 瞠 odnalaz貫 篡ciowy cel, sens i spe軟ienie.

Tagi: Mi這嗆 jest..., Mi這嗆 jest... recenzja, Mi這嗆 jest... ksi捫ka, Tomasz Kruczek Mi這嗆 jest..., Tomasz Kruczek recenzja, Tomasz Kruczek ksi捫ka, Tomasz Kruczek

Kup ksi捫k Mi這嗆 jest...

Zobacz tak瞠

Zobacz opinie o ksi捫ce Mi這嗆 jest...
Ksi捫ka
Mi這嗆 jest...
Tomasz Kruczek
Inne ksi捫ki autora
Bitwa o gr鏚 S璠ziwoja
Tomasz Kruczek0
Ok豉dka ksi您ki - Bitwa o gr鏚 S璠ziwoja

Jest rok 999. Cesarz niemiecki Otton III planuje pielgrzymk do Gniezna, do grobu 鈍i皻ego Wojciecha. Spotkanie m這dego w豉dcy z ksi璚iem s這wia雟kim...

砰cie Jezusa
Tomasz Kruczek0
Ok豉dka ksi您ki - 砰cie Jezusa

Ksi捫eczka aktywizuj帷a 砰cie Jezusa nie tylko bawi, rozwija te spostrzegawczo嗆 i zdolno軼i motoryczne najm這dszych dzieci. Mi瘯kie piankowe strony umo磧iwiaj...

Recenzje miesi帷a
Tylko dla doros造ch