Recenzja książki: Minka i jej kocie przygody

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Książki, których bohaterami są zwierzęta, cieszą się wielkim powodzeniem. Tak właśnie jest w przypadku Minki i jej kocich przygód – to, co przydarzyło się rozbrykanej Mince, Łatce oraz Szarusiowi, wzruszy i uraduje czytelnika.

recenzja Minka i jej kocie przygody

Wszystko zaczęło się o poranku, kiedy prawie cała kocia rodzinka (kocia mama Łapka, kocia siostrzyczka – biała Łatka w czarne łatki oraz koci braciszek – Szaruś z szarym futerkiem i prążkami) jeszcze smacznie spała w wygodnym miękkim legowisku. Prawie… bo biało-czarno-ruda Minka o świcie udała się na spacer po mieszkaniu i szybko się okazało, że jest ona najlepszym budzikiem na świecie. Dzięki niej nie tylko Lusia miała okazję tego dnia wyjątkowo wcześnie zjeść śniadanie, ale i reszta kociej rodzinki z głośnym miauczeniem dopominała się posiłku. No cóż… nawet poranek może być pełen przygód. A ile jeszcze atrakcji przyniesie dzień! Tego Minka była pewna. I nie zawiodła się: harce od samego rana, zabawy po popołudniowej drzemce, gonitwy wieczorne – świat jest taki ciekawy i pełen wspaniałości… czasami mokrych czy głośnych, innym razem szczekających, zawsze jednak – ekscytujących.

Zabawna historyjka z rozbrykaną Minką w roli głównej zainteresuje dzieci przedszkolne, które od razu polubią biało-czarno-rudą bohaterkę. Spodoba im się jej pomysłowość, a obrazowe opisy kocich psot wywołają uśmiechy na twarzach. Chętnie mali czytelnicy będą towarzyszyć kociakom zaglądającym we wszystkie zakamarki domu, wysypującym płatki śniadaniowe, wspinającym się po zasłonach. Podziwiać będą odwagę Minki, która dumnie stanęła – niczym prawdziwa akrobatka – na samym szczycie regału (i jak ona teraz zejdzie?). Wraz z nią wyruszą na wyprawę w burzliwą noc, gonić będą muchę i podziwiać świetlika ze świecącym brzuszkiem. Przyjrzą się też kocio-psim zabawom z Kudłatkiem, wesoło merdającym ogonkiem. Wiele jeszcze innych przygód przeżyją, gdy sięgną po Minkę i jej kocie przygody – opowieść Anny Bichalskiej z pięknymi, zabawnymi, wyraźnymi ilustracjami (niektóre całostronicowe) autorstwa Anety Krelli-Moch. Twarda okładka, nieco sztywniejsze kartki, duże litery oraz powiększone odstępy między linijkami to dodatkowe atuty lektury.

Publikacja Wydawnictwa Bis bawi i uczy. Przekonuje, że każdy ma swoje miejsce w życiu i rolę do spełnienia, a ulotność chwil, których w żaden sposób nie da się zatrzymać, zachęca do wypełniania ich zdarzeniami ukierunkowującymi na drugiego człowieka: razem żyje się raźniej i niestraszne jest wtedy nawet błyskające piorunami niebo.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Minka i jej kocie przygody

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Minka i jej kocie przygody
Książka
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Inne książki autora
Kufer tajemnic
Anna Bichalska 0
Okładka ksiązki - Kufer tajemnic

Magdalena odkrywa na strychu zakurzony i zapomniany kufer. W środku znajduje list od dawno zmarłej matki. Okazuje się, że kufer niegdyś należał do Stefanii...

Po tamtej stronie lasu
Anna Bichalska0
Okładka ksiązki - Po tamtej stronie lasu

Porządkując rzeczy po zmarłej matce, Ewa natrafia na starą szkatułkę należącą kiedyś do jej babki. Jest tam kilka pamiątek i stary album, który pamięta...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy