Mistrz

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2013-01-23
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-63622-05-3
Liczba stron: 312
Dodał/a recenzje: cyrysia

Ocena: 4.67 (55 głosów)

Moda na "pikantną" literaturę dla dorosłych zatacza coraz szersze kręgi. Mimo tego na polskim rynku wydawniczym próżno szukać powieści erotycznych rodzimych autorów. Seria "z tulipanem", która ukazywać się będzie nakładem wydawnictwa Filia, ma za zadanie zmienić ten stan rzeczy. Serię inauguruje powieść Mistrz Katarzyny Michalak. Czy autorka, specjalizująca się w raczej pogodnej literaturze kobiecej, mogła stworzyć śmiały, odważny erotyk? Warto się o tym przekonać. 

Noc. Pustymi ulicami Warszawy w pośpiechu do domu zmierza Sonia, główna bohaterka. Przed nią jeszcze najgorszy odcinek trasy - przejście podziemne, które zawsze wywołuje w niej dziwny strach. Kiedy kobieta jest już w połowie drogi, nagle ktoś w popłochu zbiega po schodach, uciekając przed kilkoma podejrzanie wyglądającymi mężczyznami. Uciekinier nieoczekiwanie zatrzymuje się koło dziewczyny. Wyjmuje broń i przykłada sobie lufę do skroni, oddając śmiertelny strzał. Przerażona Sonia pragnie uciec jak najdalej od tego makabrycznego incydentu, lecz jej starania zostają udaremnione przez niebezpiecznych mężczyzn, którzy pakują ją do samochodu i wywożą… na Cypr. W ten sposób dziewczyna znajduje się w centrum szemranych interesów, którymi zajmuje się diabelsko przystojny Raul de Luca. Jak zakończy się jej historia? Czy bezwzględny mafijny boss pozbędzie się niewygodnego świadka? A może wykorzysta Sonię do innych celów?

Każde słowo, zdanie i wers w nowej powieści Katarzyny Michalak jest niczym erupcja emocji, która rozlewa się po całym ciele, dając przyjemne ciepło i dreszcz ekscytacji. Prawdziwym wyzwaniem jest umiejętne połączenie wszystkich elementów opowieści - tak, by wzajemnie się dopełniały i nie mogły bez siebie istnieć. Katarzynie Michalak bez wątpienia się to udało. Na szczególnie uznanie zasługuje przede wszystkim niezwykle oryginalna fabuła, osadzona w urokliwej, egzotycznej scenerii. Baśniowy plener jest ziszczeniem marzeń wielu czytelników. Naprawdę łatwo pozwolić się ponieść urokowi tego miejsca. Kolejnym niezwykle ważnym elementem, elementem doskonale dopracowanym, jest rzetelna podbudowa psychologiczna postaci. Bohaterowie są niezwykle zróżnicowani, wyraziści i naturalni, zapadają głęboko w pamięć. Szczególnie postać Raula nakreślona jest z wielką precyzją. Sceny erotyczne przedstawione są bardzo sugestywnie, ale autorce udaje się uniknąć przekraczania granic dobrego smaku. Nie brakuje w nich zmysłowej fantazji, ekspresyjnych uczuć i namiętnych doznań. Zwykłą, sztampową pornografię może stworzyć każdy, ale tylko nieliczni potrafią z seksualnego aktu wydobyć piękno, które złoży się na udaną erotyczną powieść. Katarzyna Michalak tu odniosła spory sukces.

Akcja już od pierwszych stron powieści zaskakuje dynamiką wydarzeń i nieustannie utrzymuje błyskawiczne tempo, aż do finałowej sceny. Zakończenie to prawdziwy wulkan, który poraża gorącem lawy nieprzewidzianych emocji. Powieści Mistrz nie można po prostu niczego zarzucić. Tym samym Katarzyna Michalak staje się powoli "polską Norę Roberts", proponując miłośnikom literatury popularnej "produkt" z najwyższej półki. Jej powieść gwarantuje sensację, dramat, miłość, nienawiść, zdradę, pożądanie, strach, niebezpieczeństwo - w idealnych proporcjach.


Po Mistrza sięgnąć powinni wszyscy pełnoletni czytelnicy, którzy poszukują "niegrzecznej" opowieści o charyzmatycznych gangsterach i pięknych kobietach. Tak dużego ładunku emocjonalnego próżno szukać w literaturze. Powieść Katarzyny Michalak uderza do głowy niczym wyborny szampan, a smakuje lepiej niż najlepsze wino. Warto się o tym przekonać. 

Kup książkę Mistrz

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Mistrz
Inne książki autora
Promyk słońca
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Promyk słońca

Promyk słońca to druga – po bestsellerowej Gwiazdce z nieba – powieść wchodząca w skład nowej, świetnie przyjętej przez czytelników...

Nie oddam dzieci!
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Nie oddam dzieci!

Michał Sokołowski, młody i utalentowany chirurg oddany swojej pracy, nie zauważa momentu, w którym staje się ona ważniejsza niż rodzina. Dopiero gdy jego...

Recenzje miesiąca
Cudowna podróż
Selma Lagerlöf
Okładka książki - Cudowna podróż
Mój Wielki Tydzień
Ewa Monastyrska
Okładka książki - Mój Wielki Tydzień
Jano i Wito. W trawie
Wiola Wołoszyn
Okładka książki - Jano i Wito. W trawie
Powiedz wreszcie prawdę
Dana Reinhardt
Okładka książki - Powiedz wreszcie prawdę
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy