Quantcast

Recenzja książki: Mistrz

Recenzuje: cyrysia

Moda na "pikantną" literaturę dla dorosłych zatacza coraz szersze kręgi. Mimo tego na polskim rynku wydawniczym próżno szukać powieści erotycznych rodzimych autorów. Seria "z tulipanem", która ukazywać się będzie nakładem wydawnictwa Filia, ma za zadanie zmienić ten stan rzeczy. Serię inauguruje powieść Mistrz Katarzyny Michalak. Czy autorka, specjalizująca się w raczej pogodnej literaturze kobiecej, mogła stworzyć śmiały, odważny erotyk? Warto się o tym przekonać. 

Noc. Pustymi ulicami Warszawy w pośpiechu do domu zmierza Sonia, główna bohaterka. Przed nią jeszcze najgorszy odcinek trasy - przejście podziemne, które zawsze wywołuje w niej dziwny strach. Kiedy kobieta jest już w połowie drogi, nagle ktoś w popłochu zbiega po schodach, uciekając przed kilkoma podejrzanie wyglądającymi mężczyznami. Uciekinier nieoczekiwanie zatrzymuje się koło dziewczyny. Wyjmuje broń i przykłada sobie lufę do skroni, oddając śmiertelny strzał. Przerażona Sonia pragnie uciec jak najdalej od tego makabrycznego incydentu, lecz jej starania zostają udaremnione przez niebezpiecznych mężczyzn, którzy pakują ją do samochodu i wywożą… na Cypr. W ten sposób dziewczyna znajduje się w centrum szemranych interesów, którymi zajmuje się diabelsko przystojny Raul de Luca. Jak zakończy się jej historia? Czy bezwzględny mafijny boss pozbędzie się niewygodnego świadka? A może wykorzysta Sonię do innych celów?

Każde słowo, zdanie i wers w nowej powieści Katarzyny Michalak jest niczym erupcja emocji, która rozlewa się po całym ciele, dając przyjemne ciepło i dreszcz ekscytacji. Prawdziwym wyzwaniem jest umiejętne połączenie wszystkich elementów opowieści - tak, by wzajemnie się dopełniały i nie mogły bez siebie istnieć. Katarzynie Michalak bez wątpienia się to udało. Na szczególnie uznanie zasługuje przede wszystkim niezwykle oryginalna fabuła, osadzona w urokliwej, egzotycznej scenerii. Baśniowy plener jest ziszczeniem marzeń wielu czytelników. Naprawdę łatwo pozwolić się ponieść urokowi tego miejsca. Kolejnym niezwykle ważnym elementem, elementem doskonale dopracowanym, jest rzetelna podbudowa psychologiczna postaci. Bohaterowie są niezwykle zróżnicowani, wyraziści i naturalni, zapadają głęboko w pamięć. Szczególnie postać Raula nakreślona jest z wielką precyzją. Sceny erotyczne przedstawione są bardzo sugestywnie, ale autorce udaje się uniknąć przekraczania granic dobrego smaku. Nie brakuje w nich zmysłowej fantazji, ekspresyjnych uczuć i namiętnych doznań. Zwykłą, sztampową pornografię może stworzyć każdy, ale tylko nieliczni potrafią z seksualnego aktu wydobyć piękno, które złoży się na udaną erotyczną powieść. Katarzyna Michalak tu odniosła spory sukces.

Akcja już od pierwszych stron powieści zaskakuje dynamiką wydarzeń i nieustannie utrzymuje błyskawiczne tempo, aż do finałowej sceny. Zakończenie to prawdziwy wulkan, który poraża gorącem lawy nieprzewidzianych emocji. Powieści Mistrz nie można po prostu niczego zarzucić. Tym samym Katarzyna Michalak staje się powoli "polską Norę Roberts", proponując miłośnikom literatury popularnej "produkt" z najwyższej półki. Jej powieść gwarantuje sensację, dramat, miłość, nienawiść, zdradę, pożądanie, strach, niebezpieczeństwo - w idealnych proporcjach.


Po Mistrza sięgnąć powinni wszyscy pełnoletni czytelnicy, którzy poszukują "niegrzecznej" opowieści o charyzmatycznych gangsterach i pięknych kobietach. Tak dużego ładunku emocjonalnego próżno szukać w literaturze. Powieść Katarzyny Michalak uderza do głowy niczym wyborny szampan, a smakuje lepiej niż najlepsze wino. Warto się o tym przekonać. 

Kup książkę Mistrz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Mistrz
Książka
Mistrz
Katarzyna Michalak
Inne książki autora
Najpiękniejszy sen
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Najpiękniejszy sen

CZY NAPRAWDĘ KAŻDY, BEZ WYJĄTKU, ZASŁUGUJE NA DRUGĄ SZANSĘ? W śnieżną grudniową noc do dworu Marcinki trafia zbłąkany wędrowiec, przynosząc niezwykły...

Gwiazdka z nieba
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Gwiazdka z nieba

Co może grozić komuś, kto stracił już wszystko?W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii. Sześć lat później w mazurskiej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy