Recenzja książki: Moje Wypieki i desery

Recenzuje: figlarna24

Któż z nas nie lubi łakoci? Ja uwielbiam, co skutkuje koniecznością wprowadzania często różnych diet i morderczych ćwiczeń. Ale miłość do słodkich ciastek i ciast jest często silniejsza niż narzucany sobie reżim. Dietę więc po prostu trzeba zrównoważyć. Sama piekę okazjonalnie, bo zawsze wychodziłam z przekonania, że aby stworzyć cukiernicze cuda, trzeba mieć w sobie żyłkę cukiernika.

Jednakże Dorota Świątkowska sprawia, że stereotypowe postrzeganie cukierniczych talentów szybko zmieniło się całkowicie.

Dorota Świątkowska jest blogerką. Prowadzi bloga kulinarnego - www.mojewypieki.com. Jej książka Moje wypieki i desery to zbiór przepisów i fotografii, które pokazują, jak dobrze można się bawić w kuchni i jak zasmakować w sztuce pieczenia. Wielkim walorem publikacji, dostrzegalnym już przy pierwszym z nią zetknięciu, jest staranne wydanie - piękna twarda oprawa z wstążeczką-zakładką, elegancki papier, odpowiednio dobrane fotografie sprawiają, że po książkę sięga się z przyjemnością.

Książka Świątkowskiej podzielona została na części tematyczne. Znajdziemy tu m.in. takie rozdziały jak: tarty, silniki, torty, czy bezy... Przepisy są od siebie wyraźnie oddzielone, a każdemu towarzyszy fotografia. Skłania to do samodzielnego wypróbowywania kolejnych przepisów. Nawet trudniejsze receptury Świątkowska opisuje bardzo dokładnie i jasno, stąd przygotowanie poszczególnych deserów nie powinno nikomu sprawić najmniejszych trudności. Blogerka swoją książką po prostu udowadnia, że jeśli połączymy pasję, chęć, niestrudzenie i wiarę we własne siły, szybko zaczniemy doskonale sobie radzić z niełatwą materią deserów i coraz częściej będziemy mogli chwalić się naszymi umiejętnościami.

Książka Doroty Świątkowskiej to znakomita propozycja zarówno dla początkujących "cukierników", jak i dla tych, którzy swoimi umiejętnościami czy efektownym deserem chcą zaimponować bliskim. Po prostu warto po nią sięgnąć.

Tagi: Moje Wypieki i desery, Moje Wypieki i desery recenzja, Moje Wypieki i desery książka, Dorota Świątkowska Moje Wypieki i desery, Dorota Świątkowska recenzja, Dorota Świątkowska książka, Dorota Świątkowska

Kup książkę Moje Wypieki i desery

Zobacz opinie o książce Moje Wypieki i desery
Książka
Moje Wypieki i desery
Dorota Świątkowska
Moje wypieki. Wielki powrót
Dorota Świątkowska0
Okładka ksiązki - Moje wypieki. Wielki powrót

"Wznowienie pierwszej, kultowej już książki najbardziej znanej słodkiej blogerki! Nowe, rozszerzone i poprawione wydanie debiutu książkowego Doroty Świątkowskiej...

Moje przepisy i pomysły
Dorota Świątkowska0
Okładka ksiązki - Moje przepisy i pomysły

Gratka dla fanów domowych słodkości oraz „Moich wypieków i deserów” – wyjątkowa książka na własne przepisy! W środku mnóstwo miejsca...

Kult
Łukasz Orbitowski;