Recenzja książki: Nieustępliwa

Recenzuje: Katarzyna Krzan

Ta książka to plan bitwy – podręcznik, który umożliwi ci kontratak. Powstrzymanie wroga przy pomocy skutecznej broni, jaką jest modlitwa. To dzięki niej czytelnicy osiągną sukces i wygrają wojnę. A więc – szykujmy się. To walka o twoje życie. Realny, prawdziwy wróg uknuł przeciwko tobie strategiczny spisek, atakując cię, próbując przejąć kontrolę nad twoimi emocjami, twoim umysłem, twoim mężem lub dzieckiem, twoją przyszłością. Przed przystąpieniem do wojny należy wypracować odpowiednią strategię, by być w stanie faktycznie zniszczyć wroga. Wrogiem jest, oczywiście, diabeł, który czyha na nas w każdej minucie życia, próbując nas pogrążyć.

Autorka proponuje stworzenie spersonalizowanych strategii modlitwy, by skuteczniej się przed nim bronić. Atakować i wygrywać kolejne bitwy. Książka uczy, jak się modlić, jakie przyjmować postawy, jak radzić sobie z codziennymi troskami, jak zwalczać pokusy, jak być silniejszą wojowniczką, by skuteczniej stawiać opór. Treść książki wynika z głębokiego przekonania, że można metody wzięte ze szkoleń korporacyjnych przenieść na grunt wiary. Że można wypunktować strategie, przyjąć założone cele, a potem kolejno je realizować punkt po punkcie, wspierając się inspirującymi cytatami. To taka nowoczesna ewangelizacja dla nowoczesnych kobiet. Czy można w ten sposób odnieść skutek? Jeśli metoda ta wpłynie na pogłębienie wiary i sprawi, że będziemy więcej myśleć o Bogu – czemu nie?

Książka pomaga przebudować swoje dotychczasowe życie i tak pokierować przyszłością, by było w niej więcej Boga, a mniej diabła, więcej modlitwy, a mniej ulegania pokusom. Wówczas życie stanie się pełniejsze i szczęśliwsze. Pomysł zbudowania książki w formie strategii bitwy jest z pewnością oryginalny, choć im bardziej zagłębiamy się w lekturę, tym mniej jest walki, za to coraz więcej miłości i przebaczenia. Bo przecież to one są najważniejsze w chrześcijaństwie. Jeśli modlitwa ma być skuteczna, musi płynąć z miłości. To prawdziwa broń. Bądźmy więc nieustępliwi.

Kup książkę Nieustępliwa

Zobacz opinie o książce Nieustępliwa