Recenzja książki: Odkrywając siebie

Recenzuje: figlarna24

Z coraz większym zaciekawieniem obserwować można proces wpisywania się polskich autorek w nurt prozy erotycznej. Również Anna Kropelka postanowiła spróbować swoich sił w tym gatunku. Jakie były efekty tych zmagań?

Główną bohaterką Odkrywając siebie jest studentka socjologii. Gabrysia ma dwadzieścia jeden lat i oprócz nauki fascynuje ją doktorant, Grzegorz. Fascynacja łączy się z pociągiem seksualnym oraz marzeniami o naturze czysto fizycznej. Dziewczyna, by być bliżej obiektu swych westchnień, zgłasza się jako wolontariuszka do przeprowadzenia ankiety dotyczącej życia seksualnego Ślązaków. Innym ankieterem jest Michał. Ten z kolei zakochany jest w Gabrysi, która jednak zdaje się go nie dostrzegać. Do czasu. Choć tego, co ich połączy, nie będzie można nazwać miłością w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. 

Powieść Anny Kropelki to spora dawka seksualnego napięcia, opisów stosunków i poszukiwań fizycznego spełnienia. Główna bohaterka ma bardzo rozbuchane libido. Z pozoru skromniutka, cicha, niezbyt pewna siebie, pod wpływem badań zmienia się w kobietę świadomą, pewną swoich wdzięków i potrafiącą korzystać z życia.

Na kartach książki pojawi się także... Anna Kropelka. Jak i kiedy - nie zdradzę. Widać, że autorkę cechuje posiadanie wybujałej erotycznej wyobraźni. Jak to bywa w tego typu powieściach język, określenia, opisy sytuacji bywają dosadne, obrazowe i nadzwyczaj barwne. Autorka nie boi się tematów tabu. Na kartach jej książki pojawia się masturbacja, są tu liczni partnerzy seksualni, jest seks na jedną noc i erotyczne gadżety. Z pewnością nie jest to propozycja dla czytelników pruderyjnych.

Nie jest to także raczej lektura dla mężczyzn - to typowa literatura kobieca. Ciekawe, kiedy na polskim rynku pojawi się mężczyzna, który spróbuje odnaleźć się w gatunku powieści erotycznej? Tymczasem trzeba podkreślić, że powieść Anny Kropelki ma spory potencjał. Brak jedynie nieco bardziej rozbudowanej fabuły, wątków pobocznych. Na tle dotychczasowych dokonań polskich autorek na polu prozy erotycznej Odkrywając siebie to propozycja całkiem udana. 

Tagi: Odkrywając siebie, Odkrywając siebie recenzja, Odkrywając siebie książka, Anna Kropelka Odkrywając siebie, Anna Kropelka recenzja, Anna Kropelka książka, Anna Kropelka

Kup książkę Odkrywając siebie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Odkrywając siebie
Książka
Odkrywając siebie
Anna Kropelka
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Pokaż wszystkie recenzje