Recenzja książki: Odkrywając siebie

Recenzuje: figlarna24

Z coraz większym zaciekawieniem obserwować można proces wpisywania się polskich autorek w nurt prozy erotycznej. Również Anna Kropelka postanowiła spróbować swoich sił w tym gatunku. Jakie były efekty tych zmagań?

Główną bohaterką Odkrywając siebie jest studentka socjologii. Gabrysia ma dwadzieścia jeden lat i oprócz nauki fascynuje ją doktorant, Grzegorz. Fascynacja łączy się z pociągiem seksualnym oraz marzeniami o naturze czysto fizycznej. Dziewczyna, by być bliżej obiektu swych westchnień, zgłasza się jako wolontariuszka do przeprowadzenia ankiety dotyczącej życia seksualnego Ślązaków. Innym ankieterem jest Michał. Ten z kolei zakochany jest w Gabrysi, która jednak zdaje się go nie dostrzegać. Do czasu. Choć tego, co ich połączy, nie będzie można nazwać miłością w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. 

Powieść Anny Kropelki to spora dawka seksualnego napięcia, opisów stosunków i poszukiwań fizycznego spełnienia. Główna bohaterka ma bardzo rozbuchane libido. Z pozoru skromniutka, cicha, niezbyt pewna siebie, pod wpływem badań zmienia się w kobietę świadomą, pewną swoich wdzięków i potrafiącą korzystać z życia.

Na kartach książki pojawi się także... Anna Kropelka. Jak i kiedy - nie zdradzę. Widać, że autorkę cechuje posiadanie wybujałej erotycznej wyobraźni. Jak to bywa w tego typu powieściach język, określenia, opisy sytuacji bywają dosadne, obrazowe i nadzwyczaj barwne. Autorka nie boi się tematów tabu. Na kartach jej książki pojawia się masturbacja, są tu liczni partnerzy seksualni, jest seks na jedną noc i erotyczne gadżety. Z pewnością nie jest to propozycja dla czytelników pruderyjnych.

Nie jest to także raczej lektura dla mężczyzn - to typowa literatura kobieca. Ciekawe, kiedy na polskim rynku pojawi się mężczyzna, który spróbuje odnaleźć się w gatunku powieści erotycznej? Tymczasem trzeba podkreślić, że powieść Anny Kropelki ma spory potencjał. Brak jedynie nieco bardziej rozbudowanej fabuły, wątków pobocznych. Na tle dotychczasowych dokonań polskich autorek na polu prozy erotycznej Odkrywając siebie to propozycja całkiem udana. 

Tagi: Odkrywając siebie, Odkrywając siebie recenzja, Odkrywając siebie książka, Anna Kropelka Odkrywając siebie, Anna Kropelka recenzja, Anna Kropelka książka, Anna Kropelka

Kup książkę Odkrywając siebie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Odkrywając siebie
Książka
Odkrywając siebie
Anna Kropelka
Recenzje miesiąca
Schronisko dla ludzi
Wojciech Szlęzak
Schronisko dla ludzi
Ciało nie kłamie
Judy Melinek
Ciało nie kłamie
Antarabhawa
Przemysław Szulgit
Antarabhawa
Miłość to wybór. O terapii współuzależnień
Robert Hemfelt; Paul Meier; Frank Minirth
Miłość to wybór. O terapii współuzależnień
Bezkresny
Kenneth Oppel
Bezkresny
Lili w Krainie Baśni
Nadiia Prystai
Lili w Krainie Baśni
Kobiety wojowniczki
Iwona Kienzler
Kobiety wojowniczki
Pokaż wszystkie recenzje