Recenzja książki: Opowieści na dobranoc

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Czynnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania i przebiegu procesów psychicznych jest sen. Ponieważ w czasie całego swojego życia człowiek przesypia około dwudziestu lat, ważnym jest, by proces regeneracji organizmu przebiegał bez zakłóceń. Nakładem Wydawnictwa Jedność ukazał się zbiór bajek (wielu autorów oraz ilustratorów), opatrzony wspólnym tytułem Opowieści na dobranoc, dzięki którym nasi milusińscy z pewnością pozbędą się wszelkich kłopotów z zasypianiem.

W Opowieściach na dobranoc znalazło się sześć najmilszych dla ucha zasypianek. Każda z nich bez wątpienia sprawi, że udziałem śpiących dzieci staną się tylko i wyłącznie piękne sny. Za sprawą bohaterów bajeczek słuchające dziecko w wyobraźni zawędruje do pełnego zabawek pokoju małego chłopca, który całym swym serduszkiem pokochał aksamitnego króliczka. Pomaluje wraz z Piotrusiem kamienie, nadając im fantastyczny wygląd. Stanie do wyścigu z surykatkami. Odwiedzi niedźwiadka, który nauczył się dzielić z przyjaciółmi. Z Romkiem i Białym Rumakiem pocwałuje do jaskini smoka. Wreszcie przemierzy wzdłuż i wszerz całe królestwo w poszukiwaniu rodziny smutnego olbrzyma. Z każdej bajki wynika morał.

Wszystkie opowieści zostały napisane prostym językiem, który bez wątpienia przypadnie do gustu dzieciom. Wprawdzie zamieszczone w lekturze bajeczki nie posiadają statusu najbardziej znanych i powtarzanych z pokolenia na pokolenie, jednak ich prostota oraz sympatyczni bohaterowie wywołują pozytywne emocje oraz chęć powracania do lektury każdego wieczoru.

Piękna książeczka Opowieści na dobranoc przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Oprócz tekstu pisanego, na każdej stronie zamieszczono kolorowe i zabawne ilustracje, których proporcja (mniej słów a więcej obrazów) odpowiada wymaganiom dzieci w wieku przedszkolnym. Twarda i dodatkowo wzmocniona (miękka w dotyku) okładka to dodatkowy atut publikacji. Z zaproponowanej pozycji skorzystają również nauczyciele najmłodszych grup przedszkolnych, którzy na co dzień towarzyszą leżakującym maluchom.

Książeczka jest godna polecenia. Gdy tylko słuchające dziecko poczuje się śpiące, będzie to znak, że wspaniała propozycja Wydawnictwa Jedność doskonale spełniła swoje zadanie.

Tagi:

Kup książkę Opowieści na dobranoc

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Opowieści na dobranoc
Książka
Opowieści na dobranoc
Praca zbiorowa
Inne książki autora
501 trików Mistrz Rysunku
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - 501 trików Mistrz Rysunku

Książka dla wszystkich pasjonatów rysunków w stylu charakterystycznym dla kreskówek. Rysowanie wcale nie jest trudne, szczególnie...

Niedźwiedź
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Niedźwiedź

Książeczki z tej serii przybliżają zwyczaje i cechy zachowania konkretnych gatunków zwierząt....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje