Recenzja książki: Ostatnia spowiedź. Tom 1

Recenzuje: Weronika Walter

Ostatnia spowiedź – książka, o której na blogach recenzenckich było i nadal jest dość głośno. Zainteresowanie to intryguje, tym bardziej, że przeważają pozytywne o powieści opinie.

Przedstawiona w powieści historia opowiada o miłości, która z pozoru nigdy nie powinna mieć miejsca. Skromna, przeciętna, poddana woli rodziców dziewczyna przypadkowo spotyka na lotnisku chłopaka, z którym naprawdę miło spędza czas. Nie wie jednak - nawet się tego nie domyśla - że niezwykły ciemnowłosy chłopak należy do bardzo odległego jej świecie. Mianowicie jest znanym i bogatym rockmanem. Ona jest nieco zaskoczona jego wyglądem, on zaś - tym, że dziewczyna go nie rozpoznała. Takie właśnie zrządzenie losu, zaledwie kilka godzin rozmowy sprawiają, że rodzi się między nimi niezwykła więź. Spotkanie to rozbudza ich serca do tego stopnia, że będą w stanie zrobić naprawdę wiele, by być razem. Czy jednak takie uczucie ma szansę przetrwać? Czy ma szansę przetrwać miłość, która łączy dwoje ludzi tak bardzo odmiennych, a która ponadto budowana jest na kłamstwie? Brandin początkowo nie ma zamiaru przyznawać się do tego, kim jest. A kiedy wydarzenia nabierają rozpędu, a uczucie staje się coraz bardziej głębokie, chłopak po prostu traci odwagę. Czy jednak w dobie mediów elektronicznych takie informacje mogą pozostać ukryte? Jak Brandin zareaguje na wiadomość, że główna bohaterka nie jest singielką? Ma ona bowiem chłopaka, z którym nie wiąże swej przyszłości, choć wolą zaborczych rodziców jest to, aby dziewczyna pozostała z nim na zawsze.

Nina Reichtert ukazuje w swej książce niezwykły obraz prawdziwej miłości, który jednak nie jest oderwany od codziennego życia. Ostatnia spowiedź to nie przesłodzony, mało prawdopodobny romans. Losy niejednej gwiazdy mogły potoczyć się właśnie w ten sposób.

Ostatnia spowiedź to z pozoru książka kierowana przede wszystkim do młodzieży. Tak naprawdę to jednak powieść, która może spodobać się czytelnikom w każdym wieku. Niezwykle przemyślana, interesująca, bardzo dojrzała. Nie tylko sprawnie napisana, ale też niosąca ważne życiowe prawdy. To opowieść o miłości nastolatków, którzy mogliby nią zawstydzić niejedno dojrzałe małżeństwo.

To trochę tak, jakbyś zakręcił pozytywką. Nie możesz jej zatrzymać, bo zgrzytnie i wyda nieprzyjemny dźwięk. Moje życie to jeden długi nieprzyjemny dźwięk. Jednak pierwszy raz myślę, że to, co teraz mam, zagra płynnie do końca. Więc chyba muszę doczekać do melodii.

Tagi: Ostatnia spowiedź. Tom 1, Ostatnia spowiedź. Tom 1 recenzja, Ostatnia spowiedź. Tom 1 książka, Nina Reichtert Ostatnia spowiedź. Tom 1, Nina Reichtert recenzja, Nina Reichtert książka, Nina Reichtert

Kup książkę Ostatnia spowiedź. Tom 1

Zobacz opinie o książce Ostatnia spowiedź. Tom 1
Książka
Love line II
Nina Reichter; 0
Okładka ksiązki - Love line II

"Znacznie łatwiej jest udawać miłość, niż ukryć, że kogoś kochasz" Bethany McCallum chciałaby, aby jej życie znowu stało się normalne. ale czy to możliwe...

Orkiestra z Auschwitz
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch