Quantcast

Recenzja książki: Pakuś i orkiestra cyrkowa

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Przedstawienia cyrkowe zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Widzów bawiły występy akrobatów, żonglerów, komików oraz zwierząt (tresura oparta na systemie kar i przemocy sprawia, że coraz więcej krajów zabrania występów cyrkowych z udziałem zwierząt). W dźwiękowej książeczce Pakuś i orkiestra cyrkowa zwierzęta odgrywają zupełnie inną rolę. Jaką? Lektura wszystko wyjaśni.

Pakuś już z oddali słyszy muzykę. Przyspieszył kroku – przecież nie może przejść obojętnie. Musi wejść do namiotu, gdzie właśnie odbywa się próba przed wieczornym pokazem umiejętności cyrkowych. Wszedł i nie pożałował. Niemal zachłysnął się różnorodnością doznań. Kto to gra na flecie tak pięknie, jakby ptaszki śpiewały? (nawet gęsi wsłuchują się z zachwytem). Jak to możliwe, że na klarnecie gra struś w czerwonych kozakach, żaba dmie w puzon, hipopotam w tubę, a pudel gra na banjo? Pakuś ma też okazję przespacerować się po linie. Hmmm… gdyby nie dźwięki wydawane przez grającego na trąbce słonia, Pakuś na pewno by nie spadł. Dobrze chociaż, że doskonale bawi się podczas skoków na trampolinie i trapezie. Dobrze też, że nie wylądował na werblu albo talerzach. No i jeszcze ten taniec do rytmu z suzofonem oraz występ przy wtórze bębna basowego. A na koniec – orkiestra cyrkowa w pełnym składzie. Szaleństwo na arenie! Nie mówiąc już o czarującej Pakusia trapezistce (przy wygrywanej przez sowę czarującej melodii na saksofonie). Cóż za różnorodność doznań!

Książeczka Pakuś i orkiestra cyrkowa jest wprawdzie kierowana do dzieci od trzeciego roku życia, jednak przy lekturze bawić się będą i dorośli. Z zapisanym na barwnych kartkach prostym tekstem Magali le Huche doskonale współgrają (niczym instrumenty w orkiestrze cyrkowej) ilustracje autorki. Wbudowany moduł dźwiękowy (wraz z baterią oraz instrukcją działania) zaopatrzony został w ikonki obrazujące instrumenty muzyczne, a ich rozmieszczenie na powierzchni modułu odpowiada umiejscowieniu ikonek na poszczególnych kartkach. Dźwięki słyszane przy naciśnięciu ikonek układają się w konkretne melodie (lista utworów zamieszczona została na końcu książeczki). Pomocą służy zestawienie instrumentów wykorzystanych w opowieści (poprzez lekturę dziecko poznaje ich nazwy oraz uczy się je rozpoznawać po dźwiękach i wyglądzie), które może zostać przez rodziców wykorzystane do pracy z dzieckiem (nauka poprzez zabawę: dopasowywanie instrumentów do zobrazowanych na kolejnych kartach historyjki wydarzeń w cyrku).

Książeczka Wydawnictwa Kumkamy bez wątpienia spełni oczekiwania dzieci i dorosłych.

Tagi:

Kup książkę Pakuś i orkiestra cyrkowa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Pakuś i orkiestra cyrkowa
Książka
Inne książki autora
Jejku-Jejku chce coś zmienić
Magali le Huche0
Okładka ksiązki - Jejku-Jejku chce coś zmienić

Pierwszy tom przygód sympatycznego dziobaka Jejku-Jejku i jego przyjaciół. Kartonowa książka z otwieranymi okienkami. Jejku-Jejku ma ochotę przemalować...

Pakuś i orkiestra
Magali le Huche0
Okładka ksiązki - Pakuś i orkiestra

Pakuś aż podskakuje z radości. Wieczorem w lesie odbędzie się koncert. Muzycy są już w drodze i umilają sobie czas grą na instrumentach. Razem z Pakusiem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Anna Bichalska ;
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy