Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-11-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7420-814-7
Liczba stron: 32

Ocena: 6 (1 głosów)

Recenzja: Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1

Recenzuje: Damian Kopeć

Labirynty na wesoło

Wesołe labirynty - dla których zeszyt numer 1. stanowi tylko początek drugiej serii – to propozycja dla dzieci w wieku od czterech lat wzwyż. Oczywiście zadania tu zawarte mogą rozwiązywać zdolne dzieci młodsze. Na każdej stronie książeczki znajdziemy jeden labirynt do przejścia. Chodzi o to, by z „punktu A” przejść do „punktu B”. Punktami mogą być rycerz i miecz, który musi on odzyskać czy motocyklista i dom, do którego chce on powrócić. Labirynty mają różną formę graficzną: pojedynczych linii czy dwuwymiarowych ścieżek, są jednopoziomowe lub mają wielopoziomowe przecięcia. Mogą zawierać się w kwadratach, kołach czy mniej jednoznacznych figurach. Są kolorowe, urozmaicone, o różnych stopniach trudności. Pomagają ćwiczyć pamięć, rozwijają logiczne myślenie, poprawiają koncentrację. Uczą dziecko dokładności, zwracania uwagi na detale, odkrywania metod rozwiązywania zadań podobnego typu. Myślę, że można je wykorzystać zarówno do pracy z dzieckiem w domu, jak i w większej grupie.

W zeszycie numer dwa pojawiają się również bardziej zróżnicowane zadania – na przykład poszukiwanie dróg z kilku „punktów” do kilku „punktów”, na przykład dopasowujemy danego pieska do jego właściciela lub rozplątujemy smycze, które trzyma w ręce pan Fabian – tak, by dowiedzieć się, na której smyczy prowadzony jest jeden z kilku piesków.

Labirynty są przygotowane w zabawnej konwencji, rysunki wykonane z poczuciem humoru. Zeszyty z serii Wesołe labirynty to dobra propozycja dla przedszkolaków. Wdrożą je do rozwiązywania zadań logicznych, przygotują do wyzwań matematycznych, które są jeszcze przed nimi. Nie wymagają wiedzy i szczególnych umiejętności, raczej spostrzegawczości lub metodycznego podejścia do problemu. Dziecko po poinstruowaniu może rozwiązywać je samodzielnie.

Tagi: Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1, Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1 recenzja, Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1 książka, Aleksandra Golecka-Mazur Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1, Aleksandra Golecka-Mazur recenzja, Aleksandra Golecka-Mazur książka, Aleksandra Golecka-Mazur

Kup książkę Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1
Inne książki autora
Wesołe labirynty 2 (4-6 lat)
Aleksandra Golecka-Mazur0
Okładka ksiązki - Wesołe labirynty 2 (4-6 lat)

Ćwiczą koncentrację, wzmacniają pamięć i uczą logicznego myślenia....

250 smoczych zagadek
Aleksandra Golecka-Mazur0
Okładka ksiązki - 250 smoczych zagadek

Smoki pożerały owce, straszyły królewny i walczyły z rycerzami? Uhm… chyba tylko w bajkach! Tak naprawdę nie skrzywdziłyby nawet muchy (o owcach...

Recenzje miesiąca
Wszechświaty
Leonardo Patrignani
Wszechświaty
Chłopak z Francji
Hilary Freeman
Chłopak z Francji
Święta dobrych życzeń
ks. Jan Twardowski
Święta dobrych życzeń
Franek i miotła motorowa
Agnieszka Frączek
Franek i miotła motorowa
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy