Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-11-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7420-814-7
Liczba stron: 32

Ocena: 6 (1 głosów)

Recenzja: Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1

Recenzuje: Damian Kopeć

Labirynty na wesoło

Wesołe labirynty - dla których zeszyt numer 1. stanowi tylko początek drugiej serii – to propozycja dla dzieci w wieku od czterech lat wzwyż. Oczywiście zadania tu zawarte mogą rozwiązywać zdolne dzieci młodsze. Na każdej stronie książeczki znajdziemy jeden labirynt do przejścia. Chodzi o to, by z „punktu A” przejść do „punktu B”. Punktami mogą być rycerz i miecz, który musi on odzyskać czy motocyklista i dom, do którego chce on powrócić. Labirynty mają różną formę graficzną: pojedynczych linii czy dwuwymiarowych ścieżek, są jednopoziomowe lub mają wielopoziomowe przecięcia. Mogą zawierać się w kwadratach, kołach czy mniej jednoznacznych figurach. Są kolorowe, urozmaicone, o różnych stopniach trudności. Pomagają ćwiczyć pamięć, rozwijają logiczne myślenie, poprawiają koncentrację. Uczą dziecko dokładności, zwracania uwagi na detale, odkrywania metod rozwiązywania zadań podobnego typu. Myślę, że można je wykorzystać zarówno do pracy z dzieckiem w domu, jak i w większej grupie.

W zeszycie numer dwa pojawiają się również bardziej zróżnicowane zadania – na przykład poszukiwanie dróg z kilku „punktów” do kilku „punktów”, na przykład dopasowujemy danego pieska do jego właściciela lub rozplątujemy smycze, które trzyma w ręce pan Fabian – tak, by dowiedzieć się, na której smyczy prowadzony jest jeden z kilku piesków.

Labirynty są przygotowane w zabawnej konwencji, rysunki wykonane z poczuciem humoru. Zeszyty z serii Wesołe labirynty to dobra propozycja dla przedszkolaków. Wdrożą je do rozwiązywania zadań logicznych, przygotują do wyzwań matematycznych, które są jeszcze przed nimi. Nie wymagają wiedzy i szczególnych umiejętności, raczej spostrzegawczości lub metodycznego podejścia do problemu. Dziecko po poinstruowaniu może rozwiązywać je samodzielnie.

Tagi: Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1, Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1 recenzja, Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1 książka, Aleksandra Golecka-Mazur Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1, Aleksandra Golecka-Mazur recenzja, Aleksandra Golecka-Mazur książka, Aleksandra Golecka-Mazur

Kup książkę Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Plac tajemnic 2. Wesołe labirynty 1
Inne książki autora
Krzyżówki obrazkowe 2. (6-9 lat)
Aleksandra Golecka-Mazur0
Okładka ksiązki - Krzyżówki obrazkowe 2. (6-9 lat)

Rozwijają słownictwo, ćwiczą umiejętność pisania wyrazów, pomagają się skoncentrować i wzmacniają pamięć....

Wesołe labirynty 1 (4-6 lat)
Aleksandra Golecka-Mazur0
Okładka ksiązki - Wesołe labirynty 1 (4-6 lat)

Ćwiczą koncentrację, wzmacniają pamięć i uczą logicznego myślenia....

Recenzje miesiąca
Róże w garażu
Agnieszka Tyszka
Róże w garażu
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra
Czarne serce
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Meandry miłości
Zakochane Trójmiasto
praca zbiorowa;
Zakochane Trójmiasto
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy