Recenzja książki: Po prostu tata

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Ojciec dla dziecka jest osobą, bez której życie byłoby niepełne. Pomimo tego, że jego rola jest odmienna od matczynej, obecność kochającego ojca w rodzinie czyni życie ciekawym i radosnym. Książka Po prostu Tata pokazuje, jak przez dziecko odbierana jest relacja z ojcem oraz jaki ma ona wpływ na rozwój jego osobowości.

Bohaterem siedmiu wzruszających historii są ojcowie. I każdy z nich jest wyjątkowy. Tata Tomka w ważnym momencie swego życia pokazał, jak bardzo jest odważny. Mały Armen przeżył trzęsienie ziemi o niespotykanej sile, ponieważ tata wyciągnął go z ruin szkoły. Tata Jasmin nie miał najmniejszego problemu z przytuleniem i otarciem łez, Franka i Maćka – znalazł czas, by ścigać tęczę, a Antosię w czerwonej kurteczce tata własnym ciałem osłonił przed narwanym bykiem Bzikiem, który ważył osiemset kilogramów i cieszył się złą sławą. Pięciomiesięczna Anielka spokojnie zasnęła, czując bliskość swojego ojca, natomiast Borys latarką otrzymaną od taty, mógł – niczym mieczem świetlnym – przygwoździć do ściany każde straszydło (czerwony filtr w latarce dawał efekt tańczącego promienia z wyznaniem miłości). Treść książeczki Renaty Piątkowskiej w prosty sposób pokazuje, że rola ojca jest szczególnie istotna.

Po prostu Tata to zbiór zapadających w pamięć opowiadań dla dzieci od szóstego roku życia. Napisane zostały w sposób ciekawy, prostym językiem i uzupełnione barwnymi ilustracjami Magdaleny Pilch. Skupiając uwagę na ojcowskiej więzi, pomagają odnaleźć miejsce w relacji ojciec-dziecko oraz dziecko-ojciec. A ponieważ podstawową potrzebą każdego dziecka jest poczucie miłości i akceptacji ze strony ojca, opowiedziane historie (o odwadze, poświęceniu, prawdomówności oraz wytrwałości i miłości) potwierdzają, że godny zaufania tata wzmacnia w swoim dziecku poczucie własnej wartości. Dzięki temu dziecko odnajdzie w ojcu oparcie i schronienie, a także potraktuje go jako obrońcę i przyjaciela.

Publikacja Wydawnictwa Literatura podaje przykłady ojców troszczących się o swoje dzieci, opiekujących się nimi, martwiących się ich problemami i radujących osiągnięciami, ojców, którzy z miłości do dzieci gotowi są dać z siebie wszystko. A dzieci – wdzięczne za ojcowską miłość – współuczestniczą w tworzeniu najlepszych więzi rodzinnych. Warto po książkę Renaty Piątkowskiej sięgnąć jak najszybciej.

Tagi: bóg

Kup książkę Po prostu tata

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Po prostu tata
Książka
Po prostu tata
Renata Piątkowska
Inne książki autora
Mruk, opowiadania o kotkach, kotach i kociskach
Renata Piątkowska0
Okładka ksiązki - Mruk, opowiadania o kotkach, kotach i kociskach

Kota nie oszukasz - jak poczuje dobrego człowieka, to przyjdzie. Będzie przyjazny, cierpliwy, aż ukoi płacz dziecka. Kot wie, że trzeba zawiadomić domowników...

Twardy orzech do zgryzienia
Renata Piątkowska0
Okładka ksiązki - Twardy orzech do zgryzienia

Pogodne, pełne humoru i pouczające opowiadania o sytuacjach, które mogą przydarzyć się każdemu dziecku, a łączy je jedno: trzeba się zmierzyć się z problemem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy