Recenzja książki: Puk Puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Ponieważ tematy związane z seksualnością należy traktować z największą powagą, nie można lekceważyć niczego, nawet pytań stawianych przez najmłodszych. Z pomocą rodzicom dzieci w wieku powyżej trzeciego roku życia przychodzi Wydawnictwo Mamania, oddając do ich rąk książeczkę Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy. Warto się z nią zapoznać, bowiem podane przez Jo Witek treści w znacznym stopniu wspomogą rodzicielski przekaz.

Starsza siostra z niecierpliwością czeka na narodzenie młodszej (oj, przyjdzie jej trochę poczekać). Nie szkodzi, że jej nie widzi. Doskonale sobie radzi, snując egzystencjalne rozważania dotyczące wszystkiego, co dzieje się W brzuchu naszej mamy. A są to rzeczywiście istotne kwestie: rozwój dziecka, jego wygląd, sposób poruszania się i odżywiania, widoczne na zewnątrz ruchy, a także czas ciąży oraz pojawienie się dziecka na świecie. Chociaż uzyskane odpowiedzi nie pochodzą z ust młodszej siostry, to i tak rodzice z powodzeniem mogą je wykorzystać w rozmowach ze swoimi pociechami. A ponieważ z dziećmi trzeba rozmawiać o seksualności na ich poziomie rozwoju, omówione w książeczce zagadnienia doskonale spełnią rodzicielskie oczekiwania (wiele mówiący podtytuł W brzuchu naszej mamy wskazuje na rysujące się możliwości oraz osiągnięte efekty przeprowadzonych rozmów).

Książeczka została dopracowana do ostatniego szczegółu i pięknie wydana. Na poszczególnych stronach znalazły się ruchome okienka, przez które czytelnik dojrzy dziecko (w różnych pozycjach) ukryte W brzuchu naszej mamy. Duży format, twarda okładka (z okrągłym okienkiem umożliwiającym dojrzenie dziecka śpiącego w brzuchu mamy), sztywne kartki, różnorodna czcionka i zróżnicowane odstępy między wierszami to dodatkowe atuty lektury. Przekaz wspomagają miłe dla oka, zabawne oraz sympatyczne ilustracje autorstwa Christiny Roussey (części ruchome są wielobarwne, natomiast pozostałe elementy graficzne to szkice odzwierciedlające emocje, wrażenia i zachowania).

Warto, by po doskonałą publikację Wydawnictwa Mamania sięgnęli zwłaszcza rodzice dzieci w wieku 3-6 lat. Pomoże im ona nie tylko znaleźć satysfakcjonujące odpowiedzi na zadawane przez najmłodszych „kłopotliwe” pytania, ale także przygotować je na przyjęcie (bez uczucia zazdrości) młodszego rodzeństwa.

Kup książkę Puk Puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Puk Puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy
Inne książki autora
W moim sercu
Jo Witek0
Okładka ksiązki - W moim sercu

Dziś otworzę szeroko drzwi do mojego serca i zobaczymy, co się w nim kryje. Radość, smutek, odwaga, gniew - w każdym sercu mieszka wiele uczuć. "W...

Moje małe strachy. Księga odwagi
Jo Witek0
Okładka ksiązki - Moje małe strachy. Księga odwagi

Małe dzieci czasem boją się ciemności, dziwnych kształtów, dźwięków, wymyślonych potworów i zwierząt. Razem z bohaterką znaną z bestsellerowych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje