Recenzja książki: Rok w lesie

Recenzuje: Anna Globisz

Zapraszam Was dziś do świata przyrody, widzianej przez pryzmat każdej z pór roku. Wejdziemy do lasu, w którym spędzimy cały rok.

Każda odwrócona kartka to kolejny miesiąc i kolejna historia. Na kolejnych stronach znajdziemy informacje o tym, co robią zwierzęta, kogo można spotkać podczas wędrówek po lesie, a także szereg innych ciekawostek.

Książka wydana jest przepięknie – barwne strony urzekają, zwierzęta ukazane są w ruchu, z często zabawnymi minami – to zaś przykuwa uwagę dziecka i zachęca do eksplorowania otaczającego je świata. Tym bardziej, że na każdej ze stron znajdziemy okienko, które trzeba zbadać. A może wyskoczyć z niego może tak naprawdę wszystko – ptak wysiadujący jaja, skryta głęboko pod ziemią dżdżownica, wygodnie umoszczony w swej norce kret i wiele, wiele innych.

Ponadto do niektórych stron dołączone są miniksiążeczki, a w nich znajdziemy instrukcje, pomagające w rozpoznaniu śladów zwierząt, rodzajów ich legowisk i nie tylko.

Książka jest wydana przepięknie, z ogromną starannością edytorską. 

Kup książkę Rok w lesie

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Rok w lesie
Książka
Rok w lesie
Petra Bartíková
Inne książki autora
Rok w ogrodzie
Petra Bartíková0
Okładka ksiązki - Rok w ogrodzie

Gdzie zimują ważki? Czy osy mieszkają w hotelach? Kiedy kwitną tulipany i narcyzy? Zobacz, jak zmienia się przyroda przez cały rok – wiosną, latem...

Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje