Recenzja książki: Różaniec z Maryją

Recenzuje: Damian Kopeć

Modlitwa różańcowa dla dzieci

Różaniec to niezwykła modlitwa, łącząca proste zasady ze złożonością medytacji. Modlitwa dla każdego. Codziennie odmawiał ją Jan Paweł II, dla którego była stałym punktem każdego dnia. Różaniec jest kontemplacją ziemskiego życia Jezusa, widzianego oczami Jego matki, Maryi. Taką optykę przyjęła również autorka Różańca z Maryją. Czytając książkę, można odnieść wrażenie, jakby sama Maryja opowiadała o ważnych epizodach z życia swojego Syna.

Krótko omówiony został w książce sposób odmawiania Różańca. Następnie każdej z dwudziestu tajemnic różańcowych poświęcono dwie strony. Jedną z tekstem, drugą z ilustracją odnoszącą się do danej tajemnicy. Słowa włożone w usta Maryi nie zawsze są bardzo proste. Choć książka skierowana jest zasadniczo do dzieci, fragmenty mogą  wymagać czasami pomocy kogoś starszego. Wyjaśnień. Podobnie zresztą ilustracje. Słowa i obrazy są mocno osadzone w Ewangeliach, zawierają cytaty z nich. Ilustracje są dynamiczne, kolorowe, z żywymi kolorami i podkreślającymi elementy wyrazistymi konturami. Są realistyczne i nie zostały sztucznie złagodzone, na pewno nie dziecinne. Bezpośrednie teksty powinny przemawiać do wyobraźni dziecka i ułatwiać mu rozważanie kolejnych tajemnic.

Różaniec z Maryją jest dobrym wprowadzeniem do głębszego zanurzenia się w modlitwę różańcową, poznania jej i zrozumienia. Wprowadzeniem sięgającym do podstawowych treści, które ona niesie.

Kup książkę Różaniec z Maryją

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Różaniec z Maryją
Książka
Różaniec z Maryją
Angela M. Burrin