Recenzja książki: Sekcja legalnych morderców. Preludium

Recenzuje: Patryk Obarski

Do czego zdolny jest człowiek, który nie ma już nic do stracenia? Odpowiedzi na to pytanie w swojej debiutanckiej powieści poszukuje Krzysztof Neus. 

Henry McGregor ma ambitny cel, którego realizacja wydaje się być zaplanowana w każdym szczególe. Wynajmuje prywatny transportowy samolot, którym przewozi tanich najemników, gotowych do pracy w ekstremalnych warunkach, dociera do Amazonii, buduje robotniczą osadę i robi wszystko, by zdobyć  cenne złoto należące do ludu Inków.

Początkowo ekspedycja realizowana jest zgodnie z planem, jednak wkrótce McGregor przekonuje się, że nie obędzie się bez poważnych komplikacji. Okazuje się, że jeden z najemników jest sprytniejszy, niż się spodziewano i planuje przewrót przeciwko szefowi nielegalnej wyprawy po złoto. 

Niebawem poszukiwanie złota zamieni się w swoistą grę pomiędzy zbuntowanym niewolnikiem a chciwym McGregorem. Od tego, kto wygra, zależy życie skazanych na niewolniczą pracę garimpeiros

Sekcja legalnych morderców. Preludium to ciekawie napisana opowieść, której fabuła dorównuje dobrym filmom przygodowym, a kryminalna intryga – rasowym thrillerom. 

W swojej debiutanckiej powieści Krzysztof Neus zabiera nas w podróż do tropikalnej Amazonii. Czyni to z wprawą rasowego przewodnika, pokazując nie tylko niebezpieczeństwa czyhające w brazylijskiej dziczy, ale także historię, która związana jest z legendą o bogactwie Inków. 

Motyw poszukiwania skarbów jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w kulturze popularnej. Z tego samego pomysłu korzysta także autor Preludium, robiąc to w sposób atrakcyjny dla czytelników. Autor przekonuje, że największym zagrożeniem dla poszukiwaczy skarbów nie jest natura czy „pułapki” zastawione przez pradawne plemiona, ale my sami – owładnięci potrzebą wzbogacenia się czy odkrywania. 

Krzysztof Neus balansuje na granicy powieści przygodowej i thrillera. Historyczno-geograficzne wątki pasują do klasycznych powieści podróżniczo-przygodowych, a elementy kryminału sprawiają, że fabuła staje się jeszcze bardziej atrakcyjna, zaś odkrywanie i eksplorowanie zapomnianego świata, którego nie można znaleźć na mapach, staje się naprawdę niebezpieczne.

Preludium ma w sobie coś z kultowych opowieści o Atlantydzie, ale także i filmów z udziałem Indiany Jonesa. To ekscytująca opowieść, w której naprawdę wszystko może się zdarzyć. Książka Krzysztofa Neusa to sprawnie napisany debiut, który może okazać się naprawdę trafną propozycją dla wszystkich fanów filmów sensacyjnych, ale także dla miłośników opowieści o zdobywaniu złota i europejskich podbojach.

Tagi:

Kup książkę Sekcja legalnych morderców. Preludium

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Sekcja legalnych morderców. Preludium
Książka
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy