Recenzja książki: Slow life w wielkim mieście

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Do prawidłowego funkcjonowania potrzebna jest aktywność, która winna być jednak wolna od ciągłego zagonienia, notorycznego braku czasu, narastającego stresu, pogłębiającego się zmęczenia i coraz trudniejszego do zniesienia bólu głowy. Jak tego dokonać? Zadowalające odpowiedzi czytelnik znajdzie w publikacji Wydawnictwa Sensus Slow life w wielki mieście. Krótko mówiąc: czas na lekturę.

Natalia Kraus, twórczyni cieszących się dużym powodzeniem warsztatów i sesji coachingowych (zwłaszcza dla przemęczonych oraz zapracowanych), nie zostawia czytelnika bez pomocy. Opierając się na własnym doświadczeniu oraz posiłkując się osiągnięciami wielu specjalistów z dziedziny psychologii, socjologii, terapii zajęciowej, a także wynikami badań i obserwacji lekarskich oraz doświadczeniami myślicieli Wschodu, podaje (niemalże jak na tacy) gotowy plan działania. Przedstawia opracowane przez siebie podstawowe zasady życia slow (wewnętrzny spokój bez względu na czas, miejsce i okoliczności) na co dzień w dużym mieście (Złota Recepta na codzienne slow). Swoje rozważania Natalia Kraus koncentruje na życiu slow w pracy i w domu, w relacjach oraz finansach, w modzie, urodzie i zdrowiu. Nie brakuje propozycji dodatkowych, które związane są z medytacją, jogą, ajurwedą, minimalizmem i metodami sprzątania, odłączeniem od internetu, przeprowadzką na wieś oraz innymi małymi przyjemnościami.

Publikacja Wydawnictwa Sensus jest wyczerpującym poradnikiem z wiadomościami usystematyzowanymi. Obok treści zwartej wiele miejsca zajmują ćwiczenia, wyzwania, sprawdzone pomysły na prostsze, łatwiejsze, przyjemniejsze i szczęśliwsze życie, przydatne wskazówki, praktyczne porady, konkretne propozycje, uwagi, inspirujące cytaty, pytania oraz ciekawe wywiady. Są liczne przykłady z życia autorki, wyliczenia, wypunktowania, ramki, urywki utworów literackich, wyjaśnione zwroty angielskie i japońskie, barwne fragmenty poszczególnych stron oraz miejsca na notatki. Przejrzystości dodaje różnorodna czcionka. Pomocą służą kolorowe zdjęcia, przypisy, adresy stron internetowych, a także podana w formie przydatnych gadżetów bibliografia (książki, aplikacje, listy zadań, linki, muzyka).

Wiedza zawarta w poradniku Slow life w wielkim mieście jest oparta na doświadczeniach warsztatowych. Przeznaczona została dla tych, którym marzy się wewnętrzny spokój, autentyczna swoboda oraz radość z chwili obecnej. I to koniecznie bez bólu głowy!

Kup książkę Slow life w wielkim mieście

Zobacz opinie o książce Slow life w wielkim mieście