Recenzja książki: Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Ortografia, będąca zbiorem konkretnych zasad, regulujących sposób zapisu słów za pomocą liter alfabetu lub innych symboli, tylko na pozór jest trudna do opanowania. To, co podczas nauki szkolnej wydaje się niezwykle trudne i nudne, z książką Joanny Krzyżanek bez wątpienia okaże się łatwe i przyjemne. Powód jest prosty: Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek daje czytelnikowi nie tylko mnóstwo radości, ale przede wszystkim - wskazówek praktycznych.


Autorka w sposób interesujący zwraca się do tych, którzy chcą (lub muszą) jak najszybciej opanować złożone zasady polskiej pisowni. Każdej literze alfabetu zostało przyporządkowane ciekawe opowiadanie, zawierające mnóstwo wyrazów sprawiających gramatyczne trudności oraz ułożone w porządku alfabetycznym słowa, których zapamiętanie stanowi nie lada problem. W zestawieniu wyrazów znalazły się rzeczowniki (przy niektórych podano końcówki liczby mnogiej), czasowniki odmieniane w różnych kategoriach gramatycznych, natomiast w nawiasach podano zaimek zwrotny „się”. Dzięki pomysłowej Cecylce Knedelek pisownia słów skomplikowanych przestaje być straszna.


Oddany do rąk czytelnika Słowniczek ortograficzny z pewnością spotka się z aprobatą młodego czytelnika. Ponieważ – jak wynika z treści – okazał się on niezwykle pomocny dla mieszkańców Starego Knedelkowa: pani Ludmiły, pana Alojzego, Joasi, bliźniaczek Lusi i Luci oraz Antka, bez wątpienia przyda się również każdemu z nas. Doskonałym elementem uzupełniającym jest Dodatek dla Gąski Walerki, zawierający wykaz najczęściej używanych skrótów, a także ułatwiający zrozumienie nazw geograficznych, barw, kolejno następujących po sobie liczb, zbiorów, dni tygodnia, miesięcy, pór dnia i roku oraz godzin i świąt.


Kolejna z serii przepiękna książka o sympatycznej Cecylce Knedelek została opublikowana nakładem wydawnictwa Jedność. Pozycja ta nie tylko bawi, ale przede wszystkim - uczy. Napisana w sposób ciekawy i bardzo zabawny, stanowi lekturę niezwykle pociągającą. Dowcipne, kolorowe ilustracje, których autorem jest Zenon Wiewiurka, są adekwatne do ogromu zamieszczonych treści. Przyciągając wzrok czytelnika, ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie. Gruba okładka umożliwia wielokrotne sięganie po lekturę. Wszystko to sprawia, że Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek szybko stanie się elementem niezwykle pomocnym w przyswajaniu skomplikowanych zasad pisowni. Posłuży nie tylko dzieciom, stanowi bowiem nieodzowną pomoc dydaktyczną dla rodziców, ale i dla nauczycieli języka polskiego. Pozostaje już tylko życzyć owocnej nauki.

Kup książkę Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek
Książka
Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek
Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka
Inne książki autora
Smaczny elementarz Cecylki Knedelek
Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka0
Okładka ksiązki - Smaczny elementarz Cecylki Knedelek

Któż by nie chciał nauczyć się czytać! Trudno się więc dziwić, że Gąska Waleria też o tym marzyła! Chciała poznać wszystkie małe i wielkie litery, bo choć...

Cecylka Knedelek i kanapki z kanapy
Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka0
Okładka ksiązki - Cecylka Knedelek i kanapki z kanapy

Cecylka Knedelek i gąska Waleria siedziały właśnie w swoim przytulnym salonie na swej wygodnej zielonej kanapie, gdy nagle, czy dacie wiarę, obie dokładnie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy