Recenzja książki: Spacerem po metropoliach

Recenzuje: Justyna Gul

New York, New York

Start spreading the news / I am leaving today / I want to be a part of it / New York, New York – śpiewała Liza Minelli w filmie Mertina Scorsese. Choć piosenka ta zyskała popularność dzięki wykonaniu Franka Sinatry, to samego Nowego Jorku reklamować nie trzeba. City of New York, New York, New York City – niezależnie od tego, jak nazwiemy jedno z najbardziej zaludnionych miejsc na świecie, wszyscy wiedzą, że podróż do tego miasta marzeń to przygoda, której nie zapomina się nigdy. Chinatown, Manhattan, legendarna Piąta Aleja, Greenwich Village i, oczywiście, Times Square – to wszystko stanowi kwintesencję Ameryki. Zobaczyć Nowy Jork i umrzeć – można by rzec.

Najlepiej jednak zobaczyć Nowy Jork z przewodnikiem, wyciągnąć się leniwie w Central Parku, odwiedzić zaułek Patchin Place gdzie mieszkał poeta E.E. Cummings, wstąpić na cappuccino do przytulnej Café Reggio, w której bywał Jack Kerouac czy marzyć o własnych złotych sztabkach na Wall Street. A skoro z przewodnikiem, to najlepiej autorstwa Katherine Cancili Spacerem po Nowym Jorku. Największe atrakcje miasta. To piętnaście opisanych krok po kroku tras spacerowych, dzięki którym nawet nowicjusz będzie mógł wędrować po mieście niczym wieloletni jego mieszkaniec. Niezależnie od tego, czy mamy zamiar zatrzymać się w Nowym Jorku na weekend, czy też na dłużej, czy planujemy samotną wyprawę, czy też wraz z dziećmi, przewodnik National Geographic zabiera nas w te miejsca, które obejrzeć warto, a nawet trzeba.

Kieszonkowe wydanie zawiera propozycje krótkich tras, które pozwolą poznać miasto Lotem błyskawicy. Czeka nas zatem Dzień w Nowym Jorku, kiedy zwiedzimy Empire State Building – najwyższy wieżowiec w mieście, Fifth Avenue z jej markowymi sklepami, modną SoHo i zjemy posiłek na Times Square. Jeśli dysponujemy większą ilością czasu, możemy zdecydować się na Weekend w Nowym Jorku i zwiedzanie najpopularniejszych atrakcji miasta przeplatane odpoczynkiem w Central Parku.

W przewodniku znajdziemy również opisy dłuższych tras, prowadzących od Dolnego Manhattanu oraz East Village i Greenwich Village, aż po Wzgórza Waszyngtona i Harlem, jak również Brooklyn wraz z najważniejszymi informacjami o obiektach znajdujących się na trasie zwiedzania i rekomendacjami - czyli naciekawszymi, wartymi szczególnej uwagi miejscami na mapie Nowego Jorku.

Poznamy różne oblicza miasta, rejon po rejonie, w zależności od tego, czy pasjonują nas zakupy, historyczne zabytki, sztuka nowoczesna, czy też po prostu ludzie. Odrobinę relaksu zapewnią nam miejsca położone tuż przy zaplanowanych trasach zwiedzania, w których można odpocząć – niewielkie parki, zieleńce czy wielkie przestrzenie publiczne, jak Rockefeller Plaza. Po planach tras pojawiają się też wskazówki dotyczące ewentualnych zmian tras bądź ich uzupełnieia o dodatkowe obiekty, a także dane dotyczące pobliskich restauracji i kawiarni, w których można odpocząć przez chwilę, delektując się dobrą kawą czy smacznym posiłkiem.

Spacerem po Nowym Jorku. Największe atrakcje miasta to wspaniały kompan i nieodzowny towarzysz wyprawy do Nowego Jorku. Znajdziemy w przewodniku wszytsko, co jest potrzebne, by wspaniale spędzić czas w tym zjawiskowym mieście, zwiedzając przy tym tyle zabytków, ile tylko zdołamy w granicach posiadanego czasu, ale nie zapominając przy tym o odpoczynku czy dobrej zabawie.

Kup książkę Spacerem po metropoliach

Zobacz opinie o książce Spacerem po metropoliach
Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna w zadaniach
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna w zadaniach

Niniejszy dwuczęściowy podręcznik rachunku prawdopodobieństwa statystyki matematycznej przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów uczelni technicznych;...

Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 10. Świat olśniony pontyfikatem
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 10. Świat olśniony pontyfikatem

Najnowszy album z "Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II". Fotokronika przedstawia wydarzenia z dziesiątego roku Pontyfikatu Ojca Świętego - od 16...