Recenzja książki: Sprzedawca szczęścia

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Będąc jednym z tematów filozoficznych dyskusji, szczęście zmusza do zastanowienia się nad sensem ludzkiego życia. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Adamada Sprzedawca szczęścia zachęca do kierowania się w życiu prawdą, dobrem i pięknem, do przeżywania go w sposób mądry i twórczy, co uczyni je sensownym oraz wartościowym.

Pan Gołąb zaparkował swoją furgonetkę, której półki szczelnie zastawił słoikami ze szczęściem. Te szklane naczynia mają różną wielkość: są duże i małe, są miniaturowe, a nawet rodzinne w postaci sześciopaków. Ciekawe, które z nich cieszyć się będą największym powodzeniem? Czy w ogóle znajdą się jacyś chętni? Ważne są też handlowe zasady, a te obowiązują każdego bez wyjątku: prawa do zniżki nie ma nawet pan Pierwiosnek, który przecież – jak to lubiący słońce pierwiosnek – już i tak jest szczęśliwy. Dlaczego nie może się targować? A inni? Oczywiście, że ustawili się w kolejce. Tłumnie przybyli po szczęście. Zjawiła się pani Przepiórka, przyleciały panie: Strzyżykowa, Sikorkowa, Dudkowa oraz staruszka – pani Gilowa, która kupiła za ostatnie grosze maleńki słoiczek dla ukochanych wnuków. Dobrze, że wystarczyło dla wszystkich! Ale zaraz… co z panem Bażantem, uważającym szczęście w słoiku za głupotę i z panem Szpakiem, artystą bojącym się, że zawartość słoika zniszczy jego aspiracje?

W Sprzedawcy szczęścia Davide Calì pokazał czytelnikowi, jak wielką wartość szczęście posiada. Posługując się ptasimi bohaterami, autor przekonuje, że szczęście się mnoży, gdy się nim dzieli z innymi. Towarzyszące szczęściu uczucie radości warte jest starań, a brak zniżek i możliwości targowania się potwierdza, że szczęście warte jest pełnej ceny! Nie brakuje w lekturze ciepła i mądrości, co sprawia, że wczytując się w jej treść, zatęsknić można za tym, co piękne i szlachetne. Przyciągająca jest również szata graficzna: duże, wyraźne, z postaciami o sympatycznych twarzach i łagodnym spojrzeniu ilustracje cechują się stonowanymi kolorami. Duży format książki, twarda okładka oraz sztywne kartki zachęcają do częstego sięgania po lekturę. Prosty język przekazu dostosowany został do wieku odbiorców.

Książka Sprzedawca szczęścia przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, przecież poruszony w niej problem poszukiwania szczęścia ważny jest dla każdego człowieka.

Tagi: Davide Cali Marco Soma Sprzedawca szczęścia Adamada

Kup książkę Sprzedawca szczęścia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Sprzedawca szczęścia
Książka
Inne książki autora
Nie odrobiłem lekcji, bo...
Davide Cali0
Okładka ksiązki - Nie odrobiłem lekcji, bo...

Błyskotliwie zilustrowany zbiór absurdalnych uczniowskich wymówek. Jeśli jeszcze nie wiesz, dlaczego nie odrobiłeś lekcji, odpowiedź znajdziesz w tej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy