Recenzja książki: Stacja Jagodno. Cisza między dźwiękami

Recenzuje: alison2

Stacja Jagodno już dawno zdobyła serce wielu czytelniczek, nic więc dziwnego, że jej autorka, Karolina Wilczyńska, regularnie dostarcza w kolejnych książkach nowych informacji na temat losów ulubionych bohaterów. Najnowsza część serii nosi tytuł Cisza między dźwiękami i – jak na Wilczyńską przystało – nie brakuje tu smutków, radości, wzruszeń, szeregu ważnych życiowych problemów.

Agata, niegdyś znakomita wiolonczelistka, już od dawna nie sięgała po instrument. Jej kiedyś tak udane życie legło w gruzach i kobiecie bardzo trudno się z tym pogodzić. W Jagodnie pojawi się ktoś, kto poda jej pomocną dłoń. Nie oznacza to jednak sielanki, ale początek żmudnej i często bolesnej pracy nad samą sobą. Również inni bohaterowie powieści nie mogą narzekać na nudę. Tamara i Łukasz, świeżo upieczeni rodzice, muszą odnaleźć się w nowej sytuacji, ale też ponownie odnaleźć drogę do samych siebie. Związek Grzegorza i Lei nieustannie zdaje się balansować na granicy rozpadku. Czy para wreszcie odważy się zawalczyć o wspólną przyszłość?

Lektura książek z serii Stacja Jagodno przypomina kolejne wizyty w dobrze znanym i bardzo ważnym dla nas miejscu. Z przyjemnością dowiadujemy się, co słychać u naszych „starych znajomych", chłoniemy wszelkie nowości, cieszymy się dobrymi nowinami, smucimy, gdy któregoś z naszych „przyjaciół" spotka coś przykrego. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego tomu. Z dużą przyjemnością oddajemy się lekturze kolejnych stron i coraz bardziej przywiązujemy do bohaterów książki.

Karolina Wilczyńska posiadła umiejętność wczuwania się w sytuację drugiej osoby, dzięki czemu jej bohaterowie wydają się być tak wiarygodnymi postaciami. Autorka zręcznie żongluje emocjami, wywołując to smutek, to uśmiech i nieustannie zaskakując czytelników.

Lekkość opowieści i zwyczajne, normalne, bliskie wszystkim kobietom problemy poruszone w książce sprawiają, że w powieści Cisza między dźwiękami każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. Ta książka może przypaść do gustu babci, matce, córce, być może stanie się inspiracją do rodzinnego spotkania i ciekawych dyskusji. 

Tagi:

Kup książkę Stacja Jagodno. Cisza między dźwiękami

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Stacja Jagodno. Cisza między dźwiękami
Książka
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje