Recenzja książki: Stacja Jagodno. Cisza między dźwiękami

Recenzuje: alison2

Stacja Jagodno już dawno zdobyła serce wielu czytelniczek, nic więc dziwnego, że jej autorka, Karolina Wilczyńska, regularnie dostarcza w kolejnych książkach nowych informacji na temat losów ulubionych bohaterów. Najnowsza część serii nosi tytuł Cisza między dźwiękami i – jak na Wilczyńską przystało – nie brakuje tu smutków, radości, wzruszeń, szeregu ważnych życiowych problemów.

Agata, niegdyś znakomita wiolonczelistka, już od dawna nie sięgała po instrument. Jej kiedyś tak udane życie legło w gruzach i kobiecie bardzo trudno się z tym pogodzić. W Jagodnie pojawi się ktoś, kto poda jej pomocną dłoń. Nie oznacza to jednak sielanki, ale początek żmudnej i często bolesnej pracy nad samą sobą. Również inni bohaterowie powieści nie mogą narzekać na nudę. Tamara i Łukasz, świeżo upieczeni rodzice, muszą odnaleźć się w nowej sytuacji, ale też ponownie odnaleźć drogę do samych siebie. Związek Grzegorza i Lei nieustannie zdaje się balansować na granicy rozpadku. Czy para wreszcie odważy się zawalczyć o wspólną przyszłość?

Lektura książek z serii Stacja Jagodno przypomina kolejne wizyty w dobrze znanym i bardzo ważnym dla nas miejscu. Z przyjemnością dowiadujemy się, co słychać u naszych „starych znajomych", chłoniemy wszelkie nowości, cieszymy się dobrymi nowinami, smucimy, gdy któregoś z naszych „przyjaciół" spotka coś przykrego. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego tomu. Z dużą przyjemnością oddajemy się lekturze kolejnych stron i coraz bardziej przywiązujemy do bohaterów książki.

Karolina Wilczyńska posiadła umiejętność wczuwania się w sytuację drugiej osoby, dzięki czemu jej bohaterowie wydają się być tak wiarygodnymi postaciami. Autorka zręcznie żongluje emocjami, wywołując to smutek, to uśmiech i nieustannie zaskakując czytelników.

Lekkość opowieści i zwyczajne, normalne, bliskie wszystkim kobietom problemy poruszone w książce sprawiają, że w powieści Cisza między dźwiękami każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. Ta książka może przypaść do gustu babci, matce, córce, być może stanie się inspiracją do rodzinnego spotkania i ciekawych dyskusji. 

Tagi:

Kup książkę Stacja Jagodno. Cisza między dźwiękami

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Stacja Jagodno. Cisza między dźwiękami
Książka
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje