Recenzja książki: Stella Pikuś i przyjaźń

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Lepiej żyje się temu, kto ma przyjaciela, z nim bowiem łatwiej pokonywać przeszkody dnia codziennego, a także radzić sobie z przeciwnościami losu. Książeczka Stella, Pikuś i przyjaźń, stanowiąc pochwałę dobrych międzyludzkich relacji, zaprasza do działań opartych na poszanowaniu tego, co mądre i piękne.

Nina Lussa w prostych słowach zwraca się bezpośrednio do dzieci w wieku przedszkolnym. W dwóch krótkich historyjkach oddaje głos łapiącej motyle kilkuletniej Stelli, która razem z ochoczo polującym na muchy pieskiem Pikusiem potrafi cieszyć się zwykłym dniem. Każde z opowiadań posiada morał, do pewnego stopnia ukryty, jednak otwarte dziecięce serce jest w stanie bez problemu go dostrzec. Nie szkodzi, że Ananti o karmelkowym kolorze skóry nie rozumie wypowiadanych przez Stellę słów. Przecież uśmiech, wyciągnięta pomocna dłoń i czas poświęcony innym to język zrozumiały przez wszystkich. Mile widziane są jeszcze zgoda, wzajemne zrozumienie, a nawet zapach szarlotki w niedzielne popołudnie. I chociaż posiadanie wszystkich tych cech łatwiejsze jest w dzieciństwie, wcale nie oznacza, że dorosłość może być ich pozbawiona. Wprost przeciwnie: ucząc dziecko odpowiednich zachowań od najmłodszych lat, łatwo osiągnąć pożądane efekty na całe życie.

Najnowsza publikacja Wydawnictwa Literatura to trzeci już tom cyklu Stella i Pikuś. Kończące opowiadania słowa mamy Niny zawierają rady nadające się do natychmiastowego zastosowania. Kolorowe ilustracje autorstwa Beaty Zdęby doskonale uzupełniają tekst: skupiając wzrok czytelnika, cieszą jasnością przekazu, a widoczne na nich sympatyczne postacie przekazują pozytywne emocje. Twarda okładka pozwala na częste sięganie po lekturę bez obawy o szybkie jej zniszczenie. Wszystko to przyciągnie uwagę dzieci od trzeciego roku życia.

Książeczka Stella, Pikuś i przyjaźń warta jest uwagi. Dobrze jest jej treścią się zainteresować i często do niej powracać, by właściwe zachowania w dzieciach utrwalać.

Tagi:

Kup książkę Stella Pikuś i przyjaźń

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Stella Pikuś i przyjaźń
Książka
Inne książki autora
Stella, Pikuś i skarby
Nina Lussa0
Okładka ksiązki - Stella, Pikuś i skarby

Co jest naszym największym skarbem? Czy można dostać na własność cały las? Na czym polega mądrość wody i czy gwiazdy świecą wszędzie tak samo? Odpowiedzi...

Stella, Pikuś i radość
Nina Lussa0
Okładka ksiązki - Stella, Pikuś i radość

Jak odnaleźć radość i czy trzeba jej szukać daleko? A może wystarczy rozwiązać zagadkę małych, wełnianych czapeczek lub po prostu wyciągnąć do kogoś rękę...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy