Recenzja książki: Stella Pikuś i przyjaźń

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Lepiej żyje się temu, kto ma przyjaciela, z nim bowiem łatwiej pokonywać przeszkody dnia codziennego, a także radzić sobie z przeciwnościami losu. Książeczka Stella, Pikuś i przyjaźń, stanowiąc pochwałę dobrych międzyludzkich relacji, zaprasza do działań opartych na poszanowaniu tego, co mądre i piękne.

Nina Lussa w prostych słowach zwraca się bezpośrednio do dzieci w wieku przedszkolnym. W dwóch krótkich historyjkach oddaje głos łapiącej motyle kilkuletniej Stelli, która razem z ochoczo polującym na muchy pieskiem Pikusiem potrafi cieszyć się zwykłym dniem. Każde z opowiadań posiada morał, do pewnego stopnia ukryty, jednak otwarte dziecięce serce jest w stanie bez problemu go dostrzec. Nie szkodzi, że Ananti o karmelkowym kolorze skóry nie rozumie wypowiadanych przez Stellę słów. Przecież uśmiech, wyciągnięta pomocna dłoń i czas poświęcony innym to język zrozumiały przez wszystkich. Mile widziane są jeszcze zgoda, wzajemne zrozumienie, a nawet zapach szarlotki w niedzielne popołudnie. I chociaż posiadanie wszystkich tych cech łatwiejsze jest w dzieciństwie, wcale nie oznacza, że dorosłość może być ich pozbawiona. Wprost przeciwnie: ucząc dziecko odpowiednich zachowań od najmłodszych lat, łatwo osiągnąć pożądane efekty na całe życie.

Najnowsza publikacja Wydawnictwa Literatura to trzeci już tom cyklu Stella i Pikuś. Kończące opowiadania słowa mamy Niny zawierają rady nadające się do natychmiastowego zastosowania. Kolorowe ilustracje autorstwa Beaty Zdęby doskonale uzupełniają tekst: skupiając wzrok czytelnika, cieszą jasnością przekazu, a widoczne na nich sympatyczne postacie przekazują pozytywne emocje. Twarda okładka pozwala na częste sięganie po lekturę bez obawy o szybkie jej zniszczenie. Wszystko to przyciągnie uwagę dzieci od trzeciego roku życia.

Książeczka Stella, Pikuś i przyjaźń warta jest uwagi. Dobrze jest jej treścią się zainteresować i często do niej powracać, by właściwe zachowania w dzieciach utrwalać.

Tagi: bóg

Kup książkę Stella Pikuś i przyjaźń

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Stella Pikuś i przyjaźń
Książka
Inne książki autora
Stella, Pikuś i radość
Nina Lussa0
Okładka ksiązki - Stella, Pikuś i radość

Jak odnaleźć radość i czy trzeba jej szukać daleko? A może wystarczy rozwiązać zagadkę małych, wełnianych czapeczek lub po prostu wyciągnąć do kogoś rękę...

Stella, Pikuś i skarby
Nina Lussa0
Okładka ksiązki - Stella, Pikuś i skarby

Co jest naszym największym skarbem? Czy można dostać na własność cały las? Na czym polega mądrość wody i czy gwiazdy świecą wszędzie tak samo? Odpowiedzi...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy