Recenzja książki: Światło w cichą noc

Recenzuje: Katarzyna Krzan

Aby przygotować idealną kolację wigilijną, należy mieć precyzyjny plan i zbiór sprawdzonych przepisów kulinarnych - oczywiście tradycyjnych, spełniających oczekiwania gości.

Aby napisać książkę na Święta Bożego Narodzenia także trzeba mieć dobry plan i zastosować zabiegi, których oczekują czytelniczki, przybrać wszystko romantycznie spadającymi płatkami śniegu, zaparzyć rozgrzewającą herbatę i pozwolić bohaterom zakochać się w sobie.

Antek właśnie stracił wszystko – dobrze płatną pracę, dziewczynę i mieszkanie w Warszawie. Został oszukany, uniósł się honorem i porzucił dotychczasowe życie. W zimowy wieczór jedzie ze stolicy do Krakowa na spotkanie z dawno nie widzianą babcią. Ta wizyta, oczywiście, odmieni jego życie, pozwoli stawić czoła wspomnieniom i poradzić sobie z traumą dzieciństwa.

W domu obok mieszka rodzeństwo – dwóch braci z siostrą. Wiele lat temu właśnie w Wigilię stracili rodziców. Święta są więc dla nich czasem, od którego za wszelką cenę uciekają. Choć są już dorośli, co roku wyjeżdżają na egzotyczne wakacje, byle dalej od kolęd, choinek i całej bożonarodzeniowej otoczki. Tym razem jednak będzie inaczej. Pracujący z Magdą w banku Konstanty postanowi zrobić kolejny krok w ich kruchym dotychczas związku i zaproponuje wspólne spędzenie Wigilii. Magda będzie musiała przekonać braci do zmiany poglądów i przełamania niechęci. Przy pomocy babci Antka będą starali się zorganizować wzorcową kolację, której celem będzie utrwalenie związku Magdy, ale i przełamanie traumy z dzieciństwa.

Krystyna Mirek jest mistrzynią w opisywaniu emocji bohaterów w powieściach, których akcja toczy się w krótkim odcinku czasowym. Tu wydarzenia mają miejsce na przestrzeni zaledwie dwóch tygodni, a dzieje się tu tak wiele, że na podstawie powieści można by nakręcić całkiem niezły serial. Każda z postaci ma swoją historię, przeszłość, z którą musi się zmierzyć, ale i marzenia, które pragnie zrealizować. Jest to jednak możliwe tylko jeśli uda się stawić czoła wydarzeniom z dzieciństwa. Okazuje się, że w obu rodzinach przeszłość w znaczącym stopniu wpływa na teraźniejszość. Ale jest, na szczęście, jeden, uniwersalny lek na wszystko. MIŁOŚĆ. Krystyna Mirek znakomicie realizuje przyjęty plan, tworząc powieść na święta, doskonale odmierzając składniki i spełniając wszystkie oczekiwania czytelniczek. Te na pewno nie będą zawiedzione. Książka bowiem wpisuje się idealnie w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia. Jest tu pojednanie, szczerość, miłość i szczęście, choć na początku nic tego nie zapowiada. Nową powieść Krystyny Mirek można z czystym sumieniem podarować pod choinkę.

Kup książkę Światło w cichą noc

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Światło w cichą noc
Książka
Światło w cichą noc
Krystyna Mirek
Cytaty z książki

„Wspaniała rodzina to wciąż największe marzenie większości ludzi”.


Więcej

Żyjemy w świecie, w którym każdy chce być samodzielny. To źle. Zrywamy więzi, a potem każdy się dziwi, że jest samotny.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy