Recenzja książki: Trup na plaży i inne sekrety rodzinne

Recenzuje: Maria Derejczyk-Zwierzyńska

Magda Garstka po studiach wraca do Ustki. Nie przypuszcza jednak, że wpakuje się w sam środek armagedonu. Odnajduje na plaży zwłoki i angażuje się w śledztwo, by odkryć, co właściwie się stało. Skoro policji nie bardzo wychodzi dotarcie do prawdy, przyda im się pomoc detektywa-amatora. Czy dziewczynie uda się dociec prawdy? Na jakie trupy w szafie natrafi przy okazji?

Czytelnicy, którzy nie znają stylu Anety Jadowskiej, będą musieli najpierw się z nim oswoić, zaakceptować poczucie humoru i ironię autorki. Łatwo jednak zaangażować się w opisywaną przez Jadowską historię i związać się z bohaterami. Bohaterami, wśród których pierwszoplanową rolę odgrywa Magda Garstka. Właśnie skończyła studia licencjackie i zastanawia się, co dalej zrobić ze swoim życiem. Zatrudnia się jako kelnerka i prowadzi w miarę spokojne życie - do czasu, gdy odnajduje trupa. Dziewczyna nie może się spodziewać, że to wydarzenie zupełnie zmieni jej świat.

Pierwsze strony zapowiadają przeciętną komedyjkę kryminalną. Szybko jednak akcja rozpędza się, Magdę zaś okazuje się autentycznie interesującą postacią. Intryguje do tego stopnia, że chce się spotkać ją na kartach kolejnych książek.

Aneta Jadowska w swej powieści łączy konwencję komedii kryminalnej z elementami powieści obyczajowej. Udaje jej się znakomicie - jej książka bawi, ale miejscami też jest autentycznie wzruszająca.

Chociaż to jedna z tych książek, które czyta się szybko i przede wszystkim dla przyjemności, to historia pozostaje po lekturze w pamięci. Jadowska otwiera wiele wątków i prowadzi je równolegle - w tym tkwi siła tej opowieści. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, by przekonać się, jaki będzie finał całej historii. Całość trzyma w napięciu, mimo lekkiej, zabawnej konwencji. Nową książkę Jadowskiej dzięki temu czyta się błyskawicznie.

Ta historia przypadnie do gustu zarówno nastoletnim fanom Jadowskiej, jak i starszym czytelnikom, choć każdy zapewne zwróci w niej uwagę na inne elementy. Nie trzeba być miłośnikiem kryminałów, by z przyjemnością w śledztwie Magdy uczestniczyć. Warto po prostu ją poznajcie i przekonać się, jakie tajemnice kryje przeszłość rodziny Garstków.

Tagi: Trup na plaży i inne sekrety rodzinne, Trup na plaży i inne sekrety rodzinne recenzja, Trup na plaży i inne sekrety rodzinne książka, Aneta Jadowska Trup na plaży i inne sekrety rodzinne, Aneta Jadowska recenzja, Aneta Jadowska książka, Aneta Jadowska

Kup książkę Trup na plaży i inne sekrety rodzinne

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Trup na plaży i inne sekrety rodzinne
Książka
Inne książki autora
Akuszer Bogów
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Akuszer Bogów

Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych...

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz...

Zobacz wszystkie książki tego autora