Recenzja książki: Wings of the Heart

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Czego tak naprawdę oczekujemy od powieści walentynkowych? Przesłodzonych historii miłosnych? Opowieści przystrojonych papierowymi sercami? Książek, w których bohaterowie spijają sobie z dzióbków banalne wyznania miłości? Wszystko to już gdzieś, kiedyś było. Anna Purowska w książce Wings of the Heart pokazuje, jak można – nie lubiąc Walentynek – zyskać prawdziwą i szczerą miłość!

recenzja Wings of the Heart

Zuza to dwudziestodwuletnia studentka i pracownica kawiarnii „Między Gwiazdami". Młoda kobieta opiekuje się swoją niespełna osiemnastoletnią siostrą, Kają, dziewczyny straciły bowiem w dzieciństwie rodziców. Kaja jest szczęśliwie – i z wzajemnością – zakochana w Eryku, szkolnej gwieździe rocka. Zuza z kolei leczy swoje serce po nieudanym związku, ale nie chce też przed nikim – a już zwłaszcza przed samą sobą – przyznać się, że poczuła coś do przyjaciela, Nikodema. Nikodem również jest zakochany w Zuzi, ale też boi się do tego przyznać i to szerzej okazać. Nie zwierza się ze swojego uczucia nawet Kai, z którą również się przyjaźni i uczęszcza do jednej klasy w liceum.

Wings of the Heart to książka o miłości, ale miłości bardzo długo niespełnionej, wciąż trafiającej na przeszkody, wiecznie spychanej na boczne tory, przemilczanej, nie traktowanej poważnie. Zarówno Zuza, jak i Nikodem wymyślali i wyszukiwali tysiące argumentów za tym, by nie wyznać sobie uczuć. Okradali się ze szczęścia, zabierali sobie szansę na to, by cieszyć się miłością i zakochaniem.

Książka Anny Purowskiej to jednak także historia walki. Walki o miłość, która – zdaniem bohaterów – nie powinna się wydarzyć. Zuza i Nikodem musieli dojrzeć do tego, by walczyć o swoje marzenia. Na ich drodze musiało stanąć kilka przeszkód, by bohaterowie książki po pokonaniu ich zrozumieli, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki. I może to właśnie te trudności, to, że o uczucie trzeba było solidnie powalczyć, sprawiło, że wygrana smakowała wybornie.

W powieści Wings of the Heart Anna Purowska oddaje głos młodym ludziom. Nie tylko pozwala im mówić o problemach, ale przede wszystkim – ich słucha. Nie zbywa ich, nie bagatelizuje targających nimi uczuć. Pozwala opowiedzieć ich historie od początku do końca, z towarzyszącym im smutkiem, złością lub radością.

Książkę czyta się błyskawicznie, z zainteresowaniem śledząc rozwój wydarzeń. Przyjemnym elementem powieści są ciekawe miejsca akcji: przytulna kawiarnia „Między Gwiazdami", w której można skosztować fantastycznych wypieków i deserów Zuzi oraz siłownia, na którą uczęszcza Nikodem i gdzie trenuje nie tylko boks, ale przede wszystkim opanowywanie swoich emocji.

Można odnieść wrażenie, że Wings of the Heart to jeszcze nie koniec przygody z bohaterami serii. Czy powstanie kontynuacja młodzieżowych powieści Anny Purowskiej? O tym przekonamy się z czasem.

Kup książkę Wings of the Heart

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wings of the Heart
Książka
Wings of the Heart
Anna Purowska
Inne książki autora
Szepty ze snów
Anna Purowska0
Okładka ksiązki - Szepty ze snów

Niespełnione pragnienia z dzieciństwa, porzucone młodzieńcze plany... Każde wydarzenie jest jak fala. Może odbić się echem. Powrócić. Nawet po wielu latach...

Kiedy spada gwiazda
Anna Purowska0
Okładka ksiązki - Kiedy spada gwiazda

Jak często to, co mówisz, odbiega od tego, co tak naprawdę czujesz? Laura pracuje jako pilot wycieczek i podróżuje po świecie. Kiedy okazuje się, że może...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy