Recenzja książki: Wings of the Heart

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Czego tak naprawdę oczekujemy od powieści walentynkowych? Przesłodzonych historii miłosnych? Opowieści przystrojonych papierowymi sercami? Książek, w których bohaterowie spijają sobie z dzióbków banalne wyznania miłości? Wszystko to już gdzieś, kiedyś było. Anna Purowska w książce Wings of the Heart pokazuje, jak można – nie lubiąc Walentynek – zyskać prawdziwą i szczerą miłość!

recenzja Wings of the Heart

Zuza to dwudziestodwuletnia studentka i pracownica kawiarnii „Między Gwiazdami". Młoda kobieta opiekuje się swoją niespełna osiemnastoletnią siostrą, Kają, dziewczyny straciły bowiem w dzieciństwie rodziców. Kaja jest szczęśliwie – i z wzajemnością – zakochana w Eryku, szkolnej gwieździe rocka. Zuza z kolei leczy swoje serce po nieudanym związku, ale nie chce też przed nikim – a już zwłaszcza przed samą sobą – przyznać się, że poczuła coś do przyjaciela, Nikodema. Nikodem również jest zakochany w Zuzi, ale też boi się do tego przyznać i to szerzej okazać. Nie zwierza się ze swojego uczucia nawet Kai, z którą również się przyjaźni i uczęszcza do jednej klasy w liceum.

Wings of the Heart to książka o miłości, ale miłości bardzo długo niespełnionej, wciąż trafiającej na przeszkody, wiecznie spychanej na boczne tory, przemilczanej, nie traktowanej poważnie. Zarówno Zuza, jak i Nikodem wymyślali i wyszukiwali tysiące argumentów za tym, by nie wyznać sobie uczuć. Okradali się ze szczęścia, zabierali sobie szansę na to, by cieszyć się miłością i zakochaniem.

Książka Anny Purowskiej to jednak także historia walki. Walki o miłość, która – zdaniem bohaterów – nie powinna się wydarzyć. Zuza i Nikodem musieli dojrzeć do tego, by walczyć o swoje marzenia. Na ich drodze musiało stanąć kilka przeszkód, by bohaterowie książki po pokonaniu ich zrozumieli, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki. I może to właśnie te trudności, to, że o uczucie trzeba było solidnie powalczyć, sprawiło, że wygrana smakowała wybornie.

W powieści Wings of the Heart Anna Purowska oddaje głos młodym ludziom. Nie tylko pozwala im mówić o problemach, ale przede wszystkim – ich słucha. Nie zbywa ich, nie bagatelizuje targających nimi uczuć. Pozwala opowiedzieć ich historie od początku do końca, z towarzyszącym im smutkiem, złością lub radością.

Książkę czyta się błyskawicznie, z zainteresowaniem śledząc rozwój wydarzeń. Przyjemnym elementem powieści są ciekawe miejsca akcji: przytulna kawiarnia „Między Gwiazdami", w której można skosztować fantastycznych wypieków i deserów Zuzi oraz siłownia, na którą uczęszcza Nikodem i gdzie trenuje nie tylko boks, ale przede wszystkim opanowywanie swoich emocji.

Można odnieść wrażenie, że Wings of the Heart to jeszcze nie koniec przygody z bohaterami serii. Czy powstanie kontynuacja młodzieżowych powieści Anny Purowskiej? O tym przekonamy się z czasem.

Kup książkę Wings of the Heart

Zobacz opinie o książce Wings of the Heart
Wings of the Heart
Anna Purowska
Moje pierwsze imago
Anna Purowska0
Okładka ksiązki - Moje pierwsze imago

Anna, dwudziestoparoletnia niepoprawna romantyczka, ma za sobą nieudany związek z młodszym mężczyzną. Kolejne rozstanie oraz ciężka praca sprawiają, że...

Lustrzane serce
Anna Purowska0
Okładka ksiązki - Lustrzane serce

Zimowymi wieczorami większość okien w Śnieżysku rozbłyskuje ciepłym światłem, jednak niektóre z nich pozostają otulone mrokiem... Bruno prowadzi księgarnię...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;