Recenzja książki: Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak ćwiczy koncentrację

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Podzielony na etapy rozwój człowieka charakteryzuje się występowaniem zachowań typowych dla każdego z nich. Koncentrując się na przemianach ludzkiej psychiki, nie wolno zlekceważyć tych działań, które w sposób naturalny przyczyniają się do prawidłowego rozwoju. Okresem szczególnie podatnym na wpływy z zewnątrz jest faza średniego dzieciństwa, kiedy umiejętność odpowiedniego ukierunkowania przedszkolaka w znacznym stopniu decyduje o dalszych jego losach. Fakt ten skrzętnie wykorzystało Wydawnictwo Jedność, oddając do rąk najmłodszych czytelników serię niewielkich książeczek Zabawa i nauka z krasnalami.

Publikacja Superprzedszkolak ćwiczy koncentrację jest zbiorem ciekawych pomysłów, dostosowanych do możliwości dziecka w wieku 3-6 lat. Dzięki niej młody człowiek nie tylko interesująco spędzi czas, ale przede wszystkim rozwinie wrodzone zdolności, które nie powinny być zaniedbywane. Przeplatanie nauką beztroskich chwil dziecięcych zabaw i szalonych planów, bez wątpienia pozwoli osiągnąć zadowalające efekty.

Zamieszczone w książeczce pomysły są atrakcyjne i interesujące. Rozwiązanie ich wymaga skupienia uwagi, co – dzięki pomysłowości podanych propozycji – jest całkowicie możliwe do zrealizowania. W ofercie znalazły się dostosowane do wieku dziecka układanki obrazkowe, wykreślanki, kolorowanki, szlaczki oraz zagadki graficzne. Do zadań przeznaczonych dla najmłodszych czytelników należy odnajdywanie obrazków i łączenie ich w pary, wyszukiwanie brakujących elementów, porównywanie rysunków, wskazywanie kierunków, dopasowywanie fragmentów, nazywanie przedmiotów, rozwiązywanie rebusów, wodzenie po linii i wiele jeszcze innych, równie ciekawych zadań.

Pomysły zostały przedstawione w sposób prosty, przy równoczesnym zastosowaniu wyraźnej linii. Dziecko nie musi się niczego domyślać, bowiem wszystkie rysunki są precyzyjne, doskonale widoczne i dobrze znane z codziennego życia. Niewielki format książeczki jest dodatkową zachętą do natychmiastowego działania. Dzięki tym cechom czytelnik chętnie sięgnie po lekturę.

Opublikowana przez Wydawnictwo Jedność wspaniała książeczka Superprzedszkolak ćwiczy z pewnością zostanie przyjęta z radością zarówno przez najmłodszych, jak i przez rodziców oraz nauczycieli. Stanowiąc doskonałą pomoc edukacyjną, przyczyni się ona do rozwoju koncentracji, pamięci, spostrzegawczości oraz sprawności manualnych. Pozwalając dzieciom cieszyć się aktualnie przeżywanymi chwilami w sposób twórczy, bez wątpienia zaowocuje w dorosłym życiu.

Kup książkę Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak ćwiczy koncentrację

Zobacz opinie o książce Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak ćwiczy koncentrację
Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak odnajduje podobieństwa i różnice
Magdalena Rykowska (tłum.)0
Okładka ksiązki - Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak odnajduje podobieństwa i różnice

Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak ćwiczy spostrzegawczość
Magdalena Rykowska (tłum.)0
Okładka ksiązki - Zabawa i nauka z krasnalami. Superprzedszkolak ćwiczy spostrzegawczość

„Zabawa i nauka z krasnalami – Superprzedszkolak” to zbiór pomysłowych, pełnych uśmiechu i radości edukacyjnych pomysłów, dzięki którym...