Recenzja książki: Zamiast cukru

Recenzuje: Justyna Gul

Dietetyczne szczęście

Każdego dnia dotykają nas liczne tragedie, przykrości, mniejsze lub większe smutki. Niestety, w trudnych sytuacjach nie zawsze  może być przy nas przyjaciel bądź inna bliska osoba, która osuszy łzy  czy podpowie rozwiązanie. Jeśli nie możemy wypłakać się na ramieniu towarzysza, naszymi pocieszycielami są zazwyczaj… słodycze. O zgubnym wpływie takiego „zajadania” smutków nie trzeba nikogo przekonywać – wystarczy nam samo zmaganie się z nadwagą. Co zatem zrobić, by poprawić sobie trwale humor i ruszyć pełnym energii do walki z problemami? Czego użyć ZAMIAST CUKRU?

Na to pytanie odpowiedź przynosi doskonały produkt wydawnictwa SEMEN, reklamowany jako całkowicie bezpieczny. Zamiast cukru. 50 słodkości dla duszy to mega dawka energii na szczęśliwy dzień, do złudzenia przypominająca opakowanie słodziku, która kryje w sobie prawdziwą (i bezcukrową) rozkosz, w postaci pięćdziesięciu kart, zapełnionych pozytywnym przesłaniem, które niczym balsam koją ból. Małe dawki szczęścia możemy odczytywać pojedynczo każdego dnia, możemy aplikować sobie tylko niektóre, na określone dolegliwości i niesprawiedliwości losu bądź też traktować niczym wróżbę na przyszłość – przewodnią kartę na dalszą drogę życia. To wszystko sprawia, że Zamiast cukru… powinno znaleźć się w każdej kobiecej torebce, męskim samochodzie czy, pięknie opakowane, należy je wręczyć jako prezent dla wyjątkowej,  potrzebującej pocieszenia osoby.

Dziesięć różnych kolorów, w każdym po pięć różnych kart z naniesionymi „złotymi myślami”, napełni nasze serca nadzieją na lepsze jutro i stanowić może dowód na to, że myśli maja realną moc sprawczą. Sięgnijmy zatem po Dawkę szczęścia i jedną z niezwykle cennych rad, jaką udziela nam Pearl S.Buck: Mała mądrość życiowa polega na tym, by w codzienności odkrywać cuda.

Oczywiście, szczęście to nie tylko radosna dusza, ale i zdrowe ciało, o czym przypominają nam karty Zdrowie i uroda: porady dotyczące wykonania woreczka lawendowego, masażu twarzy zimną wodą według recepty księdza Kneippa czy naprzemiennych kąpieli stóp. Każdy z nas w gonitwie dnia codziennego powinien znaleźć Czas dla siebie. Nawet od najbardziej restrykcyjnej diety można zrobić mały wyjątek i dać się namówić na Słodkie pokusy. Na kartach o tym tytule znajdziemy zarówno przepis na doskonały włoski deser panna cotta czy miodowo–musztardowy sos do sałatki, jak i porady dotyczące owoców, czekoladowego dopingu czy smaków ożywiających i poprawiających humor. Kiedy już nasze ciało będzie zadbane i pełne energii, warto zatroszczyć się również o higienę umysłu, czyli zastosować Pozytywne myślenie. Tym sposobem odkrywając we wszystkich rzeczach ich dobra stronę, przepędzimy ponure myśli na zawsze.

Po ciężkim wysiłku umysłowym warto zapewnić sobie Odrobinę ruchu, w tym gimnastyki dla ducha (Na sprawy, którymi się zajmujesz, spójrz z perspektywy kogoś innego – swojego partnera, sąsiada, rodziców, albo klienta), a Sukces pojawi się niemal natychmiast. Pamiętając, że Metoda małych kroków wiedzie do wielkich celów (…) w tej Drodze do szczęścia doskonałymi towarzyszami będą myśli zamieszczone na kolejnych kartach, bowiem Szczęście jest w nas, nie w tym co na zewnątrz (Karl Julius Weber).  Wówczas pojawi się Cisza, czyli Krótka przerwa, czas tylko dla siebie, miejsce, w którym poczujesz się dobrze.

Wydawnictwo SEMEN w trosce o ciała i dusze czytelników stworzyło piękny suplement diety, którego nie można przedawkować. Zamiast cukru. 50 słodkości dla duszy to nie tylko pięćdziesiąt kart ze „złotymi myślami”. To potężna dawka energii, miłości, pozytywnych myśli i wyciszenia, krótko mówiąc: wszystkiego, co jest nam potrzebne do utrzymania równowagi w życiu. Warto, by ten pakiet na poprawienie nastroju towarzyszył nam każdego dnia, by dawał nadzieję.

Kup książkę Zamiast cukru

Zobacz opinie o książce Zamiast cukru
Zamiast cukru
Georg Lehmacher, Renate Lehmacher