Recenzja książki: Zerwij z nią!

Recenzuje: truskawka2

Jacek ma w życiu pod górkę, o czym próbuje zapomnieć, jeżdżąc na nartach po okolicznych górkach. Jego rodzice się rozwiedli. Matka wpadła z deszczu pod rynnę – zamieniła alkoholika na zimnego drania. Ojczym wyraźnie nie lubi Jacka, a matka jest zbyt słaba, żeby mu się przeciwstawić.

Emilka pochodzi z (nadmiernie) dobrej rodziny. Ma życie starannie zaplanowane. W przyszłości zostanie lekarką. Chłopaka pozna dopiero na studiach. Oczywiście, jej wybrankiem będzie przyszły pan doktor.

Jacek i Emilka zbliżają się do siebie dzięki pewnemu jeżowi. Ale ich związek nie tylko dlatego jest od początku najeżony trudnościami. Główny kolec to konserwatywne podejście rodziców Emilki, a szczególnie jej ojca. Zrobi wszystko, żeby zapobiec „mezaliansowi". Czy relacja Jacka i Emilki mimo to ma szanse przetrwać?

Bardzo dobra lektura dla nastolatków. Odnajdą tu dobrze znane sobie problemy: trudne relacje rodzinne, zaplanowana z góry przyszłość i próby buntu przeciw temu, pierwsza miłość. Dzięki temu od początku lektura zaangażuje ich emocjonalnie. Polecam dorastającej młodzieży.

dr Kalina Beluch

Kup książkę Zerwij z nią!

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Zerwij z nią!
Książka
Zerwij z nią!
Ewa Nowak
Inne książki autora
Noga w szufladzie, czyli domowa historia szpiegowska
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Noga w szufladzie, czyli domowa historia szpiegowska

"Starałem się - zgodnie z instrukcjami - zapamiętać każde jej słowo i obserwowałem ją pilnie. Śledziłem wszystkie jej ruchy. Nawet wiedziałem, ile cukru...

Piątki
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Piątki

Ola odpowiada na ogłoszenie w "Trzynastce" i dzięki temu poznaje Dominika. Wszystko toczy się dobrze do czasu, gdy przypadkiem dostaje od Dominika nie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje