Recenzja książki: Zerwij z nią!

Recenzuje: truskawka2

Jacek ma w życiu pod górkę, o czym próbuje zapomnieć, jeżdżąc na nartach po okolicznych górkach. Jego rodzice się rozwiedli. Matka wpadła z deszczu pod rynnę – zamieniła alkoholika na zimnego drania. Ojczym wyraźnie nie lubi Jacka, a matka jest zbyt słaba, żeby mu się przeciwstawić.

Emilka pochodzi z (nadmiernie) dobrej rodziny. Ma życie starannie zaplanowane. W przyszłości zostanie lekarką. Chłopaka pozna dopiero na studiach. Oczywiście, jej wybrankiem będzie przyszły pan doktor.

Jacek i Emilka zbliżają się do siebie dzięki pewnemu jeżowi. Ale ich związek nie tylko dlatego jest od początku najeżony trudnościami. Główny kolec to konserwatywne podejście rodziców Emilki, a szczególnie jej ojca. Zrobi wszystko, żeby zapobiec „mezaliansowi". Czy relacja Jacka i Emilki mimo to ma szanse przetrwać?

Bardzo dobra lektura dla nastolatków. Odnajdą tu dobrze znane sobie problemy: trudne relacje rodzinne, zaplanowana z góry przyszłość i próby buntu przeciw temu, pierwsza miłość. Dzięki temu od początku lektura zaangażuje ich emocjonalnie. Polecam dorastającej młodzieży.

dr Kalina Beluch

Kup książkę Zerwij z nią!

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Zerwij z nią!
Książka
Zerwij z nią!
Ewa Nowak
Inne książki autora
Niewzruszenie
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Niewzruszenie

Niewzruszenie to jedenasta już książka z tzw. serii ,,miętowej" Ewy Nowak. Jednak zarówno wątki jak i problemy poruszane w tej powieści rozwijają...

Prawie Czarodziejki
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Prawie Czarodziejki

Niezwykle wciągająca powieść o pięciu młodych przyjaciółkach, które mają swoje ideały, kompleksy, problemy z rodzicami i chłopakami. Łączy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje