Zdjęcie - Przemysław Piotrowski

Przemysław Piotrowski


Przemysław Piotrowski to polski dziennikarz sportowy i śledczy, pisarz, autor książek kryminalnych. 

Przemysław Piotrowski - biografia, życie i twórczość

Przemysław Piotrowski zasłynął serią z Igorem Brudnym, w skład której wchodzą książki Piętno, Sfora, Cherub i Zaraza. Cykl sprzedał się w ponad 100 tys. egzemplarzy w samym tylko 2020 roku. 

Przemysław Piotrowski to autor urodzony w Zielonej Górze. Studiował na Uniwersytecie Zielonogórskim (politologia), a nauki pokrewne studiował w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. 

Czytaj również: Przemysław Piotrowski - cytaty

Po studiach Przemysław Piotrowski związał się z „Gazetą Zielonogórską". Zaczynał od artykułów dotyczących sportu, potem zajął się problematyką śledczą. Był rzecznikiem prasowym klubu koszykarskiego, pracował też w sektorze naftowym w Norwegii. 

Przemysław Piotrowski jako pisarz zadebiutował, publikując thriller historyczny Kod Himmlera w 2015 roku. Wydał również Drogę do piekła i powieści z cyklu Radykalni – Terror oraz Rebelia. 

Przemysław Piotrowski jest też autorem książek spoza cyklów – Krew z krwi, Matnia oraz Zaraza. 

Przemysław Piotrowski najczęściej tworzy kryminały, ale pisze też książki domestic noir, thrillery psychologiczne czy powieści sensacyjne. 

W 2022 roku ukazała się najnowsza powieść Przemysława Piotrowskiego Prawo matki, rozpoczynająca cykl Luta Karabina. 

Przemysław Piotrowski - twórczość

Okładka - Subkultury młodzieżowe aspekty psychospołeczne
Subkultury młodzieżowe aspekty psychospołeczne

"Autor charakteryzuje siedemnaście subkultur: od bikiniarzy do hakerów komputerowych. Rozdział ten stanowi interesujący i wyczerpujący przegląd subkultur młodzieżowych ostatnich lat, z ukazaniem wpływu...czytaj dalej

Przemysław Piotrowski - wiadomości

Przemysław Piotrowski - publicystyka

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
tomaszhojda 2020-09-02 10:16:41
Cytaty Autora

Czas. Nie mogła go tracić na podobne przemyślenia. Każda kolejna sekunda oddalała ją od odnalezienia Werki. Ta myśl sprawiła, że znów przygniotły ją wyrzuty sumienia, ale szybko się otrząsnęła. Musiała okuć się w zbroję i postępować racjonalnie, bo w takich sytuacjach emocje nigdy nie są dobrym doradcą. 


Więcej

Odbierając jej córkę, wypowiedzieli jej wojnę. Nie mieli pojęcia, że wojna to jej żywioł, a ona dopiero wtedy czuje się jak ryba w wodzie.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy